Parki Narodowe USA i słynne miasta USA (Zachód)


11500 zł, CZAS: 23 DNI


26-05-2018 - 17-06-2018

Parki Narodowe i słynne miasta USA (Zachód) to wyprawa namiotowo -hotelowa, stworzona dla poszukiwaczy przygody. To podróż dla tych, którzy chcą poznać Stany Zjednoczone nie tylko od strony nowoczesnych wielomilionowych skupisk ludzkich, ale przede wszystkim od strony absolutnie zjawiskowej przyrody. Parki narodowe USA to m.in. kolorowe pustynie, nieprawdopodobne formacje skalne i góry. I to wszystko zobaczymy podczas naszej wyprawy.

Nasza podróż po zachodniej części Stanów wiedzie przez najpiękniejsze parki narodowe USA. Zobaczymy m.in. Wielki Kanion i kolorowe gejzery w Yellowstone, a w parku narodowym Arches unikatowe skalne łuki. Odwiedzimy słynną Dolinę Śmierci i ruiny indiańskich osiedli. Oprócz spotkania z dziką przyrodą, nie zabraknie też spacerów po amerykańskich miastach. Podróż rozpoczniemy i zakończymy w Los Angeles – Mieście Aniołów, zatrzymując się po drodze na plaży oraz w San Francisco.

1 DZIEŃ – Przelot do USA

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Los Angeles z przesiadką w jednym z portów europejskich. Nocleg w hotelu w Los Angeles.

2 DZIEŃ – Los Angeles

Zwiedzanie Los Angeles. Spacer po Śródmieściu: dzielnica biznesowa i meksykańska. Przejazd do Hollywood gdzie przejdziemy się aleją gwiazd – Bulevard Hollywood. Wizyta w kinie Mann’s Chinese Theatre, w którym odbywa się uroczystość wręczenia Oskarów. Na chodniku pod kinem są odciśnięte dłonie i stopy największych artystów. Przejazd przez Beverly Hills, gdzie można podziwiać z zewnątrz wielkie rezydencje najbogatszych gwiazd. Odpoczynek na plaży i zachód słońca w Santa Monica. Nocleg w hostelu.

3 DZIEŃ – Park Narodowy Joshua Tree

Wyjazd do Parku Narodowego Joshua Tree. (2 godz) Rosną tutaj olbrzymie, drzewiaste kaktusy – drzewa Jozuego. jeździmy i spacerujemy po pustynnym parku pełnym interesujących formacji skalnych i ścieżek przyrodniczych. Nocleg na polu namiotowym.

4 DZIEŃ – Wielki Kanion

Przejazd do części południowej Wielkiego Kanionu (6,5 godz). Nocleg na polu namiotowym.

5 DZIEŃ – Wielki Kanion

Wielki Kanion, szeroki na milę,to pełna różnokształtnych, kolorowych formacji skalnych przestrzeń oszałamiająca swoim ogromem. Odwiedzamy liczne punkty widokowe, minitrekkingi nad kanionem. Nocleg na polu namiotowym.

6 DZIEŃ – Kanion Antelope, Monument Valley

Przejazd do Kanionu Antelope (2 godz.) . Zwiedzanie z przewodnikiem podziemnych, skalnych, kolorowych korytarzy (50 USD). Dalszy przejazd do stanu Utah. Przejeżdżamy przez legendarną dolinę Monument Valley – rezerwat Indian Navaho, gdzie znajdują się wielkie ostańce skalne znane z tysięcy westernów. Dojazd malowniczą trasą do Parku Narodowego Arches. Nocleg w motelu/hostelu.

7 DZIEŃ – Parki Narodowe Canyonlands, Arches

Słynący ze skalnych łuków Park Narodowy Arches oraz wspaniały Canyonlands dziś wypełniają nasz dzień od świtu do zmierzchu. Spacery do najciekawszych miejsc parków. Zachód słońca pośród łuków skalnych. Nocleg.

8 DZIEŃ Przejazd do Grand Teton

Całodzienny przejazd do Parku Narodowego Grand Teton. Nocleg na polu namiotowym

9 DZIEŃ – Grand Teton

Zwiedzanie Parku Narodowego Grand Teton. Stożkowate góry i wznoszące się stromo 2100 m ponad dno kotliny sprawiają imponujące wrażenie. Jedziemy samochodem oraz wędrujemy pieszo poprzez teren parku. Nocleg na polu namiotowym.

10 DZIEŃ – Park Narodowy Yellowstone

Zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone największego i najstarszego parku w USA. Na jego obszarze skupia się ponad połowa czynnych na ziemi gejzerów. Wizyta w najsłynniejszych miejscach parku: gejzery od Old Faithful po Mommoth Hot Spring, Wielki Kanion i jezioro Yellowstone. Nocleg na polu namiotowym.

11 DZIEŃ – Salt Lake City

Przejazd do Utah. Większość mieszkańców stanu to Mormoni, Jedziemy do Salt Lity. Zwiedzanie miasta – światowej siedziby mormonów. Odwiedzimy m.in. główną świątynie mormonów. Nocleg w hostelu.

12 DZIEŃ – Bryce Canyon

Przejazd do Parku narodowego Bryce (4 godz.). Podziwianie różowych formacji skalnych. Spacer trasami widokowymi. Nocleg na polu namiotowym.

13 DZIEŃ – Zion

Przejazd do Parku Narodowego Zion. Zwiedzanie Parku: Jeździmy autobusem turystycznym do najpiękniejszych miejsc parku. spacery licznymi ścieżkami przyrodniczymi. Nocleg na polu namiotowym.

14 DZIEŃ – Las Vegas

Dalszy przejazd do Las Vegas. Spacer po pełnym ,,cudów” mieście. Wizyta w kasynach i kolorowych dzielnicach miasta. Nocleg w hotelu.

15 DZIEŃ – Dolina Śmierci

Dojeżdżamy do Doliny Śmierci, która na całej swojej długości – 225 km znajduje się między stromymi górami. To największa depresja na świecie a zarazem jedno z najgorętszych i najsuchszych miejsc na ziemi. Zaczynamy od Zabriskie Point, a potem zatrzymujemy się w wielu innych punktach widokowych i spacerujemy. Dalszy przejazd w stronę parku narodowego Sekwoi.

16 DZIEŃ – Park Narodowy Sekwoi

Dzisiaj zobaczymy największe drzewa na świecie w tym Generała Shermana, który ma 2200 lat i około 85 metrów wysokości. Będziemy spacerowali wśród wielu monumentalnych drzew wieloma ciekawymi trasami. Dalszy przejazd w stronę Parku Yosemite. Nocleg na polu namiotowym.

17 DZIEŃ Park Narodowy Yosemite

Przejazd do najstarszego Parku Narodowego Yosemite (160mil, 3,5g) potężnego i jedynego parku geologicznego historii ziemi. Siedmiomilową, rozległą dolinę otaczają niemal pionowe, wysokie skały poprzecinane licznymi wodospadami. W dole rozciągają się łąki i lasy. Spacery, minitrekkingi po parku. Nocleg na polu namiotowym.

18 DZIEŃ – Park Narodowy Yosemite

Dalsze zwiedzanie parku: Podjedziemy do Glacier Point pod wielką formację skalną El Capitan jedna z największych odsłoniętych granitowych brył na świecie. Następnie przejedziemy do Mariposa Grove największego skupiska sekwoi w tym rejonie. Dalszy przejazd do San Francisco. Nocleg w hostelu/motelu.

19 DZIEŃ – San Francisco

San Francisco. Spacery po centrum miasta i Union Squere, przejażdżki starą, drewnianą linią tramwajową. Spacer po Theather District – pomniejszonej wersji Broadwayu, Financial District i Chinatownm. Wizyta przy Golden Gate – olbrzymim wiszącym moście. Dla chętnych wizyta w Alkatraz – słynnym więzieniu położonym na wyspie (30-50 USD). Nocleg w hostelu.

20 DZIEŃ – Wybrzeżem do Los Angeles

Przejazd do Los Angeles wybrzeżem Pacific Coast Highway ,,Jedynka” uważana za najpiękniejsza trasę w Kalifornii. Po drodze postoje na kąpiele, punkty widokowe. Nocleg w LA.

21 DZIEŃ – Los Angeles

Odpoczynek, zakupy, wizyta w jednym z parków rozrywki: Universal lub Disneyworld (około 100 – 120 USD). Nocleg w hostelu.

22-23 DZIEŃ – Powrót do Europy

Powrót do Europy.

 

Mapy brak... chwilowo

26-05-2018 - 17-06-2018

11500 zł

Czas: 23 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: Przeloty: Warszawa - Los Angeles - Warszawa- Bilety lotnicze pilota i kierowcy; wynajęty van, bus, autobus na całej trasie; Noclegi pod namiotami i w schroniskach, hostelach w miastach, (zazwyczaj pokoje 2-4 mogą być sale wieloosobowe); opiekę licencjonowanego pilota kierowcy; opłaty drogowe, mostowe, parkingi, paliwo, wstępy do Parków Narodowych; sprzęt do gotowania; ubezpieczenie NNW 30 000 EURO i KL 15000 zł *Uprzedzamy również, że może się zdarzyć, że na niektórych kempingach nie będzie wody. Wtedy będziemy szukać jakiegoś miejsca z prysznicem lub przywieziemy wodę ze sobą. Chodzi nam o dobrą lokalizację noclegu: np. pod sekwojami.
Cena nie zawiera: wyżywienie, często przygotowywane wspólnie, płatne na miejscu; wszystkie atrakcje wymienione w programie poza wstępami do Parków Stanowych, Parków prowadzonych przez Indan np. Antylope Canyon, bilet do Alcatraz i parków rozrywki; Wiza amerykańska (we własnym zakresie). Udzielamy wszelkiej pomocy i porad przy załatwianiu. UBIEGANIE SIĘ O WIZĘ DO USA Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o promesę wizy znajdują się na stronie Ambasady USA   https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/, http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: