Dolny Śląsk – część zachodnia


870 zł, CZAS: 5 DNI


19-05-2021 - 23-05-2021 - ZAPISY TRWAJĄ, DOŁĄCZ DO NAS!

DOLNY ŚLĄSK – część zachodnia: Karkonosze, Rudawy Janowickie, góry Wałbrzyskie, dolina Bobru, Ostrzyca oraz najwspanialsze zabytki regionu*. Intensywna mikro-wyprawa w małym gronie w ramach akcji Poznaj Polskę.

Zachodnia część Dolnego Śląska skrywa wiele wspaniałości. Dziedzictwo kulturowe przenika się z przyrodniczym, tworząc spójną całość wprost stworzoną do licznych wędrówek poznawczych. I właśnie w taką podróż Cię zapraszamy.

Stawiamy na jakościowe i dogłębne poznanie regionu – Polska jest tego warta! Będzie więc intensywnie, bo z tras zawsze wyciskamy 200%. Będzie ciekawie, bo w programie jest mnóstwo atrakcji. I będzie też czas na relaks, bo nasza podróż nie jest po to, by się zmęczyć, ale by w pełni doświadczać :).

Nasze wyprawy słyną z przyjacielskiej atmosfery i unikatowych doświadczeń. Realizujemy wyłącznie autorskie programy. Uprawiamy odpowiedzialną turystykę i dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, jak podróżujemy w czasach koronawirusa: covid a podróże TU>>

*Jest to wyjazd klubowy, czyli wyprawa do miejsca, gdzie udajemy się z grupą po raz pierwszy, chociaż większość z odwiedzanych miejsc znamy bardzo dobrze. Może się jednak zdarzyć, że również pilot odwiedza niektóre miejsca imprezy pierwszy raz. Wyjazdy „klubowe” zawsze wiążą się z większą spontanicznością i przygodą, a niekiedy z koniecznością zmian w programie.

 

1 DZIEŃ: Strzegom, Świdnica, Mokrzeszów, Książ, Szczawno Zdrój, Wałbrzych
Spotkanie w centrum Warszawy o 6:45 rano. Wyjazd na Śląsk.

STRZEGOM

Początki Strzegomia sięgają wczesnego średniowiecza. Już około X wieku istniała tu osada i gród. Dziś Strzegom znany jest jako wielki ośrodek kamieniarski, z kopalniami granitu strzegomskiego i bazaltu. W zabytkowym mieście odwiedzimy Bazylikę Św. Piotra i Pawła, jedną z największych i najpiękniejszych budowli gotyckich na Dolnym Śląsku, która początkowo należała do zakonu rycerskiego Joannitów. Do dziś świątynia jest bogata w cenne dzieła rzemiosła artystycznego, głównie z XIV-XV wieku.

ŚWIDNICA

Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej z 1657 r. (UNESCO) jest jednym z trzech kościołów pokoju, które powstały w tym regionie. Imponująca budowla o bogatym wnętrzu pełnym rzeźb i polichromii, może pomieścić nawet 7500 wiernych, co czyni ją największą drewnianą świątynią Europy. Nad miastem góruje najwyższa na Dolnym Śląsku gotycka katedra św. Stanisława i św. Wacława. Wejdziemy na wieżę katedralną (najwyższą na Śląsku i trzecią najwyższą w Polsce – ok. 103 metry), skąd rozciąga się doskonały widok. Na koniec przespacerujemy się po świdnickim rynku.

MOKRZESZÓW

Krótki postój w Mokrzeszowie. Zobaczymy tu pałac, wybudowany jako szpital Zakonu Kawalerów Maltańskich, który później funkcjonował jako dom starców i lecznica dla rannych. W czasie II wojny światowej był tu realizowany nazistowski projekt polegający na selekcji kobiet i mężczyzn przeznaczonych do rozmnażania. Celem tych działań miało być rodzenie dzieci „nordyckiej rasy nadludzi”. Do 1945 roku stworzono 18 podobnych ośrodków, tzw. „Domów Matek”, w tym 5 na terenie Polski. Szacuje się, że kobiety urodziły w nich od kilku do kilkunastu tysięcy dzieci.

KSIĄŻ

Słynny zamek w Książu, pięknie położony na wzgórzu pośród lasów, to największy zamek na Śląsku i trzeci największy w Polsce. Po licznych przebudowach ma dziś 400 pomieszczeń i jest niezwykłą mieszanką różnych stylów. 12 tarasów zamku ma aż 12 hektarów powierzchni i rozciągają się z nich wspaniałe widoki. Olbrzymi zamek odwiedziło wiele wspaniałych osobistości, w tym car Mikołaj I. Podczas II wojny światowej Trzecia Rzesza przejęła budowlę. Ponoć miała tu powstać główna kwatera Hitlera. Pozostałością po hitlerowcach są liczne tunele i ogromny szyb. Tajemnicze podziemia mają 3200 m2, z czego część z nich jest udostępniona dla turystów (wstęp do zamku razem z palmiarnią – 39 złotych, bilet na wszystkie atrakcje, łącznie z podziemiami i mauzoleum – 69 zł, wstęp tylko do podziemi – 29 zł).

PALMIARNIA LEBIECHÓW

Palmiarnia powstała w latach 1911-1913. Centralna kopuła palmiarni ma 15 metrów wysokości. Rosną tu palmy daktylowe, które mają po 120 lat, kakaowce, bananowce, cytryny, mandarynki, kolczaste wilczomlecze, agawy i opuncje. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Wałbrzych i otaczające go góry (wstęp ok. 20 zł).

SZCZAWNO ZDRÓJ

Uzdrowiskowy charakter Szczawna znany był już w średniowieczu. Uzdrowisko, które tu powstało, odwiedziło wiele międzynarodowych sław jak np. Winston Churchil. Przespacerujemy się po wielkiej hali z pijalnią wód, których lecznicze właściwości znane były od dawna. Zobaczymy też majestatyczny dom zdrojowy przypominający pałac.

WAŁBRZYCH

Wałbrzych jest znany z tradycji kopalnianych, które sięgają średniowiecza. Górnictwo węglowe rozwijało się tu dynamicznie od połowy XVIII wieku. Liczne kopalnie odkrywkowe i wyrobiska w zboczach gór, znacznie zmieniły tutejszy krajobraz. Na przełomie XIX I XX wieku w 15 kopalniach pracowało aż 20 tys. górników. W 1990 roku wszystkie kopalnie zamknięto, a mieszkańcy stracili pracę, co przyczyniło się do znacznego zubożenia miasta. W okolicy powstały liczne biedaszyby – nielegalne, prywatne kopalnie. Jednak miasto nadal urzeka swoją bogatą architekturą miejską, chociaż mocno zaniedbaną. Czeka nas spacer po zabytkowym centrum.
Nocleg w okolicy gór Wałbrzyskich.

2 DZIEŃ: góry Wałbrzyskie, Włodarz, Zagórze Śląskie, Sokołowsko, góry Stołowe, Chełmsko Śląskie, Krzeszów

GÓRY WAŁBRZYSKIE

Ze schroniska Andrzejówka udamy się na 2-godzinny spacer na górę Kostrzyna, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na okolicę. Zobaczymy m.in. górę Borową, Stożek Mały i Duży, a przy dobrej pogodzie zobaczymy też Karkonosze.

WŁODARZ PODZIEMNE MIASTO

Sztolnie nazistowskiego projektu „Riese” z okresu II wojny światowej tworzą wielkie, podziemne miasta. Ten olbrzymi kompleks został wybudowany w masywie góry Włodarz, a prowadzą do niego trzy wejścia. Całość kompleksu tworzy duża liczba korytarzy, przecinających się pod kątem prostym i ciągnących się na 3200 metrów. Część korytarzy została jednak zalana. Czeka nas zwiedzanie podziemnego kompleksu. Jedną z atrakcji, jest pływanie łodzią w podziemnych szybach (wstęp ok. 30 zł).

ZAGÓRZE ŚLĄSKIE

Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim jest malowniczo położony na styku gór Wałbrzyskich i Sowich. Obiekt ten ma ponad 700 lat historii. Początki średniowiecznej warowni sięgają czasów Piastów Śląskich. Pod koniec XVI w. zamek został przebudowany na renesansową rezydencję. Dziś Zamek Grodno jest jedną z najważniejszych i najlepiej zachowanych warowni na terenie Dolnego Śląska. Można tu zobaczyć zachowane, średniowieczne mury, a także ocalałe renesansowe pomieszczenia. Widok rozciągający się z zamkowej wieży należy do jednych z najpiękniejszych w okolicy (wstęp ok. 24 zł).

SOKOŁOWSKO – SANATORIUM

W XIX wieku doktor Herman Brehmer założył tu sanatorium, w którym skutecznie leczył gruźlicę. Ściągały tu tysiące kuracjuszy z całej Europy. Przypominające zamek olbrzymie gmaszysko po wojnie popadło w ruinę, a wspaniale położna miejscowość uzdrowiskowa z licznymi parkami, została praktycznie zapomniana. Czeka nas krótki spacer po miasteczku, gdzie oprócz starej niemieckiej zabudowy zobaczymy też małą cerkiewkę.

GÓRY STOŁOWE – REZERWAT GŁAZY KRASNOLUDKÓW i CZARTOWSKIE SKAŁY

Ten rejon gór Stołowych stanowi przedłużenie gór Wałbrzyskich od strony zachodniej. Jest znacznie mniej znany i rzadko odwiedzany, chociaż ma typowy „stołowogórski” charakter i jest pełen skał o rozmaitych kształtach. Głazy Krasnoludków to skały o rozmaitych kształtach, ciągnące się na długości 1,2 kilometra, w niektórych miejscach wysokie nawet na 20 metrów. Przypominają skalne grzyby, maczugi czy ambony. Zobaczymy też grupę skał zwanych Czartowskimi, położonych pod Mieroszowem.

CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

Znajduje się tu ciąg 12 połączonych, drewnianych domów, wybudowanych na początku XVIII wieku, tzw. „Dwunastu Apostołów”. Te drewniane chaty zamieszkiwali niegdyś tkacze płótna, sprowadzeni z Czech. Do dziś to jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce.

KRZESZÓW – ZESPÓŁ KLASZTORNY

Zespół klasztorny w Krzeszowie to prawdziwa perła baroku. Istniejący od XIII wieku kompleks został podarowany Cystersom. Dostali oni przywilej wykonywania wszelkich rzemiosł w obrębie kompleksu, co stało się powodem jego bogactwa. W XVIII wieku na miejscu średniowiecznych zabudowań powstały nowe, na budowę których Cystersi nie szczędzili pieniędzy. Podczas wizyty w klasztorze zobaczymy bazylikę o barokowym wystroju, najwspanialszą świątynię barokową na Dolnym Śląsku. Kubatura bazyliki jest niewiele mniejsza od zamku w Książu. W centrum ołtarza znajduje się słynący z cudów obraz Matki Boskiej Łaskawej. Wnętrze zdobią też wspaniałe freski i piękne organy.
Innym kościołem wartym odwiedzenia, jest zdobiony freskami kościół św. Józefa. Autorem fresków jest najwybitniejszy malarz śląskiego baroku – Michał Willmann, zwany śląskim Rembrandtem. Jego freski zdobią też wnętrza opactw m.in. w Henrykowie i Lubiążu. 50 malarskich kompozycji przedstawia dzieje świętej rodziny. To jedyny taki cykl fresków na Śląsku. Zobaczymy też mauzoleum Piastów Śląskich w prezbiteriach bazyliki, gdzie pochowani są m.in. Bolko I i Bolko II. Przespacerujemy się po kalwarii, gdzie odwiedzimy Dom Ammasza, a na koniec tzw. Betlejem, czyli drewniany pawilon na wodzie, zdobiony malowidłami.
Powrót na nocleg w okolice gór Wałbrzyskich.

3 DZIEŃ: Bolków, Rudawy Janowickie, Świerzawa, Organy Wielisławskie, Ostrzyca Proboszczowska, Jelenia Góra

BOLKÓW

Zwiedzanie zamku w Bolkowie – budowli obronnej z XIII wieku. Wejdziemy na wieżę skąd rozciąga się wspaniała panorama (wstęp ok. 12 zł). Bolków zasłynął w ostatnich latach z festiwali gotyckich, gdzie spotykają się czarownice, mroczni wojownicy i wampiry.

RUDAWY JANOWICKIE – KOLOROWE JEZIORKA

Kolorowe jeziorka to pamiątka po dawnych kopaniach, które istniały tu już w XVIII wieku. Znajdują się tu cztery różnej wielkości zbiorniki wodne: Purpurowe, Żółte, Błękitne i Zielone. W stromych ścianach można dostrzec wejścia do starych sztolni. Czeka nas spacer prze malowniczy las.

