Parki Narodowe USA i słynne miasta (Zachód)


11.500 zł, CZAS: 23 DNI


22-06-2019 - 14-07-2019

Parki Narodowe USA i słynne miasta (Zachód) to wyprawa namiotowo-hotelowa, stworzona dla poszukiwaczy przygody. To podróż dla tych, którzy chcą poznać Stany Zjednoczone nie tylko od strony nowoczesnych wielomilionowych skupisk ludzkich, ale przede wszystkim od strony absolutnie zjawiskowej przyrody. Parki narodowe USA to m.in. kolorowe pustynie, nieprawdopodobne formacje skalne i góry. I to wszystko zobaczymy podczas naszej wyprawy.

Nasza podróż po zachodniej części Stanów wiedzie przez najpiękniejsze parki narodowe USA. Zobaczymy m.in. Wielki Kanion i kolorowe gejzery w Yellowstone, a w parku narodowym Arches unikatowe skalne łuki. Odwiedzimy słynną Dolinę Śmierci i ruiny indiańskich osiedli. Oprócz spotkania z dziką przyrodą, nie zabraknie też spacerów po amerykańskich miastach. Podróż rozpoczniemy i zakończymy w Los Angeles – Mieście Aniołów, zatrzymując się po drodze na plaży oraz w San Francisco.

1 DZIEŃ – przelot do USA
Spotkanie na lotnisku. Wylot do Los Angeles, z przesiadką w jednym z portów europejskich. Nocleg w hostelu w Los Angeles.

2 DZIEŃ – Los Angeles
Zwiedzanie Los Angeles. Spacer po Śródmieściu: zobaczymy dzielnicę biznesową i meksykańską. Przejazd do Hollywood, gdzie przespacerujemy się słynną aleją gwiazd – Bulevard Hollywood. Zobaczymy również kino Mann’s Chinese Theatre, w którym odbywają się uroczystości wręczenia Oskarów. Na chodniku przed kinem można podziwiać odciśnięte dłonie i stopy największych artystów. Przejazd przez Beverly Hills, gdzie znajdują się wielkie rezydencje najbogatszych i najsławniejszych gwiazd filmu. Odpoczynek i zachód słońca na plaży w Santa Monica. Nocleg w hostelu.

3 DZIEŃ – Park Narodowy Joshua Tree
Przejazd (ok. 2 godz.) do Parku Narodowego Joshua Tree, położonego na terenie dwóch pustyń: Kolorado i Mojave. Park słynie z charakterystycznych drzew Jozuego, które są największym na świecie przedstawicielem agawowatych (potrafią dorastać do 12 metrów i żyją nawet 900 lat). Spacer po pustynnym parku pełnym ścieżek przyrodniczych. Zobaczymy m. in. olbrzymie formacje skalne i głazy o fantastycznych kształtach, np. przypominające kształtem ludzką czaszkę. Nocleg na polu namiotowym.

4 DZIEŃ – Wielki Kanion
Przejazd do południowej części Wielkiego Kanionu – South Rim (ok. 6,5 godz.). Nocleg na polu namiotowym.

5 DZIEŃ – Wielki Kanion
Wielki Kanion, to jeden z naturalnych cudów świata i największy naturalny kanion Stanów Zjednoczonych. Szeroki na milę oszałamia ogromem wielokształtnych, kolorowych formacji skalnych. Odwiedzamy liczne punkty widokowe, powędrujemy na minitrekkingi nad kanionem. Nocleg na polu namiotowym.

6 DZIEŃ – Kanion Antelope, Monument Valley
Przejazd do Kanionu Antelope (ok. 2 godz.), który znajduje się na terenie rezerwatu Indian Nawaho. Zwiedzanie z przewodnikiem kolorowych, skalnych korytarzy, wyrzeźbionych przez wodę, oświetlanych promieniami słońca wpadającymi przez wąskie szczeliny (ok. 50 $). Dalszy przejazd do stanu Utah. Jedziemy legendarną doliną Monument Valley, gdzie znajdują się wielkie, charakterystyczne ostańce skalne, znane z tysięcy westernów. Przejazd malowniczą trasą do Parku Narodowego Arches. Nocleg w motelu lub hostelu.

7 DZIEŃ – Parki Narodowe Canyonlands, Arches
Słynący ze skalnych łuków Park Narodowy Arches oraz malowniczy Canyonlands dziś wypełniają nasz dzień od świtu do zmierzchu. Spacery do najciekawszych miejsc obu parków. Zachód słońca będziemy podziwiać pośród unikatowych łuków skalnych. Nocleg.

8 DZIEŃ – przejazd do Grand Teton
Całodzienny przejazd do Parku Narodowego Grand Teton, graniczącego z parkiem Yellowstone. Nocleg na polu namiotowym.

9 DZIEŃ – Grand Teton
Zwiedzanie Parku Narodowego Grand Teton. Będziemy podziwiać strome szczyty pokryte śniegiem, które wyrastają prawie pionowo 2100 metrów w górę z płaskiej szerokiej doliny, upstrzonej polodowcowymi jeziorkami. Odwiedzimy najbardziej malownicze miejsca parku. Nocleg na polu namiotowym.

10 DZIEŃ – Park Narodowy Yellowstone
Zwiedzanie największego i najstarszego parku w USA. Na jego obszarze skupia się ponad połowa czynnych na ziemi gejzerów. Wizyta w najsłynniejszych miejscach parku, m. in. gejzery Old Faithful i Mommoth Hot Spring, Wielki Kanion i jezioro Yellowstone. Nocleg na polu namiotowym.

11 DZIEŃ – Salt Lake City
Przejazd do Utah. Większość mieszkańców stanu to mormoni. Jedziemy do Salt Lake City – stolicy stanu i światowej siedziby mormonów. Zwiedzanie miasta. Odwiedzimy m.in. główną świątynię mormonów, wybudowaną pod koniec XIX wieku. Nocleg w hostelu.

12 DZIEŃ – Bryce Canyon
Przejazd do Parku Narodowego Bryce (ok. 4 godz.). Będziemy podziwiać różnorodne formacje skalne, m. in. wapienne iglice, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.   Spacer trasami widokowymi. Nocleg na polu namiotowym.

13 DZIEŃ – Zion
Przejazd do Parku Narodowego Zion, którego największą atrakcją jest Zion Canyon. Zwiedzanie Parku. Jeździmy autobusem turystycznym do najpiękniejszych miejsc parku. Spacery licznymi ścieżkami przyrodniczymi. Nocleg na polu namiotowym.

14 DZIEŃ – Las Vegas
Dalszy przejazd do Las Vegas. Spacer po pełnym „cudów” mieście. Wizyta w kasynach i kolorowych dzielnicach miasta. Nocleg w hotelu.

15 DZIEŃ – Dolina Śmierci
Dojeżdżamy do Doliny Śmierci, która na całej swojej długości ok. 225 km znajduje się między stromymi górami. To największa depresja na świecie, a zarazem jedno z najgorętszych i najsuchszych miejsc na ziemi. Zaczynamy od Zabriskie Point, a potem zatrzymujemy się w wielu innych punktach widokowych i spacerujemy. Dalszy przejazd w stronę Parku Narodowego Sekwoi.

16 DZIEŃ – Park Narodowy Sekwoi
Dzisiaj zobaczymy największe drzewa na świecie, w tym Generała Shermana, który ma 2200 lat i około 85 metrów wysokości. Będziemy spacerowali wśród wielu monumentalnych drzew, wieloma ciekawymi trasami. Dalszy przejazd w stronę Parku Yosemite. Nocleg na polu namiotowym.

17 DZIEŃ – Park Narodowy Yosemite
Przejazd do najstarszego Parku Narodowego Yosemite (ok. 3,5 godz.) potężnego i jedynego parku geologicznego historii ziemi. Siedmiomilową, rozległą dolinę otaczają niemal pionowe, wysokie skały poprzecinane licznymi wodospadami. W dole rozciągają się łąki i lasy. Spacery, minitrekkingi po parku. Nocleg na polu namiotowym.

18 DZIEŃ – Park Narodowy Yosemite
Dalsze zwiedzanie parku. Podjedziemy do Glacier Point pod wielką formację skalną El Capitan, jedną z największych odsłoniętych granitowych brył na świecie. Następnie przejedziemy do Mariposa Grove największego skupiska sekwoi w tym rejonie. Dalszy przejazd do San Francisco. Nocleg w hostelu lub motelu.

19 DZIEŃ – San Francisco
Spacery po centrum miasta i Union Squere, przejażdżka starym, drewnianym tramwajem – to ostatni na świecie działający system ręcznie sterowanej kolejki linowej. Spacer po Theather District – pomniejszonej wersji Broadwayu, Financial District i Chinatown. Wizyta przy Golden Gate – olbrzymim wiszącym moście. Dla chętnych wizyta w Alkatraz – słynnym więzieniu położonym na wyspie (30-50 $). Nocleg w hostelu.

20 DZIEŃ – wybrzeżem do Los Angeles
Przejazd do Los Angeles wybrzeżem Pacific Coast Highway. Słynna „Jedynka” uważana jest za najpiękniejszą trasę w Kalifornii. Po drodze zatrzymujemy się na kąpiel, a także na punktach widokowych. Nocleg w hostelu w Los Angeles.

21 DZIEŃ – Los Angeles
Odpoczynek, zakupy, wizyta w jednym z parków rozrywki: Universal lub Disneyworld (ok. 120 $). Nocleg w hostelu.

22-23 DZIEŃ – powrót do Europy
Powrót do Europy.

 

Mapy brak... chwilowo

22-06-2019 - 14-07-2019

11.500 zł

Czas: 23 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: Przeloty: Warszawa - Los Angeles - Warszawa- Bilety lotnicze pilota i kierowcy; wynajęty van, bus, autobus na całej trasie; noclegi pod namiotami i w schroniskach, hostelach w miastach, (zazwyczaj pokoje 2-4 mogą być sale wieloosobowe); opiekę licencjonowanego pilota kierowcy; opłaty drogowe, mostowe, parkingi, paliwo, wstępy do Parków Narodowych; sprzęt do gotowania; ubezpieczenie NNW 30 000 EURO i KL 15000 zł *Uprzedzamy również, że może się zdarzyć, że na niektórych kempingach nie będzie wody. Wtedy będziemy szukać jakiegoś miejsca z prysznicem lub przywieziemy wodę ze sobą. Chodzi nam o dobrą lokalizację noclegu: np. pod sekwojami.
Cena nie zawiera: wyżywienia - często przygotowywane wspólnie, płatne na miejscu; wszystkie atrakcje wymienione w programie poza wstępami do Parków Stanowych, Parków prowadzonych przez Indian np. Antylope Canyon, bilet do Alcatraz i parków rozrywki; Wiza amerykańska (we własnym zakresie). Udzielamy wszelkiej pomocy i porad przy załatwianiu wizy. UBIEGANIE SIĘ O WIZĘ DO USA Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o promesę wizy znajdują się na stronie Ambasady USA   https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/, http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: