LATA W PODRÓŻY:
17
SPECJALNOŚĆ:
Azja, Ameryka Południowa
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Tomasz
HOBBY:
książki, podróże
WIEK:
38
Tomek gotowe

Tomek Tułak

Tomek Tułak – założyciel Om Tramping Klubu, absolwent leśnictwa i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf-amator. Podróże to jego żywioł, esencja życia. Urodzony globtroter, przez kilka lat mieszkał w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo.

Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania kultur świata. Ulubione kierunki to Azja: Syberia, Indie, Nepal, kraje dawnych Indochin,  Pakistan. Często podróżuje również do Ameryki Południowej i Północnej. Cały czas pełny nowych inicjatyw podróżniczych i pomysłów. Gdy nie podróżuje, o podróżach opowiada. Prowadzi prelekcje i slajdowiska, współpracuje z muzeami, domami kultury.

Zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie: baranek.aksarai.pl oraz na blogu: whereistomek.blogspot.com

LATA W PODRÓŻY:
16
SPECJALNOŚĆ:
BHUTAN
KONTAKT:
+48 0 604 880 120
IMIĘ:
FELICJA
HOBBY:
AZJA
WIEK:
opis 1

Felicja Bilska

W branży turystycznej od 2005 roku. Content manager, autorka ponad 20. publikacji turystycznych po świecie, w tym pierwszego polskiego przewodnika po Indiach północnych, Nepalu i Goa (Bezdroża), za który otrzymała Nagrodę Magellana.

Mieszkała w 4 krajach, ma za sobą krótki epizod z dyplomacją i dłuuugi romans z Azją. Największym afektem darzy Himalaje, a zwłaszcza Bhutan. Jest jedną z kilku osób w Polsce, które wyspecjalizowały się w tematyce bhutańskiej.

Kolekcjonuje dobre wrażenia i tkaniny orientalne. Podróżuje, bo świat jest piękny. Lubi się śmiać, dobrze zjeść i pogawędzić.

Felicja Bilska w Om Tramping Klub zajmuje się Bhutanem, marketingiem i promocją.

LATA W PODRÓŻY:
SPECJALNOŚĆ:
TURCJA, INDIE, NEPAL, CHINY, MAROKO, IRAN, IRLANDIA, SZKOCJA.
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Marcin
HOBBY:
WIEK:
DSC_0341

Marcin Bogucki

Marcin Bogucki w dzieciństwie chciał być wodzem Indian i podróżnikiem. Dowiedział się jednak, że nie ma takiego zawodu, a wszystkie kraje już dawno zostały odkryte, zaczął więc patrzeć na życie „realnie”. Na szczęście zrozumiał swój błąd i dość szybko wrócił na ścieżkę odkrywcy. Zaczął podróżować – najpierw na własną rękę, potem został pilotem wypraw. Okazało się też, że w tych dawno odkrytych krainach wciąż jest wiele niewyjaśnionych tajemnic.

Indie, Nepal, Chiny, Laos, Turcja, Iran, Maroko, znaczna część krajów Europy – to kierunki znane i lubiane Marcinowi Boguckiemu. Poznał je, przemierzył szlaki, planuje kolejne podróże, czując, że wiele pięknych krain jeszcze jest do odkrycia.

Prowadzi Was przez Indie i zabiera do Nepalu. Udowadnia, że w podróżowaniu najpiękniejsze jest… podróżowanie, wspólne doświadczanie i smakowanie.

LATA W PODRÓŻY:
17
SPECJALNOŚĆ:
kultury ameryki łacińskiej i kaukazu
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Dorota
HOBBY:
podróże w nieznane
WIEK:
38
Wyprawy z zawodowcami - poznaj pilotów Om Tramping Klub

Dorota Chojnowska

Dziennikarka i włóczykij. W podróżowaniu, bardziej od zabytków, interesuje się ludźmi. To oni – szamani, artyści, archeolodzy czy zwykli-niezwykli zjadacze chleba sprawiają, że podróż staje się wielką przygodą. Pozwalają poznać klimaty, o których nie wspominają przewodniki Lonely Planet. Dorota najlepiej czuje się w Ameryce Łacińskiej. Ostatnio zakochała się w Gruzji.

