Ameryka Południowa

WYPRAWA AMERYKA POŁUDNIOWA

Ameryka Południowa to kontynent niezwykle zróżnicowany. Od gorących i suchych krain po ośnieżone szczyty Andów. Im bliżej równika, tym pogoda staje się bardziej jednorodna każdego dnia. Często ranki są pogodne i słoneczne, a wieczory pochmurne i deszczowe. Tereny te są niezwykle zróżnicowane przyrodniczo: od  niezdobytych andyjskich szczytów, po dzikie dżungle Amazonii. Żyje tu wiele egzotycznych gatunków zwierząt: anakondy, kapibary, piranie, a w górach lamy, wikunie i kondory. Mieszkańcy to ciekawa mieszanka etniczna: rodowici Indianie, potomkowie hiszpańskich kolonizatorów i afrykańskich niewolników.

W naszej ofercie znajdują się trzy wyprawy do Ameryki Południowej.

1. Argentyna i Chile (cz. północna), Paragwaj, Urugwaj – Aconcagua, Atacama, Wodospady Iguazu – to wyprawa po północnych rejonach Chile i Argentyny oraz do Urugwaju i Paragwaju. Podróżujemy od Atlantyku do Oceanu Spokojnego, przez kolorowe Andy, wielkie argentyńskie równiny, pustynie, dżungle i kolorowe latynoskie miasta.

2. Patagonia to kraina licząca miliony kilometrów kwadratowych, to góry, wulkany, jeziora oraz piaszczyste i lodowe pustynie. To odległa Ziemia Ognista, oblewana przez dwa oceany: Spokojny i Atlantycki oraz najsłynniejsze Parki Narodowe Ameryki Południowej: Torres del Paine i Los Glaciares.

3. Ekwador i Kolumbia – tramping do krajów wiecznego lata, gdzie pory roku ludzie wymyślają sami. Czeka nas podróż przez rozległe Andy u podnóża olbrzymich wulkanów, przekroczenie równika, spacery po hałaśliwej, wilgotnej dżungli, wypoczynek na karaibskich plażach.

Zapraszamy na trampingi po Ameryce Południowej!