Matka Nomadka na Bali: wyprawa do INDONEZJI dla rodzin z dziećmi


5800 zł + 500 USD + przelot , dla dwojga rodziców z dzieckiem 8300 + 900 USD + przelot, CZAS: 14 DNI


06-01-2018 - 19-01-2018

Jest to wyprawa na jedną z najbardziej fascynujących wysp świata skierowana do matek z dziećmi w wieku od 6 miesięcy i jest w pełni dostosowana do wymagań i potrzeb najmłodszych oraz ich mam/ojców

W małej grupie  podczas 12 dni pobytu na wyspie Bali będziemy wylegiwać się pod palmami na rajskich plażach, pływać w luksusowych basenach, odwiedzać ekologiczne farmy, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, ceremoniach, życiu balijskiej wspólnoty, odwiedzimy świątynie Tanah Lot, Pura Luhur Uluwatu, Pura Goa Luwah, Pałace Wodne, Małpi Gaj i dodatkowo przewidziany jest też rozwijająco-edukacyjny program dla najmłodszych. Będziemy miały do pomocy dwie wspaniałe Balijki, które spełnią rolę opiekunek naszych dzieci, abyśmy my mogły złapać oddech w naszym towarzystwie, poćwiczyć wspólnie jogę, odbyć balijski masaż czy Krąg Kobiet.

Indonezja to bezsprzecznie jeden z najpiękniejszych, najbardziej fascynujących i tajemniczych zakątków Azji Południowo – Wschodniej, jeśli nie całego świata. A wyspa Bali należy do jednych z najbardziej fascynujących i „magicznych” miejsc na kuli ziemskiej… Na horyzoncie niebiańskich plaż jawią się majestatyczne wulkany, a tarasy pól ryżowych przeplatają się ze świątyniami…

Wyprawa Matki Nomadki to nie tylko doświadczenie rajskiej wyspy Bali, ale przede wszystkim powrót do harmonii macierzyństwa i kobiecości. Holistyczne podejście podczas tej wyprawy pozwala mamom na doświadczenie bycia z dzieckiem na nowo, ze spokojem, radością i otwartym sercem. Tuląc nasze maleństwa do piersi, czy trzymając je za rękę, będziemy nie tylko doświadczać wspólnie magii wyspy Bali, ale przede wszystkim dawać dziecku siebie zrelaksowaną i spokojną. A tego właśnie dziecko potrzebuje najbardziej – byciu w miłości ze szczęśliwą mamą/tatą. A niepowtarzalne Bali temu jak najbardziej sprzyja.

Program wyprawy Matka Nomadka jest elastyczny i dostosowany do naszych potrzeb, co oznacza, że możemy same ustalać terminy i czas trwania naszych atrakcji podczas pobytu na wyspie. Bo doskonale wiemy, że nasze dzieci czasem wyznaczają nam inny rytm, niż my sobie zaplanowałyśmy.

Będziemy mieszkać w luksusowej willi położonej w malowniczej wsi, gdzie uprawia się ekologiczną żywność, pośród świątyń i pól ryżowych, w okolicy artystycznego miasta Ubud, w samym sercu Bali. Pokoje prywatne dla każdej mamy z maluszkiem. Wspólna kuchnia i salon będą sprzyjać dzieciom i ich kolektywnym zabawom.

Pyszne śniadania, obiady i kolacje będzie nam przygotowywać Balijka z najlepszych, ekologicznych, lokalnych produktów z uwzględnieniem preferencji żywieniowych naszych dzieci. Codziennie będziemy zaczynać dzień od świeżego soku z młodego kokosa, który zbawiennie działa na nasz organizm i samopoczucie. Codziennie będą nam również dostarczane lokalne, tropikalne owoce oraz zioła.

Do naszej dyspozycji będziemy mieć codziennie od rana do popołudnia opiekunkę – Balijkę (bądź dwie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba), abyśmy każda z nas mogła wytchnąć trochę podczas masażu, zajęć z jogi czy po prostu odpoczynku. Codziennie będzie też organizowany Dziecięcy Krąg czyli czas, w którym opiekunki będą organizować zajęcia zabawy dla najmłodszych. Balijki nauczą nas również wiązać dzieci w indonezyjskich chustach i będziemy z nimi tańczyć przy świetle księżyca do tradycyjnej, gamelanowej muzyki. Nauczymy się tradycyjnej kołysanki balijskiej, indonezyjskiego masażu, jaki robi się dzieciom od pierwszych dni życia oraz poznamy naturalne olejki do pielęgnacji naszych pociech.

Aby uwiecznić ten wyjątkowy czas i mieć wspaniałą pamiątkę będzie nam w wielu chwilach towarzyszyć profesjonalna fotografka, która zrobi nam grupowe i indywidualne sesje fotograficzne. Dla naszego komfortu liczba miejsc jest ograniczona.
 Foto-katalog wyprawy zostanie przesłany e-mailem wszystkim zainteresowanym mamom.

„W podróży nie czuje się trudu macierzyństwa, cała uwaga jest wtedy skierowana na nowe bodźce. Dziecko wtedy szybciej się rozwija, a matka jest szczęśliwsza.
Spędziłam wiele miesięcy w drodze z roczną córką Lilą i to dało poczucie spełnienia i ogromnej radości ze wspólnego odkrywania świata. Spędziłyśmy też miesiąc na Bali, co było chyba jednym z najpiękniejszych momentów mojego życia.

Dlatego chciałam zaprosić Was Drogie Mamy i Wasze Maleństwa do wspólnej wyprawy do Indonezji. Będzie to wyjątkowa podróż, której program jest oparty o holistyczne aspekty kobiecości i przede wszystkim o potrzeby matki i małego dziecka. A sama wyspa Bali to istna magia.”

Ewelina Smereczyńska (autorka i pilotka wyprawy)

1 DZIEO – PODRÓŻ

Przylot do Denpasaru (Bali), w zależności od wcześniej wykupionego lotu, prawdopodobnie wieczorem. Pilot wycieczki wraz z kierowcą czeka na Was na lotnisku przy wyjściu (z kartką Wyprawa Matka Nomadka na Bali) i po odprawie zawozi Was bezpośrednio do naszej pięknej willi, która będzie naszym domem przez kolejnych 12 dni.

2 DZIEŃ – POWITANIE

Dzień przeznaczony na odpoczywanie po podróży, które jest bardzo ważne szczególnie ze względu na dzieci. Śniadanie i obiad są przyrządzane dla nas na miejscu przez gotującą dla nas Balijkę, również z uwzględnieniem preferencji żywieniowych naszych dzieci uzgodnionych przed wyjazdem. Dzień spędzamy w otoczeniu naszej willi, na zabawach w basenie, mamy sesje masażu i spotkanie z Balijkami, które wtajemniczą nas w sposoby pielęgnacji dzieci. Dla dzieci przewidziane są warsztaty plastyczne (malowanie ciała jadalnymi farbami i wielkoformatowych obrazów). Następnie mamy uroczystą kolację w naszym gronie w towarzystwie Balijskiej muzyki na żywo.

3 DZIEŃ – OCEAN

Śniadanie oraz poczęstunek lokalnymi owocami tropikalnymi oraz świeżym sokiem z kokosa i jamu (tradycyjnego, zdrowotnego wywaru z ziół), które będą nam serwowane na co dzień. Po śniadaniu udamy się nad ocean, gdzie spędzamy cały dzień oddając się swobodnej zabawie i  odpoczynkowi pod palmami w ciepłym oceanie i piasku. Obiad w dobrej, lokalnej restauracji i  spacery po okolicy. Nad oceanem zostaniemy do zapierającego dech w piersiach zachodu słońca, podczas którego będziemy się uczyć tradycyjnych pieśni indonezyjskich. Wieczorem, gdy dzieci pójdą spad odbędziemy w naszej willi relaksujące sesje masażu przy tradycyjnej, balijskiej muzyce.

