TRAMPING NEPAL

 Om Tramping Klub zaprasza na wyprawę do Nepalu 

Jeszcze pół wieku temu wyprawy do Nepalu były niemożliwe – kraj był zamknięty dla zwiedzających. Potem zmienił się w mekkę kochających góry, przyrodę i wspaniałą kulturę. Północny Nepal to Himalaje, środkowy – niższe góry zamieszkiwane przez ludy tybetańskie i indyjskie, zaś południowy Nepal to ziemia płaska i gorąca – Teraj. Wyprawa do Nepalu to spotkanie oko w oko z tyglem religii i kultur, które nauczyły się żyć ze sobą w zgodzie, wzajemnie czerpiąc od siebie i uzupełniając się.

Nepal odwiedzamy od kilkunastu lat. Byliśmy świadkami wielu wydarzeń, nie zapominamy o ostatnich, wskutek których kraj ucierpiał. Od lat korzystamy z usług naszego przyjaciela – przewodnika, dzięki temu wiemy, że możemy wesprzeć społeczność lokalną i przyczynić się do zachowania jego wielkiego dziedzictwa. Bo dla nas Nepal to magia.

Tramping Nepal to jedna z naszych kultowych wypraw do serca Azji. Kraj zaczynamy eksplorować od Doliny Kathmandu i tamtejszych starożytnych miast pełnych klimatycznych zaułków, wielopiętrowych świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Są wśród nich żywe inkarnacje idoli – jak choćby Kumari, wcielenie bogini Taledźu. W programie wyprawy także trekkingi i spotkania z przyrodą. Z położonego nad doliną Nagarkot, przy dobrej pogodzie, oglądamy wspaniałą panoramę Wysokich Himalajów. Po raftingu na rzece Trisuli jedziemy do Chitwan, gdzie udajemy się na bezkrwawe safari. Ze spokojnej Pokhary wyruszamy na trekking w Himalaje. Od nas tylko zależy – czy polecimy daleko w doliny górskie pod samym Tybetem, czy powędrujemy na bliższe Poon Hill (3210m n.p.m.). Jest również możliwość spędzenia czasu w wioskach u podnóża Himalajów przypominających przepiękne żywe skanseny.

Wiemy, jak podróżować bezpiecznie. Jeździmy z zachowaniem norm bezpieczeńtwa i tylko w małych grupach. Tramping Nepal to podróż, którą można przedłużyć o pobyt w Bhutanie (informacje TU>>). Słowem – najpierw wizyta u Kumari, a następnie spotkanie z bhutańskim smokiem.

Możemy też Ciebie zabrać do Mustangu – jeśli interesujesz się tym dawnym królestwem, napisz lub zadzwoń. info@omtramping.pl //  0 604 880 120