Relacje, zdjęcia i ciekawostki z podróży na blogu: alepieknyswiat.pl

LATA W PODRÓŻY:
A któż by zliczył
SPECJALNOŚĆ:
Indie, Chiny
KONTAKT:
0 604 880 120
IMIĘ:
Grzegorz
HOBBY:
Torebki lotnicze na chorobę lokomocyjną
WIEK:
Grzegorz Kowalczyk pilot Om Tramping Klub - miłośnik Chin

Grzegorz Kowalczyk

Grzegorz Kowalczyk (na zdjęciu po lewej) studiował informatykę na Politechnice Warszawskiej, ale – jak to często bywa – życie przygotowało dla niego zupełnie inny scenariusz. Został autorem i wykonawcą tekstów kabaretowych, a następnie dziennikarzem Polskiego Radia, Rzeczpospolitej oraz Newsweeka. W czasie wolnym, czyli między jednym a drugim artykułem, Grzegorz powoli oddawał się swojej nowej pasji. Bakcyla podróży złapał podczas dwóch samotnych wypraw do Indii drogami lądowymi. Po jakimś czasie odkrył, że jego powołaniem jest życie w drodze i ostatecznie porzucił siedzenie przed redakcyjnym komputerem.

Dziś najlepiej się czuje na azjatyckim kontynencie – nie tylko w gwarnych metropoliach Chin, Indii czy Tajlandii, ale także w wioskach daleko od tzw. cywilizacji, pośród natury i dzikiej przyrody. Inną jego namiętnością jest żeglarstwo, najchętniej pływa po ukochanych mazurskich jeziorach.

Grzegorz Kowalczyk zabiera Was na wyprawę do „swojej” Azji, a konkretnie do Chin – przez Państwo Środka.

LATA W PODRÓŻY:
A któż by zliczył
SPECJALNOŚĆ:
Indonezja, Birma, Indie
KONTAKT:
+48 0 604 880 120
IMIĘ:
Ewa
HOBBY:
jeździectwo, hipoterapia, joga
WIEK:
Ewa Kucińska - pilotka Om Tramping Klub

Ewa Kucińska

Dla Ewy Kucińskiej wędrówki są jak powietrze – bez jednego i drugiego nie może żyć. Swoją podróżniczą miłość ulokowała w Azji. Fascynują ją indonezyjskie wulkany oraz rdzenne kultury – ich codzienność i rytuały. Równie chętnie wraca do Nepalu, Birmy, Indii, nie zapomina o Azji Południowo-Wschodniej, np. o Tajlandii, gdzie uczyła angielskiego buddyjskich mnichów.

Ewa Kucińska to kobieta rozlicznych talentów. Ot, istny wulkan energii, z którym nikt się nie nudzi. Z wykształcenia jest psycholożką społeczną oraz dyplomowaną instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia. Jeździectwo to zresztą jej wielka pasja i tę sztukę opanowała do perfekcji. Na końskim grzbiecie przemierzyła już andyjskie zbocza, Mongolię i część Syberii. W wolnych chwilach oddaje się gotowaniu, a podczas wypraw z Om Tramping zdarza się jej również uczyć jogi (jest też instruktorką tej starożytnej techniki).

Więcej o jej pasjach i podróżniczym życiu przeczytacie na jej blogu: everystep.pl 

Ewa Kucińska zabiera Was do Indonezji: do kraju tysięcy wysp, przez Sumatrę i do buddyjskiej Birmy. Prowadzi też swoją autorską wyprawę: Indie z Jogą i Ajurwedą

LATA W PODRÓŻY:
10
SPECJALNOŚĆ:
Indonezja, USA, Indie
KONTAKT:
+48 0 604 880 120
IMIĘ:
Paweł
HOBBY:
motocykle, instruktor samoobrony
WIEK:
Paweł Łaszcz pilotuje wyprawy dla Om Tramping Klub

Paweł Łaszcz

Po Europie lubi podróżować autostopem, a po Himalajach motocyklem. Docenia walory trampingów, bo dają sposobność wnikania głęboko w kulturę, dlatego najchętniej zatrzymuje się u lokalnych mieszkańców i stara się unikać turystycznych pułapek.

Z wykształcenia Paweł Łaszcz jest filologiem i specjalistą ds stosunków międzynarodowych, a z wyboru pilotem wypraw. Choć podróżuje po całym świecie, najlepiej zna Azję Południową oraz Południowo-Wschodnią. Rok spędził w Indonezji, pracując jako pilot wycieczek, dziennikarz, nauczyciel języka angielskiego, pracownik 5* hotelu, a także… instruktor samoobrony. Wspierał też polską dyplomację w Dżakarcie (Indonezja).