4 DZIEŃ – UBUD

Po śniadaniu i tropikalnych przysmakach odbędą się zajęcia z jogi dla chętnych mam. Dzieci w tym czasie mają Dziecięcy Krąg czyli czas wspólnych zabaw z opiekunką.
Wyjeżdzamy do miasta Ubud, które uważa się za balijskie centrum kultury i sztuki. Tam zwiedzamy galerie sztuki, pracownie i muzea, poznamy również artystów balijskich. Posiłek zjemy w klimatycznej balijskiej restauracji w znanej dzielnicy, a wieczorem
idziemy na fascynujący spektakl taneczno-teatralny Legong Dance w Pałacu Królewskim.

5 DZIEŃ – ŚWIĄTYNIA WODY

Udajemy się do Świątyni Wody Puta Tirta Empul, która jest świętym miejscem Balijczyków. Doznamy kąpieli w świętej wodzie w intencji oczyszczenia oraz udamy się w okolice wulkanu Kintamani. Zjemy tradycyjny indonezyjski lunch w restauracji z przepięknym widokiem na przełęcz i wulkan i odwiedzimy plantację kawy Luwak – najdroższej kawy na świecie. Wieczorem odbędzie się dla chętnych Krąg Kobiet czyli celebracja kobiecości (malowanie ciała henną, spontaniczny taniec uwalniający głos i ciało).

6 DZIEŃ – WODOSPAD
Po śniadaniu udamy się nad przepiękny wodospad Tegenungan Waterfall, gdzie możemy doznać  wyjątkowej kąpieli w krajobrazie balijskiej dżungli. Po lunchu w tamtejszej okolicy udamy się do Parku Motyli. Bali Butterfly Park jest największym na Azji południowo wschodniej parkiem, w którym można podziwiać dziesiątki gatunków motyli oraz innych owadów. Park jest pełen tropikalnej roślinności i jest w całości przykryty siatką. Wewnątrz można spacerować obserwując  kolorowe motyle. Kolejno udamy się do Pura Taman Ayun , która jest interesującą świątynią  położoną na wyspie Bali w pięknym, zadbanym ogrodzie, z licznymi oczkami wodnymi, kanałami i  mostkami. Wieczór spędzimy relaksując się w otoczeniu willi słuchając balijskich opowieści z  tradycyjną muzyką w tle.

7 DZIEŃ – MAŁPI GAJ
Po śniadaniu w willi udajemy się do Ubud na spacer do ogromnego tropikalnego Małpiego Gaju,  gdzie dzieci będą zachwycone wszechobecnymi, przyjaznymi małpkami i niesamowitą naturą. Po Małpim Gaju udajemy się na obiad do balijskiej restauracji, a po nim na tradycyjny bazar, gdzie można będzie zakupić unikatowe, balijskie ubrania, ozdoby, zioła czy kosmetyki. Po zakupach zwiedzimy buddyjską świątynię oraz pojedziemy zobaczyć przepiękne tarasy pól ryżowych. Popołudniu udamy się do balijskiego domu, gdzie zostaniemy ugoszczeni przez balijską rodzinę tradycyjnym posiłkiem i muzyką graną na żywo.  Wieczorem pójdziemy na niesamowity spektakl tradycyjnego tańca balijskiego Barong, z  wykorzystaniem ogromnych kukieł i wspaniałej muzyki, szczególnie dla dzieci będzie to ogromna  atrakcja.

8 DZIEŃ – PARK WODNY
Po śniadaniu wyjazd do Waterbom Bali – parku wodnego na świeżym powietrzu, gdzie jest masa wodnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gwarantuje to dzieciom ogromną frajdę, a rodzicom przyjemny odpoczynek. Do wyboru również całodzienny wyjazd do Safari park – gdzie można zobaczyć tropikalne zwierzęta takie jak tygrysy, nosorożce, zebry. Tu można będzie też przejechać  się na słoniu i nakarmić żyrafy i pobyć z wieloma unikatowymi gatunkami tropikalnych zwierząt.  Wieczorem odbędzie się dla chętnych Krąg Kobiet będący celebracją kobiecości.

9 DZIEŃ – PLAŻA
Po śniadaniu odbędą się sesje relaksującego balijskiego masażu, a po nich wybierzemy się na plażę w Sanur, która jest idealną plaża dla dzieci. Sanur jest popularnym resortem plażowym na Bali, nastawionym głównie na rodziny z dziećmi, gdyż woda jest tam bardzo spokojna i bezpieczna dla  dzieci. Po obiedzie w okolicach plaży wrócimy do willi, gdzie odbędą się dla dzieci zajęcia  plastyczno-teatralne. Będziemy tworzyć tradycyjny Wayang Kulit czyli indonezyjski teatr cieni, do którego dzieci stworzą kukły, które będziemy animować w wieczornym spektaklu teatru cieni.

10 DZIEŃ – ŚWIĄTYNIA

Po śniadaniu odbędzie się joga dla chętnych oraz warsztat dla dzieci z tworzenia tradycyjnych balijskich tzw. oferingów, czyli kompozycji darów złożonych z roślin i owoców składanej lokalnym bogom. Popołudniu wybierzemy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu,  gdzie obejrzymy pokaz balijskiego taoca – Kecak. Po przedstawieniu pojedziemy na słynącą z  najlepszych owoców morza plażę Bali – Jimbaran i tam zjemy kolację w restauracji tuż nad  brzegiem oceanu.

11 DZIEŃ – WIOSKA

Po śniadaniu wybierzemy się do wioski Jatiluwih gdzie dzieci będą mogły spędzić czas na łonie przepięknej balijskiej wsi. Jatiluwuh jest wioską, w okolicy której znajdują się prawdopodobnie najbardziej efektowne tarasy ryżowe na Bali. W 2007 roku to miejsce zostało nominowane do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zjemy lunch w okolicy i wrócimy do naszej willi na sesje odnowy biologicznej SPA (masaże, kąpiele w eterycznych olejkach i maseczki). Dzieci w tym czasie będą miały czas zabaw sensoryczno-plastycznych z wykorzystaniem naturalnych materiałów lokalnych. Wieczorem zjemy uroczystą, pożegnalną kolację.

12 DZIEŃ – POŻEGNANIE
Po śniadaniu odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci z wykorzystaniem tradycyjnych
instrumentów indonezyjskich oraz warsztat tworzenia instrumentów z naturalnych materiałów. Po lunchu w willi odbywamy relaksujące kąpiele w naszym prywatnym basenie i przygotowujemy się do podróży powrotnej do Polski…

* Podczas pobytu na Bali postaramy się również uczestniczyć w przepięknej tradycyjnej, balijskiej
ceremonii, która nie jest oficjalnie dostępna dla turystów, ale pilot wyprawy zrobi wszystko,
abyśmy mogli wziąć w tym udział. W programie są również warsztaty arteterapii dla dorosłych,
taoca ekspresyjnego z wykorzystaniem technik teatralnych oraz Krąg Wsparcia dla Mam.
Wszystkie te warsztaty odbywają się dla chętnych na życzenie we wspólnie ustalonym terminie.

LOT: Lot zawsze jest z przesiadką (np. w Stambule), która w zależności od przewoźnika lotniczego może trwać od 2 do 5 godzin. Potem lot docelowy do Denapasaru na Bali trwa około 10-11 godzin i jest to lot nocny. Na lotnisku będzie czekał kierowca, która zawiezie każdą z nas do miejsca pobytu.

Przelot w dwie strony do/z z Warszawy do/z Indonezji to koszt w granicach 2.000 – 2.500zł dla matki z dzieckiem do 2 roku życia i 4.000 – 4.500zł dla matki z dzieckiem powyżej 2 roku życia. Ceny zależą od linii lotniczych, ich promocji i miesiąca wykupienia lotu. Pomagamy znaleźć najlepsze połączenia lotnicze oraz istnieje też możliwość wspólnego, grupowego lotu uczestniczek wyprawy.

DOKUMENTY: Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, również w przypadku paszportu dziecka.
WIZA: Formalności wizowe są załatwiane na lotnisku po przylocie do Indonezji. Wiza On Arrival do Indonezji na okres nie dłuższy niż 30 dni jest bezpłatna i dostaje się ją na miejscu na lotnisku po przylocie.

SZCZEPIENIA: Szczepienia nie są obowiązkowe, lecz zalecane (żółtaczka A i B, błonica, polio, tężec, dur brzuszny). Szczegóły w naszym bezpośrednim kontakcie oraz na stronie: http://www.szczepieniadlapodrozujacych.pl/mapa.php?code=ID.

BAGAŻ: Szczegóły odnośnie rzeczy dla uczestniczek i dzieci, które zaleca się zabrać (leki, odzież, kosmetyki i inne) będą podawane przyszłym uczestniczkom w postaci Newslettera na e-maila oraz na grupie Matka Nomadka na Bali na Facebooku na bieżąco.

LECZENIE: Ubezpieczenie dla matki i dziecka zapewnione przez organizatora: koszty leczenia 40.000 EUR i na nieszczęśliwe wypadki 15.000 PLN.
Na Bali jest wiele klinik, państwowych i prywatnych, do których bez problemu i w każdej chwili można się zgłosić w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Jednorazowa wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w prywatnej klinice to koszt min. 300.000 IDR (85 PLN).

TRANSPORT: nowy, bezpieczny bus z profesjonalnym kierowcą do naszej dyspozycji. !
WODA: W Indonezji wodę należy pić wyłącznie butelkowaną.

INTERNET I TELEFON: Internet jest dostępny jako sieć Wi-Fi w villi, w której będziemy mieszkać oraz w większości kawiarni oraz restauracji, które będziemy odwiedzać. Do komunikacji telefonicznej potrzebna jest włączona usługa Roaming u polskiego operatora komórkowego, ale ze względu na drogie połączenia polecamy korzystać z bezpłatnej usługi internetowej Skype do rozmów telefonicznych i video.

ELEKTRYCZNOŚĆ: Gniazdka elektryczne na Bali są takie same jak w Polsce.
Zarezerwowanie miejsca na wyprawę gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 1.000zł do końca maja! Bilety lotnicze kupujemy w czerwcu. Pozostała kwota do zapłaty powinna być uregulowana do końca lipca. Istnieje możliwość rozłożenia ceny wyprawy na dwie raty (wpłata pierwszej do końca lipca, a drugiej do końca września)

Mapy brak... chwilowo

06-01-2018 - 19-01-2018

5800 zł + 500 USD + przelot , dla dwojga rodziców z dzieckiem 8300 + 900 USD + przelot

Czas: 14 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: ubezpieczenie, noclegi, śniadania, obiady i kolacje w miejscu noclegu dla dorosłych z dodatkowym, specjalnym menu dla dzieci, transport, basen, zajęcia dla dzieci, sesje fotograficzne, koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy, opieka organizatorów.
Cena nie zawiera: przelotu do/z Indonezji, posiłków w restauracjach, biletów wstępu (ok. 100zł), pakietu SPA (masaże i zabiegi kosmetyczne dodatkowo płatne) oraz wszelkich dodatkowych atrakcji poza programem odbytych na życzenie uczestniczek.

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: