Tramping Himalaje

TRAMPING HIMALAJE

Podróż przez majestatyczne Himalaje

Zapraszamy na tramping przez himalajskie stany Indii.

Himalaje to kraina wielu pradawnych kultur: buddyzmu, hinduizmu oraz wielu religii plemiennych. Od tysięcy lat mieszały się tu wpływy różnych kultur, a zrodzone przez tysiące lat rytuały, tradycje i wierzenia trwają do dziś w ukrytych wśród Himalajów wioskach i klasztorach. Ze względu na geograficzną izolację wiele z tych tradycji pozostało niezmienionych przez tysiąclecia. Będziemy mieli okazję je poznać podczas naszej podróży.

Dla miłośników gór przygotowaliśmy dwa programy po Himalajach:

1. Ladakh i Kaszmir – podróż do legendarnego Małego Tybetu – zachodniej części Wyżyny Tybetańskiej, jednorodnej kulturowo z Tybetem, położonej szczęśliwie w Indiach, gdzie nie spotkały jej represje ze strony Chin oraz pięknego, islamskiego Kaszmiru. Zobaczymy również Dharamsalę, gdzie mieszka Dalajlama oraz Złotą świątynię sikhów w Amritsarze.

2. Himalaje: od źródeł Gangesu po buddyjskie klasztory Spiti – podczas wyprawy udamy się do źródeł świętej rzeki Ganges, odwiedzimy święte miasta i miasteczka: Rishikesh, Haridwar, Gangotri i Kalpa. Odwiedzimy też buddyjskie Spiti – część „dachu świata” – kraniec Wyżyny Tybetańskiej, które pod względem kulturowym i krajobrazowym bardzo przypomina Ladakh i Tybet.

Trampingi te pozwolą nam poznać niezwykły świat zaginionych pośród gór kultur oraz piękno samych Himalajów.

Inne programy jak Indie Wschodnie z Bangladeszem czy Indie Wschodnie: wśród plemion Indii to również odwiedziny himalajskich stanów – Królestwa Sikkimu oraz Arunachal Pradesh, gdzie w miasteczku Tawang znajduje się drugi największy na świecie tybetański kompleks klasztorny (zaraz po Lhasie) oraz zamieszkały przez wiele ciekawych plemion.

Zapraszamy na tramping w Himalaje