RUDAWY JANOWICKIE – SOKOLIK i KRZYŻNA GÓRA

Sokolik, to drugi co do wysokości szczyt w górach Sokolich, w Rudawach Janowickich. Zbudowany jest z granitu karkonoskiego. Na szczycie i zboczach masywu znajduje się duże nagromadzenie skałek, którym nadano ciekawe nazwy: „Krzywa Turnia”, „Sukiennice”, „Chatka”, „Stodoła”, „Jastrzębiec”, „Okienna” oraz „Ząbek”.
Najbardziej znane skałki – „Sokoliki” znajdują się w północno-wschodniej części szczytu. Składają się one z dwóch filarów skalnych, z których zachodni (wyższy – 642 m n.p.m.) zwieńczony jest stalową platformą widokową, na którą prowadzą żelazne schody. Dalej, po wykutych w skale stopniach, wejdziemy na Krzyżną Górę, która stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych wierzchołków w Górach Sokolich. Jest to jeden z najlepszych punktów widokowych na Śląsku.

ŚWIERZAWA

W Świerzawie zobaczymy późnoromański, obronny kościół, z pierwszej połowy XIII wieku. Świetnie zachowały się tutaj cechy architektury romańskiej, praktycznie bez żadnych zmian. W czasie prac konserwatorskich na ścianach odkryto niepowtarzalne romańskie polichromie, przedstawiające świat roślin i zwierząt z elementami baśniowymi oraz sceny z życia św. Katarzyny.

ORGANY WIELISŁAWSKIE

Organy to rezerwat skalny, w którym można zobaczyć odsłonięte skały na zboczu Góry Wielisławki. Stanowisko słynie z olbrzymich porfirów o strukturze słupowej, powstałych z zastygłej magmy. Słupy mają cztero lub pięciokątny przekrój i są wysokie nawet na 20 metrów.

OSTRZYCA PROBOSZCZOWSKA – WYGASŁY WULKAN

Na zakończenie dnia czeka nas prawdziwa gratka. Wejdziemy na wygasły wulkan – Ostrzycę. Charakterystyczny ostry kształt góry jest rozpoznawalny z dużej odległości. Około 4 miliony lat temu Ostrzyca przestała dymić. Dotychczas aktywny wulkanicznie teren uspokoił się. Wjedziemy na szczyt, do rezerwatu, pokonując 400 podniszczonych stopni. Stąd rozciągają się piękne widoki na Karkonosze, góry Izerskie i Kaczawskie. Ostrzyca słynie również z najpiękniejszych w Polsce bazaltowych gołoborzy.

JELENIA GÓRA

Pięknie położona w kotlinie, pomiędzy wysokimi Górami – Jelenia Góra szczyci się bogatą historią i wieloma zabytkami. Podczas spaceru po rynku i starym mieście, które jest wspaniałym przykładem tego, w jaki sposób można zadbać o pozostawione nam bogactwo architektoniczne, zobaczymy:
– Kościół Podwyższenia Krzyża Św. z lat 1709–1718, największą świątynię w mieście, może w nim zasiąść 4000 osób, a drugie tyle zmieści się na stojąco; to jeden z byłych, luterańskich „Kościołów Łaski” o pełnym przepychu wnętrzu
– Bazylikę mniejsza pw. Św. Erazma i Pankracego, najstarszą świątynię w mieście z 1552 roku, posiadającą wysoką na 51 metrów wieżę
Następnie wjedziemy na Górę Bolesława Krzywoustego. Z piastowskich początków zachowało się tutaj grodzisko. Z wieży widokowej rozciąga się wspaniała panorama gór i miasta.
Nocleg w okolicy.

4 DZIEŃ: wodospady Szklarki i Kamieńczyka, zamek Chojnik, Świątynia Wang, Śnieżka, Śnieżne Kotły

WODOSPADY SZKLARKI I KAMIEŃCZYKA

Wodospad Kamieńczyka – najwyższy wodospad w Sudetach, tworzą 3 wodne kaskady, mające łączną wysokość 27 metrów. Do wodospadu udajemy się wyrzeźbionym przez wodę granitowym wąwozem. Wodospad Szkalarki – mniejszy, ale równie ciekawy, położony jest w Dolinie Szklarki, pośród malowniczych, piaskowcowych skał.

ZAMEK CHOJNIK

Nigdy nie zdobyty Zamek Chojnik z XIV wieku, jest położony na szczycie góry Chojnik w Karkonoskim Parku Narodowym. Wejście do ruin zajmie nam około pół godziny. Ruiny zamku to wspaniały punk widokowy. Zamek stoi na skalnej ścianie wysokiej na około 100 metrów.

ŚWIĄTYNIA WANG

Norweski drewniany kościół z XII wieku, pochodzi ze wsi Wang w Norwegii. Najpierw w 1841 roku został rozebrany przez mieszkańców, potem odkupiony i przetransportowany do Berlina, a następnie do Polski. Zbudowany z norweskiej sosny, mocno nasyconej żywicą, wykazuje olbrzymią trwałość i twardość. Drewniane kolumny i portale zostały pokryte pismem runicznym oraz bogatą ornamentyką przedstawiającą głowy wikingów, smoki, lwy i węże (wstęp ok. 10 zł).

ŚNIEŻKA – ŚNIEŻNE KOTŁY i SAMOTNIA

Wjeżdżamy kolejką krzesełkową na Kopę (1377 m n.p.m.), ok. 50-60 zł. Chętni wyruszą zdobywać najwyższą górę Karkonoszy – Śnieżkę (1602 m n.p.m.). Reszta grupy spokojnym krokiem rusza do drewnianego schroniska Samotnia, położonego nad Małym Stawem. Otaczają nas wspaniałe widoki śnieżnych kotłów. Cała trasa zajmie nam od 2 do 4 godzin (możliwe są te inne trasy do wyboru).
Przejazd na nocleg.

5 DZIEŃ: dolina Bobru, Siedlęcin, Plichowice, Wleń, Pławna, Szwajcaria Lwówecka, Lwówek Śląski, Płakowice, Grodziec

PARK KRAJOBRAZOWY DOLINY BOBRU

Dzisiaj czekają nas spacery i zwiedzanie przełomowego odcinka doliny Bobru. Po drodze zobaczymy piękne miejsca i atrakcyjne zabytki. Wyruszymy spod Wieży Krzywoustego w Jeleniej Górze przez Borowy Jar do Siedlęcina (ok. 4 km). Po drodze mijamy schronisko turystyczne „Perła Zachodu”.

SIEDLĘCIN – DOLINA BOBRU

Na wniesieniu otoczonym fosą, stoi masywna wieża rycerska z XIV wieku. Obiekt kryje średniowieczne, najstarsze w Polsce, malowidła ścienne o tematyce świeckiej. Na trzecim piętrze można zobaczyć sceny przedstawiające dzieje króla Artura, Ginewry i Lancelota. To najstarsze, znane na świecie, przedstawienie tej legendy w formie obrazów.

PLICHOWICE – ZAPORA

Zapora w Plichowicach została zbudowane przez Niemców w latach 1902-1912. Wysoka na 62 metry, jest drugą pod względem wielkości w Polsce. W tym samym czasie wybudowano tutaj kolej, której trasa wiedzie przez trzy tunele i najwyżej położonym most w Polsce. Dla chętnych możliwość przejazdu koleją.

ZAMEK WLEŃ

Podążając dalej doliną Bobru, dojeżdżamy do wioski Wleń. Na wysokim wzgórzu ponad doliną, znajdują się ruiny zamku, skąd rozciągają się wspaniałe widoki okolicy. Pierwsze grodzisko istniało tu już w XII wieku. Sam zamek ma bogatą, prawie tysiącletnią historię.

PŁAWNA – WIZYTA W GALERII i ŚWIECIE Z BAJKI

Odwiedzimy Królestwo wspaniałego malarza – Dariusza Milińskiego. Jego surrealistyczne obrazy i rzeźby, są niczym żywcem wyjęte ze świata marzeń sennych i baśni z dzieciństwa. Mogą kojarzyć się z Hieronimem Boshem lub Peterem Breuglem. Odwiedzimy arcyciekawą posesję artysty, pełną rzeźb, a także fantastyczną galerię obrazów.

SZWAJCARIA LWÓWECKA

Lwóweckie skały to grupa kilku piaskowych baszt skalnych, położonych w Lwówku Śląskim, z pięknym widokiem na okolicę. Czeka nas krótki spacer pośród ciekawych form skalnych i lasu.

LWÓWEK ŚLĄSKI

Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Pałac Hohenzollernów, ze słynną salą koncertową wybudowaną przez księcia Konstantyna, w której koncertowali m.in. Wagner, Liszt i Berlioz oraz fantazyjną salę ślubów w miejskim ratuszu, wykończoną w drewnie, pełną baśniowych postaci i kolorowych witraży. Koniecznie musimy zakupić i spróbować piwa z lokalnego browaru. Tradycje piwowarskie sięgają tutaj aż 1209 roku.

PŁAKOWICE – ZAMEK

W drodze do pięknie położonego zamku Grodziec, zajrzymy do zamku w Płakowicach, który pochodzi z XVI wieku. Jest to jedna z największych renesansowych budowli obronnych na Śląsku.

ZAMEK GRODZIEC

Na bazaltowym stożku dawno wygasłego wulkanu, najpierw zbudowano gród, potem kasztel. W XV wieku kasztel został rozbudowany i zyskał dzisiejszą formę, jednej z najokazalszych śląskich rezydencji obronnych. Przez wieki, pełne bogatej i burzliwej historii, zamek niewiele się zmienił i przetrwał w swojej dawnej formie do dzisiaj.

Powrót do Warszawy późnym wieczorem.

 

GRUPA
Grupa od 3 do 10 osób.

DOKUMENTY
Na wyprawę zabieramy ważny dowód osobisty.

JAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Bagaż główny, który zostawiamy w samochodzie: najlepiej spakować się w średni plecak lub walizkę. Nie potrzebujemy wielu rzeczy :)
Bagaż podręczny, który zabieramy ze sobą: najlepiej zabrać mały plecak o pojemności ok. 25 litrów, przyda się też pokrowiec przeciwdeszczowy.

JAK SIĘ UBRAĆ?

– wygodne buty sportowe
– klapki pod prysznic
– ciepły polar
– lekka kurtka, najlepiej również przeciwdeszczowa
– kapelusz lub czapka z daszkiem do ochrony przed słońcem, jeśli będzie taka potrzeba
– peleryna przeciwdeszczowa (jeśli nie mamy kurtki przeciwdeszczowej) lub parasol

CO NALEŻY ZABRAĆ?

– OBOWIĄZKOWO: maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji
– aparat fotograficzny
– cienki ręcznik szybkoschnący
– chusteczki nawilżane, bardzo przydatne w podróży
– nóż lub scyzoryk
– niezbędne środki higieniczne, najlepiej w małych opakowaniach

PIENIĄDZE

Zabieramy pieniądze na wyżywienie (ok. 50 zł dziennie) oraz na zakup biletów wstępu (ok. 20-30 zł dziennie). Najlepiej zabrać trochę gotówki i kartę płatniczą.

ZDROWIE

Wyprawa nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej.

Zalecamy zabrać następujące leki:
– przeciwbólowe
– przeciwalergiczne (jeśli ktoś potrzebuje)
– na zatrucia pokarmowe: nifuroksazyd, stoperan
– na chorobę lokomocyjną (jeśli ktoś potrzebuje)
– na przeziębienie: aspiryna, fervex, gripex itp.
– leki przyjmowane na stałe

Inne środki:
– plastry na odciski i skaleczenia, bandaż
– woda utleniona w żelu

JEDZENIE

Na pierwszy dzień podróży zabieramy kanapki lub inne przysmaki. Szczegóły odnośnie wyżywienia będą podane tydzień przed wyjazdem. Zależy to od miejsca naszego noclegu. W niektórych agroturystykach jest możliwość zamówienia jedzenia u gospodarzy (np. kolacji lub śniadania), w innych miejscach mamy do dyzpozycji kuchnię. Będziemy też korzystać z dobrodziejstw lokalnych restauracji, żeby posmakować pysznej regionalnej kuchni. Można zabrać kawę i herbatę, zupki błyskawiczne z makaronem lub „gorące kubki”, konserwę (asekuracyjnie).

TRANSPORT

Na całej trasie podróżujemy samochodami osobowymi (w samochodzie 3 osoby + kierowca) lub minibusem (7 osób + kierowca) – w zależności od liczby uczestników.

NOCLEGI

Noclegi w pensjonacie/agroturystyce w pokojach 2,3-osobowych. Szukamy miejsc z “fajnym klimatem”, gdzie wieczorem będziemy mogli wspólnie usiąść, rozpalić ognisko i spędzić miło czas.

 

Mapy brak... chwilowo

19-05-2021 - 23-05-2021

870 zł

Czas: 5 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: transport, noclegi, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: wyżywienia, biletów wstępu

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: