Matka Nomadka na Bali
25.02-8.03.2017,
Pilot: Ewelina Smereczyńska
O Pilocie:

Wyprawa na Bali to jedna z piękniejszych przygód mojego życia, bardzo dobry kontakt w sprawach organizacyjnych od samego początku organizowania wyprawy, przepiękna, magiczna wręcz Willa - posiadłość, do której wracaliśmy po całodziennym zwiedzaniu. Dzieciaki miały swój Raj, basen do wyłącznej dyspozycji i przede wszystkim Wolność i Przestrzeń :) Program ustalany indywidualnie - w zależności od potrzeb i humorów uczestników - tych dużych i małych. Samo Bali syci energią Ziemi , Słońca i Kobiecością. Polecam z serca każdemu.

Autor: Magda Wawrzyniak
2017
Matka Nomadka na Bali
25.02-8.03.2017,
Pilot: Ewelina Smereczyńska
O Pilocie:

Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na rodzinne wakacje. Fascynująca kultura, tropikalna przyroda, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Przepyszne jedzenie, które każdego dnia przygotowały dla nas Balijki mieszkające z Nami w przepięknej willi z basenem i niesamowitym ogrodem. Podczas dwutygodniowego pobytu każdy dzień był wyjątkowy, dostosowany do naszych potrzeb. Wszystko było "zapięte na ostatni guzik". Transport zawsze o wyznaczonej porze. Naszym Kierowcą był również Balijczyk. Bali jest bardzo bezpiecznym miejscem, więc zachęcam do podróży nawet z małym dzieckiem. Kuba przez te dwa tygodnie bawił się świetnie. I oczywiście Ewelina, która organizowała dla nas tą wyprawę, stanęła na wysokości zadania i włożyła całe całe swoje serce.

Autor: Anna
2017
Bośnia i Hercegowina
19-28.09.2014,
Pilot: Olga Andrynowska
O Pilocie:

Zapisując się na wyprawę organizowaną przez OM Tramping, nie do końca wierzyłam, że w tak małym, biednym kraju, zniszczonym przez wojnę, może być tyle ciekawych miejsc opisanych w programie. Rzeczywistość przeszła moje oczekiwania! Sarajewo jest urzekające, Mostar – czarowny – można godzinami snuć się po starych uliczkach i ciągle znajdować coś nowego, widoki – zwalające z nóg. Ale to nie te spektakularne miejsca sprawiły, że wyjazd do Bośni zapadł mi głęboko w pamięć, bardziej niż niejedna, o wiele bardziej egzotyczna wyprawa. Bo Bośnia to klimat, autentyczność, nastrój chwili. No i historia – przenikająca ten kraj do szpiku kości. Ale żeby to poczuć i zobaczyć, potrzebna była Olja, nasza przewodniczka, prowadząca nas do maleńkich wiosek, klimatycznych knajpek, zapraszająca do rozmów ze swoimi przyjaciółmi z Bośni, organizująca piknik u stóp wodospadu Kravicy i opowiadająca z osobistym zaangażowaniem o dramatycznej historii tego kraju. Bośnia tak mnie zafascynowała, że teraz czytam wszystko na ten temat, co tylko wpadnie mi w ręce.

   
Autor: Danuta
2014
Izrael i Autonomia Palestyńska
04.04-11.04.2015,
Pilot: Olga Andrynowska
O Pilocie:

Mija już prawie miesiąc od naszego powrotu z Izraela. Nasza grupka liczyła 6 osób razem z bardzo miłą pilotką Olgą, więc mogliśmy się szybko przemieszczać w różne ciekawe miejsca. Dzięki znajomościom Olgi mieliśmy możliwość zwiedzić nie tylko miejsca ważne dla chrześcijan, Izraelczyków, Arabów i innych nacji, ale też przyjrzeć się codziennemu życiu na tamtych terenach. Nocowaliśmy w arabskiej wiosce oraz zwiedzaliśmy kibuc, który zrobił na nas spore wrażenie, bo nasze wyobrażenia o tej organizacji były nieco odbiegające od pozytywnej rzeczywistości. Niezapomniane dla nas było przejście przez granicę między Izraelem, a Autonomią Palestyńską z nieprzyjemnym widokiem murów oddzielających te dwa organizmy, ale miasto Ramallah warte było tej fatygi. Jeśli chce się zobaczyć różne kultury, religie, poznać tamtejszy region, to polecamy zwiedzanie z Om Trampingiem i z Olgą, która nie tylko zna realia, ale i ma znajomych, którzy również służyli nam pomocą w potrzebie. No i oczywiście trzeba mieć szczęście i trafić na taką zgraną grupę jak nasza!

Autor: Maryla i Wiesiek z Rzeszowa
2015
Laos, Kambodża, Tajlandia
31.01.2014 - 22.02.2014,
Pilot: Ewa Kucińska
O Pilocie:

WITAM, pragnę podziękować w imieniu moim i mojego męża za wspaniale spędzone chwile w Indochinach, pobyt zorganizowany przez OM TRAMPING spełnił w pełni nasze oczekiwania przez co możemy cieszyć się wspaniałymi wspomnieniami. Pragnę również podziękować Ewie, która mimo różnych niedogodności wspaniale sobie radziła i jesteśmy zadowoleni z mile spędzonego czasu.Nie jest wykluczone, że w przyszłości znowu wybierzemy się na kolejną wyprawę  z OM TRAMPING.

Autor: Edyta i Mariusz
2014
Kanada i Alaska
2012,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Po dwóch podróżach, pierwszej przez Kanadę i Alaskę i drugiej przez góry Kirgistanu i Tadżykistanu już nie mogę się doczekać kolejnej wyprawy. Gorąco polecam tym co dopiero zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem jak i tym co już niejednokrotnie brali udział w takich wyjazdach. W nietypowej i ciekawej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjazdy są bardzo dobrze zorganizowane, dociera się do miejsc o których nawet przewodniki nie wspominają. Jest czas na intensywne zwiedzanie i czas na zasłużony odpoczynek. Doświadczenie pilota jest nie do przecenienia :).

Autor: Kinga
2012
Kirgistan i Tadżykistan
2012,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie: Z Tomkiem byliśmy już kilka razy na różnych wyjazdach (Syria z Jordanią i Izraelem, Indochiny, Sri Lanka, Birma, Kirgistan z Tadżykistanem i Uzbekistanem) i zawsze wracaliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Jego wyprawy są dobrze przemyślane, ale najważniejsze u Tomka jest to, że jest osobą ciepłą, otwartą na innych i przy tym z poczuciem humoru. Każdemu pomoże jeśli trzeba. Atmosfera na  wyjazdach jest kumpelska pomimo niekiedy sporej rozpiętości wiekowej, a grupy niewielkie. Podróżowanie z Tomkiem nie jest typowe jak w innych biurach podróży. Tu na prośbę grupy można coś dodać, można poszwędać się gdzieś dłużej. Tomek nie pokrzykuje i nie zagania wszystkich z zegarkiem w ręku do samochodu. Na jego wyjazdach jest po prostu luz, który nam przynajmniej bardzo odpowiada. Spróbujcie i ruszcie się gdzieś w podróż z Tułakiem. Na pewno nie pożałujecie.
Autor: Gosia i Waldek
2012
Indochiny
2011,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Z Tomkiem byliśmy w Indochinach na 27-dniowej wyprawie. Było super, nie było „sztywniactwa” , lecz wspaniała , koleżeńska (mimo rozpiętości wieku) atmosfera. Tomek to gość z dużą wiedzą i zdolny organizator. Potrafi poradzić sobie w różnych sytuacjach często wymagających improwizacji i elastyczności. U niego nie ma sztywnych programów, liczy się  wola i dobro grupy, a nie tylko interes pilota i biura. Poza ogromną wiedzą na temat aktualnych obiektów turystycznych (nie potrzebni byli lokalni przewodnicy) posiada duży zasób wiedzy kulinarnej, potrafi doradzić gdzie i co można smacznie i niedrogo zjeść. Z nim nie można się nudzić, stary czy młody, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego podczas wyprawy z Tomkiem i w tym tkwi m.in. jego siła, że potrafi zintegrować każdą grupę bez względu na różnice poglądowo-wiekowe. Gorąco zachęcamy….”komu nie leń” zwiedzajcie świat z Tomkiem!

Autor: Olga i Edward
2011
Indie
2011,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie: Byłam z Tomkiem na kilku wyprawach w Indiach i Indochinach, i z pełnym przekonaniem mogę go polecić. Tomek jako przewodnik grupy i organizator wyjazdów jest profesjonalny, uczciwy i rzetelny, a ponadto w normalny i ludzki sposób troszczy się o uczestników. Jego niewymuszona chęć pomagania innym powoduje, że człowiek czuje się na wyprawach organizowanych przez niego jak na wyprawach rodzinnych. Zawsze dużo i ciekawie opowiada o odwiedzanych miejscach. Wszystko to razem sprawia, że naprawdę warto z nim wyjechać.
Autor: Ewa
2011
Albania
2011,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Albania to był pomysł na objazdowe wakacje, skondensowane w ciągu tygodnia. Tomek jak zwykle nie dopuścił nikogo do choćby myśli o planowaniu podróży i na swe barki wziął zaplanowanie wszystkich szczegółów wyjazdu. Tydzień zleciał niczym godzinny, długo oczekiwany odcinek ulubionego serialu. Była plaża, ruinki, zabytki, spanie pod namiotem oraz w klimatyzowanym hotelu 50 metrów od plaży, kiełbaski z grilla oraz pyszne posiłki z ryb. Plan wyrywał wręcz z butów, dlatego dwa ostatnie dni spędziliśmy w Czarnogórze w paśmie gór Dormitor w przyjemnej temperaturze ze wspaniałymi widokami. Tomek nie dał plamy z niczym, sam chodził zrelaksowany i pewny, że zadbał o wszystko.

Autor: Marcin
2011
Indie i Nepal
2013,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Miałem przyjemność brać udział w kilku wyjazdach z Tomkiem: byłem w Indiach i Nepalu, Wietnamie, Kambodży, Laosie, Albanii i na Alasce. Wszystkie wycieczki były świetnie zorganizowane, a Tomek nie raz udowodnił, iż odnajduje się w każdej sytuacji i nie ma dla niego problemu, którego nie da się w jakiś sposób rozwiązać. Można śmiało powiedzieć, że jeśli jest coś do załatwienia i wyrzucają go drzwiami, to on i tak tą sprawę załatwi wchodząc przez okno. Jest osobą ambitną, umiejącą pracować w grupie, a przy wyjazdach tego typu to naprawdę bardzo ważne. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić pilota Tomka jako świetnego organizatora wycieczek.

Autor: Wojtek
2013
Indie - Radżastan
2013,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Tomek potrafi sprawić, że nawet sytuacje trudne i stresujące stają się nieodłączną częścią przygody, niezapomnianym przeżyciem, pokazać nie tylko to co oczywiste i opisane w każdym przewodniku, ale także to co istnieje na uboczu mniej lub bardziej utartych szlaków turystycznych - a co stanowi o atrakcyjności i poziomie przeżyć na tego typu wyjazdach. Nasz wspólny, kameralny wyjazd do Radżastanu będziemy długo wspominać, planując kolejne wyprawy w jego towarzystwie. Każdy kto szuka czegoś więcej niż wycieczka z katalogu powinien spróbować takiego sposobu oglądania świata pod troskliwą opieką Tomka PODRÓŻNIKA - polecamy gorąco!

Autor: Kasia i Robert
2013
Indyjskie Himalaje
2011,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Byłam z Tomkiem już na 2 wyjazdach. Każdy z nich to niezapomniane przeżycia. Tomek jest świetnym pilotem, ma doskonałą umiejętność negocjowania warunków, dogadywania się z miejscowymi zwykłymi śmiertelnikami jak też i ważnymi oficjelami. Nie ma dla niego sytuacji bez wyjścia. Kiedy jadą na wyprawę, często długą i wymagającą, obcy sobie ludzie, może dojść między nimi do różnych sytuacji. Nawet do konfliktów. Wtedy nie do przecenienia jest zdolność organizatora do zażegnania złej atmosfery… niewiele osób to potrafi, a Tomek potrafi, dlatego będę z nim jeszcze jeździć.

Autor: Karolina
2011
Indie wschodnie...
2013,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Podróże z Tomkiem to niekończąca się przygoda. Rozpoczęło się od Indii Wschodnich i Bangladeszu, potem były Indyjskie Himalaje czyli Ladakh, Sri Lanka, Birma oraz wspaniały Kirgistan i Tadżykistan. Są to podróże z moich marzeń, dalekie od komercji i pełne poruszających doznań, których odzwierciedleniem są tysiące zdjęć i niekończący się film w głowie. Tomka cenię za talenty organizacyjne, za życzliwość i otwartość, za poczucie humoru, umiejętność rozwiązywania trudnych sytuacji, ale przede wszystkim za to, że każda organizowana przez niego podróż jest inspiracją i powoduje otwieranie się coraz szerszych horyzontów i mentalnych i tych rzeczywistych.

Autor: Ela
2013
Indie, Bangladesz, Bhutan
2011,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie: Tomka rozpoznaję jako wyjątkowego specjalistę/podróżnika przemierzającego głównie kontynentalną Azję, zwłaszcza szerokorozumiany teren okołohimalajski. To tzw. "Pozytywny Oszołom", który swoje życie dedykował przygodzie i poznawaniu sensu życia poprzez przeglądanie się w zwierciadle innych kultur. Jestem raczej niezależnym zwiedzającym (przejechałem 90 krajów świata), ale byłem z Tomkiem w Bangladeszu, wsch. Indiach, Bhutanie i Sikkimie. Ten gość naprawdę potrafił pociągnąć grupę swoją wiedzą i miłym trybem organizacyjnym. Niby nic na siłę, sporo luzu, a wszystkie zakamarki i nieplanowane eventy zaliczone. Z Tomkiem każdy nazwijmy to "Turysta" żyje miejscem odwiedzanym, czas płynie powoli, ale impreza mija szybko. Taki azjatycki fenomen. Duży szacunek.
Autor: Bogdan
2011
Indie, Bangladesz, Bhutan
2011,
Pilot: Tomek Tułak
O Pilocie:

Z Tomkiem byliśmy w Sikkimie, Bangladeszu i Bhutanie. Tomek zaimponował nam przede wszystkich swoim olbrzymim zaangażowaniem. W sytuacji podbramkowej (problemy z wizą) udowodnił, że jest świetnym pilotem - stawał na głowie, aby sprawa rozwiązała się w sposób pomyślny i szczęśliwy. I udało się to tylko właśnie dzięki jego zaangażowaniu, pomysłowości i kreatywności, a także uporowi w dążeniu do celu. Zawsze robił tak, aby wszystkim było jak najlepiej i jak najwygodniej. Jest osobą bardzo sympatyczną, kontaktową, wesołą i skorą do zabawy. Widać, że lubi ludzi i pracę z ludźmi. Nie boi się powiedzieć, że jest pierwszy raz w danym miejscu. Dla nas był świetnym pilotem, oby takich jak najwięcej!

Autor: Ania i Rafał
2011