Przez Himalaje LIFE | Odcinek drugi: Himaćal Pradeś

14-05-2020

 

Już 26 maja o godz. 19.00 drugi odcinek naszego programu podróżniczego online  PRZEZ HIMALAJE LIFE. Tym razem wyruszysz do indyjskiego stanu Himaćal Pradeś, by poznać różne odcienie świata między buddyzmem a hinduizmem. Transmisja online na żywo na pan pejdżu Om Tramping Klubu. 

W tę podróż zabierze Cię Tomek Tułak. Ten znany polski krążownik ma za sobą setki wypraw. W samych tylko Indiach spędził łącznie kilka lat, a jego ukochanym regionem azjatyckim są Himalaje i o nich Ci właśnie opowie.

Indie – między buddyzmem a hinduizmem. Himaćal Pradeś – 26 maja, godz. 19.00 – odcinek obejrzysz tu>>>

Bądź na bieżąco! Dołącz do naszych społeczności na Facebook’u i podróżuj z nami.

Himaćal Pradeś (ang. Himachal Pradesh) sąsiaduje z Ladakhiem. W swoich granicach ma kilka zróżnicowanych kulturowo subregionów. To tam zlokalizowana jest właśnie słynna Dharamsala i McLeod Gandź, gdzie mieszkają uchodźcy tybetańscy, ma siedzibę ich rząd na wychodźstwie, a w swojej rezydencji mieszka Dalajlama XIV. Tam też znajduje się Shimla – była letnia stolica korony Brytyjskiej, a dziś jedno z ulubionych miejsc odwiedzin nowożeńców. Wreszcie, w granicach Himaćal Pradesh są krainy Małego Tybetu – stosunkowo mało popularne turystycznie Kinnaur, Spiti i Lahaul, pełne przepięknych świątyń hinduistycznych, buddyjskich oraz pradawnych tajemniczych religii synkretycznych.

PRZEZ HIMALAJE LIFE to wspólna inicjatywa Południka Zero – najlepszego klubu podróżniczego w Polsce oraz Om Tramping Klubu. Jeszcze do niedawna spotykaliśmy się w klimatycznych wnętrzach Południka, a teraz dzięki wejściu do świata online możemy dotrzeć do większej liczby odbiorców. Zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli się z nami spotkać w Warszawie. Wystarczy dostęp do internetu, wygodny fotel i kilka kliknięć!

Nie możesz uczestniczyć? Nagrania będą dostępne na fan pejdżach Om Tramping Klubu i Południka Zero!

Obejrzyj pierwszy odcinek naszego programu Pieszo przez Mały Tybet: Ladakh i Zanskar tu>>>

Czytasz naszego newslettera? Jeśli nie, warto nadrobić tę zaległość. Zapisz się >>>