Zarezerwuj miejsce na wyprawę


  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12

  09.01.2024

  Co Cię zaskoczy w Indiach? Indie z humorem

  Bliżej świata

  Co Cię zaskoczy w Indiach? Powierzchnia kraju wynosi 3 287 590 km² – to wzbudza respekt. Zwłaszcza, gdy pomyślisz, co na tym terytorium jest. A są Himalaje i krainy płaskie jak stół, Ganges, suche centrum… I ludzie z dziedzictwem sięgającym tysiącleci wstecz. Dużo ludzi. Różnych. Ponad 1,3 miliarda ludzi. I to dopiero budzi respekt. 

  Respekt dla nas, bo dla Indusów jest jak jest, choć czasem to ogromne zróżnicowanie rodzi kłopoty. Dużo wierzeń, tradycji, ogromne kontrasty społeczne. Przybysza z zewnątrz to oszałamia, przybysz kręci głową i myśli: „nie do wiary”. Ale uwierz – to z wiarą nie ma nic wspólnego. To inny świat. Nie przyłożysz do niczego innego. Dlatego, jadąc do Indii zabierz poczucie humoru i dużo dystansu. Upakuj ten humor po kieszeniach, wsadź do plecaka i do skarpety. Weź ile uniesiesz, bo będzie Ci potrzebny. Chcesz zobaczyć namiastkę tego, co Cię zaskoczy w Indiach? To ruszamy! 🙂

  Om Tramping Online to cykl bezpłatnych spotkań online o podróżach. Jeśli chcesz obejrzeć odcinek: „Indie z humorem”, zapisz się do newslettera.

  Ten indyjski autobus jest sprawny. Tym autobusem możesz dojechać z Delhi do Pendżabu. Tak dla przykładu, bo inne trasy też obsługuje.

  Salon tylko dla odważnych. Ale, że do odważnych świat należy… 🙂

  Co do nazwy potrawy w tym gigantycznym kotle pewności nie mam (może to palak panner dla pułku wojska), ale już co do mycia nóg i owszem. Dobrze widać 😉

  W rankingu kar plucie zajmuje najwyższe miejsce… Nie plujesz, nie płacisz.

  Turystyka medyczna – do Indii po nowe zęby.

  Drugie panie, zapraszamy!

  Wsiadasz czy jednak się nie skusisz? 🙂

  Hotel 10* – wydanie indyjskie.

  Nie jedzcie. Żujcie! 🙂

  Co Cię w Indiach zaskoczy jeszcze? Wiele. Nawet, gdy tam wrócisz – wciąż i wciąż będzie się coś pojawiać. Bo takie są Indie. Są najbardziej zróżnicowanym krajem świata. Są naszym drugim domem.

  Chcesz poznać z nami Indie? Zobacz nasz program i ruszaj z nami na wyprawę 🙂

  Tekst: Felicja Bilska

  Foto: archiwum Om Tramping Klub