LATA W PODRÓŻY:
17
SPECJALNOŚĆ:
Azja, Ameryka Południowa
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Tomasz
HOBBY:
książki, podróże
WIEK:
38
Tomek gotowe

Tomek Tułak

Tomek Tułak – założyciel Om Tramping Klubu, absolwent leśnictwa i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf-amator. Podróże to jego żywioł, esencja życia. Urodzony globtroter, przez kilka lat mieszkał w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo.

Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania kultur świata. Ulubione kierunki to Azja: Syberia, Indie, Nepal, kraje dawnych Indochin,  Pakistan. Często podróżuje również do Ameryki Południowej i Północnej. Cały czas pełny nowych inicjatyw podróżniczych i pomysłów. Gdy nie podróżuje, o podróżach opowiada. Prowadzi prelekcje i slajdowiska, współpracuje z muzeami, domami kultury.

Zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie: baranek.aksarai.pl oraz na blogu: whereistomek.blogspot.com

LATA W PODRÓŻY:
16
SPECJALNOŚĆ:
BHUTAN, INDIE, NEPAL, TAJLANDIA
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
FELA
HOBBY:
AZJA
WIEK:
opis 1

Felicja Bilska

W branży turystycznej od 2005 roku. Content manager, autorka ponad 20. publikacji turystycznych po świecie, w tym pierwszego polskiego przewodnika po Indiach północnych, Nepalu i Goa (Bezdroża), za który otrzymała Nagrodę Magellana.

Mieszkała w 4 krajach, ma za sobą krótki epizod z dyplomacją i dłuuugi romans z Azją. Największym afektem darzy Himalaje, a zwłaszcza Bhutan. Jest jedną z kilku osób w Polsce, które wyspecjalizowały się w tematyce bhutańskiej.

Kolekcjonuje dobre wrażenia i tkaniny orientalne. Podróżuje, bo świat jest piękny. Lubi się śmiać, dobrze zjeść i pogawędzić.

Felicja Bilska w Om Tramping Klub zajmuje się Bhutanem, marketingiem i promocją.

LATA W PODRÓŻY:
14
SPECJALNOŚĆ:
Azja: Indonezja, Indochiny
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Ewa
HOBBY:
podróże, jazda konna, kajak, jazda na rowerze, kuchnia azjatycka
WIEK:
38
IMG_8485

Ewa Kucińska

Z wykształcenia psycholożka społeczna, z zamiłowania podróżniczka. Azja to jej pasja,  w której ciągle znajduje coś do odkrycia. Fascynują ją szczególnie indonezyjskie wulkany i kultywowane przez mieszkańców wysp zwyczaje i rytuały.

Brała udział w wyprawach do Birmy, Tajlandii, Kambodży, Indonezji, Malezji, Laosie i Nepalu. W Tajlandii mieszkała kilka miesięcy ucząc mnichów buddyjskich angielskiego. Przemierzała Syberię i Mongolię koleją transsyberyjską i konno. Na grzbiecie końskim pokonywała andyjskie zbocza. Jeździectwo to zresztą jej wielka pasja i codzienna praca.

Kuchnia to jej żywioł, gdziekolwiek jest, podpatruje, asystuje i gromadzi nowe przepisy kulinarne. Uwielbia smakować każdy nowy kawałek świata. Zdjęcia i relacje z podróży na blogu: everystep.pl

Ewa Kucińska dla Om Tramping Klubu prowadzi m.in. autorską wyprawą Indie z Jogą i Ajurwedą, zabiera Was do Indonezji, Birmy. 