Paweł Łaszcz zabiera Was m.in. na wyprawy przez najpiękniejsze parki narodowe USA oraz Indie Wschodnie – wśród plemion Indii.

LATA W PODRÓŻY:
13
SPECJALNOŚĆ:
Azja (Indie, Pakistan i inne), Etiopia
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Urszula
HOBBY:
WIEK:
36
ula

Urszula Musyl

Antropolożka i indolożka z wykształcenia; najpierw z przypadku, potem już z serca. Podróżniczka wybiórcza, od lat przemierza szlak niezmiennie wiodący do Indii i Pakistanu. Wkręcona w klimaty muzułmańskie i suficką muzykę. Fanka pakistańskich zapasów i bollywoodzkich filmów grozy. Docenia dobro jogi, żyje według filozofii buddyzmu. Wielbicielka azjatyckiej kuchni i ajurwedyjskich masaży. Często śnią się jej lotniska.

Łażę, jem, wącham i oglądam, bo „doświadczyć można znacznie więcej, niż kiedykolwiek da się poznać czy opowiedzieć”.

Urszula Musyl dla Om Tramping prowadzi autorską wyprawę do Etiopii – słoneczna Abisynia i Danakil.

LATA W PODRÓŻY:
od dawna
SPECJALNOŚĆ:
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Olga
HOBBY:
WIEK:
26
1454355_10202428941591933_42394646_n

Olga Nowicka

Absolwentka filologii indyjsko-tybetańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i indianistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu, stara się łączyć pasję podróżowania i odkrywania świata z zamiłowaniem do języków klasycznych. Dzięki stypendium ICCR (Indian Council for Cultural Relations) miała możliwość przez rok studiować sanskryt (klasyczny język indyjski) w duchowym sercu Indii – Waranasi.

Jej zainteresowania sięgają jednak znacznie dalej – fascynuje ją świat rytuału, kwestie religioznawcze, filozofie wschodu, a przede wszystkim poznawanie kultur w bezpośrednim kontrakcie z nimi, co zaowocowało licznymi podróżami, m.in. wyprawami na Bałkany, do Turcji i Gruzji. Obecnie pogłębia swą wiedzę o Indiach na studiach doktoranckich.

LATA W PODRÓŻY:
A któż by zliczył
SPECJALNOŚĆ:
Indie
KONTAKT:
+48 0 604 880 120
IMIĘ:
Robert
HOBBY:
Gotowanie, kultura
WIEK:
foto zmienione'

Robert Hózman Mirza Sulkiewicz

Robert Sulkiewicz – a właściwie Robert Hózman Mirza Sulkiewicz – jest z pochodzenia Tatarem o duszy kosmopolity, od lat aktywnie działającym na niwie budowania pomostów między kulturami. Orędownik kultury żydowskiej, rozmiłowany w Indiach i sztuce gotowania. Znakomity towarzysz podróży, przewodnik, gawędziarz.

Współtwórca „77 Słoni – Indie”, 17-odcinkowego serialu podróżniczego, obrazującego świat wielowątkowej tradycji, historii oraz codzienności tego wielkiego kraju i jego mieszkańców (więcej o programie przeczytacie TU >>). Prowadzi też pokazy kulinarne w ramach programu „Poland Taste Good” (ostatnio Johannesburg i Mumbai).

Robert to postać znana i ceniona w Kazimierzu Dolnym za sprawą prowadzonej przez lata kultowej Knajpy u Fryzjera. W tym pięknym miasteczku przez lata organizował ponadto Festiwale Muzyki i Tradycji Klezmerskiej i brał udział w stworzeniu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Robert Sulkiewicz zabiera Was na wyprawę: Indie Południowe i Goa. W pełną słońca podróż szlakiem najstarszych cywilizacji.

LATA W PODRÓŻY:
A któż by zliczył
SPECJALNOŚĆ:
Chiny, Hongkong
KONTAKT:
+48 0 604 880 120
IMIĘ:
Filip
HOBBY:
dinozaury, mitologia porównawcza
WIEK:
1979859_795683907126308_2021219245_n

Filip Śmigiel

Filip Śmigiel mieszka i pracuje w Hongkongu. To postać nietuzinkowa, bardzo świata ciekawa i arcylubiana. Wcześniej mieszkał w Chinach, we Francji i w Szkocji, rezydował też na Islandii. Parał się różnymi profesjami – był muzykiem, nauczycielem, kucharzem, tłumaczem, kontrolerem jakości, grał w reklamach telewizyjnych. Zarządzał ponadto nielegalnym hostelem czy udawał dyrektora amerykańskiego liceum. Ot, Filip Śmigiel, to podróżnik, dla którego życie jest przygodą.

W wolnym czasie lubi podejmować kolejne wyzwania. Włóczy się autostopem, pisze bajki, unika jak ognia płacenia za atrakcje turystyczne.

Filip Śmigiel zabiera Was do Chin.

LATA W PODRÓŻY:
A któż by zliczył
SPECJALNOŚĆ:
Argentyna, Chile, Paragwaj
KONTAKT:
+48 0 604 880 120
IMIĘ:
Maja
HOBBY:
Tango, film dokumentalny
WIEK:
Maja Tyborska niekwestionowana znawczyni kultury latynoamerykańskiej

Maja Tyborska

Choć ukończyła historię sztuki, swoje dalsze losy zdecydowała się spleść z inną profesją, choć bez wątpienia wykształcenie i rozległa wiedza wielokrotnie przydają się jej w pracy. Maja Tyborska to bowiem niekwestionowana znawczyni kultury latynoamerykańskiej. Ameryka Południowa, jak i zresztą Ameryka Łacińska to regiony, którym oddała się bez reszty. Dość wspomnieć, że przez 3 lata mieszkała w Meksyku, a ostatnich 5. spędziła w Argentynie – w Buenos Aires pracowała w Ambasadzie Polskiej.

Podróżniczka, pilotka wypraw m.in. przez Chile, Paragwaj, Urugwaj, prowadzi projekt historyczno-edukacyjny „Tak los rzucał nami” – jest to seria filmów dokumentalnych o Polakach, którzy podczas II wojny światowej wyemigrowali do Ameryki Łacińskiej. Wolne chwile Maja poświęca na taniec: tango to żywioł! oraz ćwiczy jogę.

Maja Tyborska zabiera Was na wyprawę do Argentyny i Chile, Paragwaju i Urugwaju.

LATA W PODRÓŻY:
SPECJALNOŚĆ:
Kaukaz, Pamir
KONTAKT:
+ 48 0 604 880 120
IMIĘ:
Paulina
HOBBY:
Góry, autostop
WIEK:
pf_1549356932

Paulina Wałowska

Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i w jej przypadku to stare porzekadło sprawdza się co do joty. Bo choć sama pochodzi z nad morza, największą podróżniczą miłością obdarzyła góry.

Paulina Wałowska to doświadczona przewodniczka górska, obyta ze specyfiką tego rodzaju podróży. Ma za sobą wiele wypraw po Kaukazie, Iranie czy Pamirze. Jej ulubionym środkiem transportu jest autostop, porusza się głównie po mało popularnych szlakach, gdyż bardziej od froterowania posadzek zabytków liczą się dla niej napotkani na trasie ludzie. Rozmowy, opowieści przy herbacie, celebracje wspólnie dzielonych chwil. Ot, uwielbia to, co niepoznane, dziewicze.

Miewała też „stacjonarne” epizody pracownicze w korporacjach, jako lektorka francuskiego, była wolontariuszką na rumuńskiej wsi, a od czasu do czasu pracuje również jako tłumaczka.

Paulina Wałowska zabiera Was na wyprawę w góry Pamir – do Tadżykistanu i przez kirgiską dolinę Allay, byście i Wy mogli doświadczyć piękna tej wędrówki.

Tomek gotowe
Tomek Tułak
opis 1
Felicja Bilska
DSC_0341
Marcin Bogucki
Wyprawy z zawodowcami - poznaj pilotów Om Tramping Klub
Dorota Chojnowska
Grzegorz Kowalczyk pilot Om Tramping Klub - miłośnik Chin
Grzegorz Kowalczyk
Ewa Kucińska - pilotka Om Tramping Klub
Ewa Kucińska
Paweł Łaszcz pilotuje wyprawy dla Om Tramping Klub
Paweł Łaszcz
ula
Urszula Musyl
1454355_10202428941591933_42394646_n
Olga Nowicka
foto zmienione'
Robert Hózman Mirza Sulkiewicz
1979859_795683907126308_2021219245_n
Filip Śmigiel
Maja Tyborska niekwestionowana znawczyni kultury latynoamerykańskiej
Maja Tyborska
pf_1549356932
Paulina Wałowska