Tramping Himalaje

TRAMPING HIMALAJE

Podróż przez majestatyczne Himalaje z Om Tramping Klub

Himalaje to ziemia wielu pradawnych kultur: szamańskiego kultu bon, buddyzmu, hinduizmu oraz wielu religii plemiennych. Od tysięcy lat mieszały się tu różne wpływy, a zrodzone rytuały i tradycje trwają do dziś w ukrytych wśród Himalajów wioskach i klasztorach. Ze względu na geograficzną izolację wiele z tych wierzeń, a nawet i zabytków kultury materialnej, zostało niezmienionych przez tysiąclecia. Będziemy mieli okazję je poznać podczas naszych wypraw w Himalaje. Trampingi po Himalajach to nasza specjalność – tereny te eksplorujemy już od wielu lat. Podróż przez najwyższe góry świata to lekcja pokory i głębokie doświadczanie, które na długo zapada w pamięć.

Tramping Himalaje – Ladakh, Kaszmir, Himachal Pradesh – nie bez kozery krainy te uchodzą za jedne z najurodziwszych na świecie. Podróż do Małego Tybetu (ob. w granicach Indii, dzięki czemu kultura tybetańska nie ucierpiała wskutek represji ze strony Chin i zachowała się w pierwotnej formie) i przez zielony Kaszmir.

Tramping Himalaje Indii: od źródeł Gangesu po buddyjskie klasztory Spiti –  udajemy się do źródeł świętej Gangi – matki wszystkich rzek. Odwiedzimy tętniące życiem Riszykesz, Haridwar, Gangotri i Kalpę. Poznamy region Spiti na krańcach Wyżyny Tybetańskiej.

Tramping Himalaje – Indie Wschodnie: wsród plemion – unikatowy program, jedyny taki na rynku. Wyprawa przez Assam, Arunachal Pradesh, Nagaland. Czekają nas: udział w Festiwalu Dzioborożca, spotkania z lokalnymi królami, drugi największy na świecie tybetański kompleks klasztorny (po Lhasie) i mnóstwo innych atrakcji.

Tramping Himalaje – Nepal (+Bhutan) – zwiedzanie, trekking, rafting, a dla chętnych dodatkowo spotkanie z bhutańskim smokiem, czyli wizyta w królestwie Bhutanu.

Tramping Himalaje – Bangladesz, Orissa, Meghalaya, Assam, Dardżyling i Sikkim – podróż przez mało znane stany wschodnich Indii, których jeszcze niedawno nie można było odwiedzać. Wyprawa koneserska, program unikatowy. Azja poza utartymi szlakami. Dla chętnych dodatkowo Andamany.

Zapraszamy na tramping w Himalaje