LATA W PODRÓŻY:
od dawien dawna
SPECJALNOŚĆ:
Indonezja
KONTAKT:
matkanomadka@gmail.com
IMIĘ:
Ewelina
HOBBY:
AZJA, TEATR, NATURA, PODRÓŻE
WIEK:
ewelna

Ewelina Smereczyńska

Ewelina Smereczyńska – z wykształcenia teatrolożka i kulturoznawczyni, a z zamiłowania podróżniczka. Jeździła po wielu krajach, głównie z ciekawości do teatru innych kultur, gdzie realizowała wiele projektów artystyczno-społecznych. Mieszkała między innymi w Słowenii, Bośni i Hercegowinie oraz w Indonezji, do której zapałała miłością. Dużo podróżuje z 4-letnią córeczką i chcąc, aby inne mamy mogły też mieć to wspaniałe doświadczenie w macierzyństwie, organizuje oraz pilotuje autorskie wyprawy dla mam z dziećmi na wyspę Bali, znane jako projekt Matka Nomadka. Ważna jest dla niej autentyczność miejsc i ludzi, których się spotyka w podróży. Kocha bycie w naturze, podróże, szczere i głębkie rozmowy, książki, teatr, radość bycia tu i teraz.

LATA W PODRÓŻY:
17
SPECJALNOŚĆ:
kultury ameryki łacińskiej i kaukazu
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Dorota
HOBBY:
podróże w nieznane
WIEK:
38
Dorota gotowe

Dorota Chojnowska

Dziennikarka i włóczykij. W podróżowaniu, bardziej od zabytków, interesuje się ludźmi. To oni – szamani, artyści, archeolodzy czy zwykli-niezwykli zjadacze chleba sprawiają, że podróż staje się wielką przygodą. Pozwalają poznać klimaty, o których nie wspominają przewodniki Lonely Planet. Dorota najlepiej czuje się w Ameryce Łacińskiej. Ostatnio zakochała się w Gruzji.

Relacje, zdjęcia i ciekawostki z podróży na blogu: alepieknyswiat.pl

LATA W PODRÓŻY:
7
SPECJALNOŚĆ:
Azja
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Filip
HOBBY:
dinozaury, mitologia porównawcza
WIEK:
29
1979859_795683907126308_2021219245_n

Filip Śmigiel

Była gwiazda rocka ;-) podróżnik i awanturnik. Mieszkał w Chinach, Hong Kongu, Francji, Szkocji i Islandii, gdzie pracował jako muzyk, nauczyciel, kucharz, tłumacz, kontroler jakości, grał w reklamach telewizyjnych, zarządzał nielegalnym hostelem i udawał dyrektora amerykańskiego liceum.

W wolnym czasie włóczy się autostopem, pisze bajki i unika płacenia za atrakcje turystyczne.

Filip Śmigiel dla Om Tramping Klubu prowadzi wyprawy do Chin.

LATA W PODRÓŻY:
10
SPECJALNOŚĆ:
Indochiny
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Paweł Łaszcz
HOBBY:
podróże, fotografia, motocykle
WIEK:
27993608_10156153865749282_5442144632535088481_o

Paweł Łaszcz

Z wykształcenia filolog i specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Od dziecka uzależniony od podróży. Najlepiej zna Azję Południowo-Wschodnią i Południową, ale podróżuje po całym świecie. Prywatnie jeździ autostopem po Europie i motocyklem po Himalajach  – najchętniej zatrzymuje się u lokalnych mieszkańców i stara się unikać pułapek turystycznych. Jego pasją jest też Indonezja, gdzie spędził rok. Pracował jako pilot wycieczek, instruktor samoobrony, dziennikarz, nauczyciel języka angielskiego i pracownik pięciogwiazdkowego hotelu, a także wspierał polską dyplomację w Dżakarcie (Indonezja).

Paweł Łaszcz dla Om Tramping prowadzi wyprawy m.in. przez najpiękniejsze parki narodowe USA oraz Indie Wschodnie – wśród plemion Indii.

LATA W PODRÓŻY:
SPECJALNOŚĆ:
TURCJA, INDIE, NEPAL, CHINY, MAROKO, IRAN, IRLANDIA, SZKOCJA.
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Marcin
HOBBY:
WIEK:
DSC_0341

Marcin Bogucki

W dzieciństwie chciał być wodzem Indian i podróżnikiem. Dowiedział się jednak, że nie ma takiego zawodu, a wszystkie kraje już dawno zostały odkryte, zaczął wtedy „patrzeć na życie realnie”. Kiedy wreszcie zrozumiał swój błąd i w końcu dał sobie z tym spokój, zaczął podróżować. Najpierw na własną rękę, później odkrył, że jednak istnieje zawód podróżnika i odkrywcy, tylko dzisiaj nazywa się go inaczej – pilot wycieczek. Okazało się też, że w tych dawno odkrytych krainach wciąż jeszcze kryje się wiele niewyjaśnionych tajemnic.

Odwiedził większość krajów Europy, a także Indie, Nepal, Chiny, Laos, Tajlandię, Turcję, Iran i Maroko. Wszystko wskazuje na to, że nie zamierza na tym poprzestać. Prowadził grupy turystyczne w Turcji, Indiach, Nepalu i Hiszpanii. Okazało się, że jest wyjątkowo podatny na podróżowanie,  bakcyl na który współczesna medycyna wciąż nie zna kuracji, o czym i Wy możecie się wspólnie z nami przekonać.

LATA W PODRÓŻY:
7
SPECJALNOŚĆ:
Bałkany, Izrael, Skandynawia
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Olga
HOBBY:
antropologia wizualna, turystyka alternatywna
WIEK:
30
bąbelki

Olja Andrynowska

Studiowała religioznawstwo, studia nad ludobójstwem oraz w duńskiej szkole folkowej. Zjeździła całe Bałkany, częściowo autostopem, dzięki czemu doskonale zna tamtejsze realia. Do Bośni intensywnie podróżuje od 2005 roku. Mieszkała w Szwecji, Izraelu i Danii. Rejestruje historię kobiet i ucieleśnia swoje pomysły wizualne. Jest przewodniczką miejską po Aarhus (drugie pod względem wielkości miasto w Danii).

Cześć jej prac można oglądać na stronie: olja.carbonmade.com

LATA W PODRÓŻY:
13
SPECJALNOŚĆ:
Azja (Indie, Pakistan i inne), Etiopia
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Urszula
HOBBY:
WIEK:
36
ula

Urszula Musyl

Antropolożka i indolożka z wykształcenia; najpierw z przypadku, potem już z serca. Podróżniczka wybiórcza, od lat przemierza szlak niezmiennie wiodący do Indii i Pakistanu. Wkręcona w klimaty muzułmańskie i suficką muzykę. Fanka pakistańskich zapasów i bollywoodzkich filmów grozy. Docenia dobro jogi, żyje według filozofii buddyzmu. Wielbicielka azjatyckiej kuchni i ajurwedyjskich masaży. Często śnią się jej lotniska.

Łażę, jem, wącham i oglądam, bo „doświadczyć można znacznie więcej, niż kiedykolwiek da się poznać czy opowiedzieć”.

Urszula Musyl dla Om Tramping prowadzi autorską wyprawę do Etiopii – słoneczna Abisynia i Danakil.

LATA W PODRÓŻY:
25
SPECJALNOŚĆ:
Azja, Norwegia, Bałkany
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Magda
HOBBY:
sztuka, góry, książki
WIEK:
magda_nowakowska_295x295

Magdalena Nowakowska

Magdalena Nowakowska – wszystkie wydatki oraz zarobione pieniądze przelicza na bilety lotnicze. Pasjonuje się podróżami w nieznane rejony świata. Dużo czasu poświęca na wyszukiwanie miejsc nie opisanych w przewodnikach i Internecie. Przekonała się, że trudno jest poznać to, z czym ma się tylko przelotny kontakt, dlatego zrezygnowała z ilości (zaliczonych atrakcji i miejsc), aby mieć czas na jakość.

Stara się poznawać ludzi i zaprzyjaźniać z nimi. Pewna rodzina na Filipinach uważa ją za swoją „przyszywaną” kuzynkę. Chociaż uwielbia sztukę, niekiedy woli spędzić czas z poznanymi przygodnie osobami, niż zwiedzić kilka zabytków. Realizując swoje marzenie o starannym poznawaniu świata przeprowadziła się do Norwegii – miejsca swojej pierwszej, jeszcze w dzieciństwie, podróży i wspaniałych gór. Tam uczy się języka i poznaje kraj.

LATA W PODRÓŻY:
8
SPECJALNOŚĆ:
Ameryka Pn, Azja
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Boguś
HOBBY:
Sport, Podróże
WIEK:
28
1528719_721444554547183_157705781_n

Bogusław Bokłak

Bogusław Bokłak – studiował na krakowskiej AWF Turystykę i Rekreację, przez co udało mu się połączyć przyjemne z pożytecznym. Studiował w Krakowie, pochodzi z Gliwic, mieszkał w Kalifornii, a obecnie osiadł w Warszawie. Uwielbia zwiedzać oraz poznawać nowe miejsca i ludzi, nie pogardzi też dobrą lokalną kuchnią. Najciekawsze kraje, które zwiedził to Meksyk, Kuba, Nepal, Tajlandia i Laos. Natomiast najdalszym miejscem, gdzie go wywiało były Hawaje. Nie boi się odwiedzać nowych miejsc, bo wie, że poradzi sobie w każdej trudnej sytuacji na całym świecie.

LATA W PODRÓŻY:
7
SPECJALNOŚĆ:
Indie, Pakistan, Nepal, Sri Lanka
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Kasia
HOBBY:
nauka języków obcych, jazda na rowerze, muay thai, joga
WIEK:
29
IMG_2230

Katarzyna Jakubowska

Katarzyna Jakubowska – indolożka, absolwentka studiów blisko i dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowała i pracowała w Turcji, Indiach i Pakistanie. Podróżowała po Nepalu i Sri Lance. Ponieważ ma reporterskie oko od czasu do czasu publikuje w polskiej prasie (m.in. ZNAK, Gazeta Wyborcza, Magazyn Turystyki Górskiej npm.pl, Poznaj Świat). Lubi przygody. Oddawała krew dla Pakistańskiego Czerwonego Półksiężyca, w indyjskich Himalajach spotkała XVII Karmapę, w Delhi brała udział w protestach tybetańskich uchodźców. Mówi biegle w hindi i urdu, dzięki czemu doskonale sobie radzi w niecodziennych sytuacjach w podróży. Zdjęcia i artykuły Kasi można zobaczyć na jej autorskiej stronie: katrinajakubowska.com

LATA W PODRÓŻY:
od dawna
SPECJALNOŚĆ:
KONTAKT:
info@omtramping.pl
IMIĘ:
Olga
HOBBY:
WIEK:
26
1454355_10202428941591933_42394646_n

Olga Nowicka

Absolwentka filologii indyjsko-tybetańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i indianistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu, stara się łączyć pasję podróżowania i odkrywania świata z zamiłowaniem do języków klasycznych. Dzięki stypendium ICCR (Indian Council for Cultural Relations) miała możliwość przez rok studiować sanskryt (klasyczny język indyjski) w duchowym sercu Indii – Waranasi.

Jej zainteresowania sięgają jednak znacznie dalej – fascynuje ją świat rytuału, kwestie religioznawcze, filozofie wschodu, a przede wszystkim poznawanie kultur w bezpośrednim kontrakcie z nimi, co zaowocowało licznymi podróżami, m.in. wyprawami na Bałkany, do Turcji i Gruzji. Obecnie pogłębia swą wiedzę o Indiach na studiach doktoranckich.

Tomek gotowe
Tomek Tułak
opis 1
Felicja Bilska
IMG_8485
Ewa Kucińska
ewelna
Ewelina Smereczyńska
Dorota gotowe
Dorota Chojnowska
1979859_795683907126308_2021219245_n
Filip Śmigiel
27993608_10156153865749282_5442144632535088481_o
Paweł Łaszcz
DSC_0341
Marcin Bogucki
bąbelki
Olja Andrynowska
ula
Urszula Musyl
magda_nowakowska_295x295
Magdalena Nowakowska
1528719_721444554547183_157705781_n
Bogusław Bokłak
IMG_2230
Katarzyna Jakubowska
1454355_10202428941591933_42394646_n
Olga Nowicka