Co Cię zaskoczy w Indiach? | Indie z humorem

13-12-2020

Co Cię zaskoczy w Indiach? Powierzchnia kraju wynosi 3 287 590 km² – to wzbudza respekt. Zwłaszcza, gdy pomyślisz, co na tym terytorium jest. A są Himalaje i krainy płaskie jak stół, Ganges, suche centrum… I ludzie z dziedzictwem sięgającym tysiącleci wstecz. Dużo ludzi. Różnych. Ponad 1,3 miliarda ludzi. I to dopiero budzi respekt. 

Respekt dla nas, bo dla Indusów jest jak jest, choć czasem to ogromne zróżnicowanie rodzi kłopoty. Dużo wierzeń, tradycji, ogromne kontrasty społeczne. Przybysza z zewnątrz to oszałamia, przybysz kręci głową i myśli: „nie do wiary”. Ale uwierz – to z wiarą nie ma nic wspólnego. To inny świat. Nie przyłożysz do niczego innego. Dlatego, jadąc do Indii zabierz poczucie humoru i dużo dystansu. Upakuj ten humor po kieszeniach, wsadź do plecaka i do skarpety. Weź ile uniesiesz, bo będzie Ci potrzebny. Chcesz zobaczyć namiastkę tego, co Cię zaskoczy w Indiach? To ruszamy! :)

Om Tramping Online to cykl bezpłatnych spotkań online o podróżach. Jeśli chcesz obejrzeć odcinek: „Indie z humorem”, zapisz się do newslettera TU>>


Ten indyjski autobus jest sprawny. Tym autobusem możesz dojechać z Delhi do Pendżabu. Tak dla przykładu, bo inne trasy też obsługuje.


Salon tylko dla odważnych. Ale, że do odważnych świat należy… :)


Co do nazwy potrawy w tym gigantycznym kotle pewności nie mam (może to palak panner dla pułku wojska), ale już co do mycia nóg i owszem. Dobrze widać ;-)


W rankingu kar plucie zajmuje najwyższe miejsce… Nie plujesz, nie płacisz.


Turystyka medyczna – do Indii po nowe zęby.


Drugie panie, zapraszamy!

Wsiadasz czy jednak się nie skusisz? :)

Hotel 10* – wydanie indyjskie

Nie jedzcie. Żujcie! :)

Co Cię w Indiach zaskoczy jeszcze? Wiele. Nawet, gdy tam wrócisz – wciąż i wciąż będzie się coś pojawiać. Bo takie są Indie. Są najbardziej zróżnicowanym krajem świata. Są naszym drugim domem.

Tekst: Fela Bilska, foto: archiwum Om Tramping Klub

Czytasz naszego newslettera? Jeśli nie, warto nadrobić zaległość. Tylko dla Klubowiczów spotkania podróżnicze z nami online + nagrania, solidne info o świecie i zaproszenia na wyprawy. Zapisz się TU>>

Podróżuj z nami - Om Tramping Klub