INDIE z jogą i ajurwedą


5300 zł + 300 USD + przelot, CZAS: 15 DNI


20-02-2021 - 06-03-2021 - zapisy trwają, dołącz do nas!

INDIE – zwiedzanie, masaże i zabiegi ajurwedyjskie, Joga Klasyczna i Joga Twarzy*

*autorka programu: Ewa Kucińska (kontakt: ewakuc1@wp.pl)

Indie z jogą i ajurwedą to 15-dniowa podróż przez najbardziej zielone, tropikalne obszary Indii południowych, aż do położonej nad oceanem Varkali, królestwa ajurwedy i jogi. W tym pięknym miejscu oddamy się celebracji chwili i wypoczynkowi. Celem wyjazdu jest podróż w głąb siebie, pozbycie się stresów oraz nagromadzonych w ciele napięć, a także zadbanie o zdrowie i witalność. Temu właśnie będą służyły masaże ajurwedyjskie oraz codzienna praktyka jogi. Zadbamy też o pielęgnację urody podczas sesji jogi twarzy, gdzie nauczymy się jak zdrowo i naturalnie dbać o skórę, i ćwiczyć mięśnie twarzy tak, aby wyglądać pięknie w każdym wieku.

Relaksacji służyć będzie nadmorska okolica w jakiej odbywać się będą zabiegi. Bliskość oceanu, szum fal, piękne widoki, wspaniałe wschody i zachody słońca, a także bogata kuchnia keralska umilą nasz pobyt w Varkali.

Indie z jogą i ajurwedą to podróż, podczas której zaznamy intensywnych smaków, zapachów i kolorów. Odwiedzimy ogrody przypraw, plantacje herbaty i kawy. Będziemy kosztować świeżo zerwanego pieprzu i goździków, aromatycznego kardamonu i młodych kokosów. Zasmakujemy we wspaniałej kuchni keralskiej, w tym łowionych prosto z oceanu tuńczyków i barakud.

Wrażeń dostarczy nam również obcowanie z przyrodą w największym w Indiach południowych Parku Narodowym Peryiar, gdzie będziemy mieli okazję obserwować z pokładu statku dziko żyjące zwierzęta. Podczas całodniowego rejsu przez system kanałów „Backwaters” zwany Wenecją Wschodu, zanurzymy się w tropikalnej roślinności.

1 DZIEŃ – Polska – Indie
Wylot z Warszawy do Koczin z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych i w Bombaju.

2 DZIEŃ – Koczin
Rankiem przylot do Koczin. Zakwaterowanie w turystycznej części miasta – Fort Koczin. Po południu zwiedzanie miasta o bogatej kolonialnej historii, które znane jest również jako indyjska stolica przypraw. Spacer po spokojnym starym mieście pełnym kolonialnej zabudowy. Zwiedzanie: kościół Św. Franciszka, Bazylika Świętego Krzyża, dzielnica żydowska, wizyta w suszarni imbiru i składowniach przypraw. Spacer wzdłuż wybrzeża, gdzie możemy zobaczyć „chińskie sieci rybackie” – olbrzymie drewniane konstrukcje do połowu ryb. Dla chętnych wyjście na Kathakali – tradycyjny teatr Kerali. Nocleg w Koczin.

3 DZIEŃ – Koczin, Kumily
Po śniadaniu przejazd do położonego wśród gór Kardamonowych miasteczka Kumily. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta. Wieczorem dla chętnych spotkanie z kulturą południowych Indii – pokaz tradycyjnych sztuk walki Martial Art (ok. 5 $). Wieczorem impreza integracyjna. Nocleg w Kumily.

4 DZIEŃ – Kumily
Poranne wyjście do rezerwatu tygrysów Peryiar (ok. 10-15 $) – trekking po dżungli oraz rejs statkiem po jeziorze. Możliwość obserwacji zwierząt m. in. dziko żyjących bizonów, słoni i małp. Wieczorem wspólna obiadokolacja. Nocleg w Kumily.

5 DZIEŃ – Kumily
Wycieczka dżipami po okolicy (ok. 10 $). Przejazd przez pola herbaciane, odwiedziny pokolonialnej fabryki herbaty, zwiedzanie z przewodnikiem ogrodu przypraw, w którym uprawia się m. in. kardamon, kurkumę, cynamon, wanilię, kawę oraz wiele roślin leczniczych. Możliwość zakupu świeżych przypraw, herbaty, kawy i olejków. Powrót na nocleg do Kumily.

6 DZIEŃ – Kumily, Allepy
Po śniadaniu przejazd lokalnym autobusem przez góry do Allepy – miejscowości słynnej z malowniczych kanałów wodnych, po których pływają słynne łodzie „backwaters”. Zakwaterowanie i wyjście na kolację do lokalnej restauracji. Nocleg w Allepy.

7 DZIEŃ – Allepy, Varkala
Całodniowy rejs promem po „backwaters”- systemie jezior i kanałów tworzącym najdłuższą drogę wodną w południowych Indiach. Obserwowanie życia w okolicznych przybrzeżnych wioskach. Dopływamy do Kollam. Następnie przejazd pociągiem do Varkali. Zakwaterowanie i nocleg w Varkali.

8 DZIEŃ – Varkala
Po śniadaniu, spotkanie z lekarzem ajurwedyjskim w ośrodku leczniczym Ayursoul, który przedstawi zalecane propozycje masażów i zabiegów pielęgancyjno-leczniczych:
– dobór zabiegów, w zależności od preferencji i potrzeb, w oparciu o diagnozę ajurwedyjską (podstawą diagnozy jest wywiad, kwestionariusz i badanie pulsu oraz analiza ewentualnych badań zabranych ze sobą)
– ustalenie harmonogramu na najbliższy tydzień
– wykład na temat Ajurwedy jako najstarszej metody zachowania zdrowia i pielęgnacji urody
Po wykładzie wyjście na plażę w Varkali. Po południu zabieg ajurwedyjski oraz pierwsza sesja jogi klasycznej. Wieczorem spacer o zachodzie słońca po plaży, a potem wspólna kolacja w jednej z restauracji na klifie, z widokiem na morze (w menu można znaleźć m in. grillowane ryby – merliny, barakudy oraz kalmary i krewetki.

9-14 DZIEŃ – Varkala
Po śniadaniu stały program realizowany każdego dnia według wcześniej ustalonego harmonogramu. Program obejmuje łącznie:
– 6 dwugodzinnych zabiegów ajurwedyjskich: masaże olejami lub zabiegi ziołowe
– 6 sesji jogi klasycznej (poziom zajęć dostosowany do możliwości uczestników)
– 5 sesji jogi twarzy metodą Yogattractive
Pomiędzy zabiegami przerwa na plażowanie i posiłki w nadmorskich restauracjach.

W czasie wolnym dla chętnych:
– zwiedzanie pobliskiej świątyni Janardanaswamy Temple poświęconej bogowi Wisznu sprzed 2000 lat (w marcu i kwietniu odbywa się miesiącach marzec-kwiecień odbywa się duży festiwal we świątynni)
– 2-godzinny rejs czółnami po malowniczo położonych kanałach wśród gajów palmowych i stawów hodowlanych, gdzie hoduje się krewetki (ok. 10 USD)
– pływanie kajakami po zatoce (ok. 10 USD)
– spacer brzegiem morza do wioski rybackiej i Aquarium
– obserwacja rytuałów religijnych tzw. Puja, które odbywają się wczesnym rankiem na plaży
–  paragliding (ok. 50 USD: 15-20 min.)
– przejazd samochodami do Kanyakumari (ok. 35 USD), najdalszego punku subkontynentu indyjskiego, gdzie spotykają się wody Oceanu Indyjskiego, Morza Arabskiego oraz Zatoki Bengalskiej, miasteczko jest ważnym miejscem pielgrzymkowym poświęconym Devi Kanya – inkarnacji małżonki Śiwy, zwiedznie świątyni Devi i przeprawa do sanktuarium słynnego guru Swamiego Vivekanandy, które znajduje się na małej wyspie.

Ostatniego dnia pobytu, po porannych zabiegach, po południu przejazd pociągiem do Koczin, przeprawa promem do Fort Koczin i zakwaterowanie. Nocleg w Koczin.

15 DZIEŃ – Indie – Polska
Wylot z Koczin do Bombaju, a następnie do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

AYURWEDA

Ajurweda to najstarszy naturalny system leczniczy, mający 5000 lat, który narodził się właśnie w Kerali, a w 1979 roku został oficjalnie uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z koncepcji zdrowia i terapii.

Słowo Ayus oznacza „życie”, a Veda – „wiedzę”. Ajurweda czyli nauka o życiu, jest starohinduską sztuką leczenia, której celem jest zachowanie pierwotnej równowagi organizmu. Medycyna spotyka się w niej z psychologią i filozofią. Zgodnie z zasadami Ayurewdy zabiegi mają na celu przeciwdziałać chorobom i wydłużać nasze życie.

Równowaga w Ajurwedzie dotyczy wszystkich aspektów życia: ciała, ducha i umysłu. Nie jest możliwe osiągnięcie prawdziwego zdrowia ciała, jeśli choruje umysł. Podobnie nie jest możliwe osiągnięcie spokoju umysłu, gdy niedomaga ciało. Równowagę w naszym codziennym życiu zakłóca nasz styl życia, tempo w jakim żyjemy, stres, niedbanie o właściwą dietę i regenerację energii.

Metody ajurwedy można stosować z powodzeniem w leczeniu każdej choroby psychicznej i fizycznej. Doskonałe efekty przynosi zwłaszcza tam, gdzie przyczyną dolegliwości są zaburzenia trawienia oraz przemiany materii.

CENTRUM AYURSOUL

Centrum Ayursoul znajduje się w miasteczku Varkala, tuż nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. To kameralny ośrodek z kilkoma salkami do zabiegów, prowadzony przez wykwalifikowaną kadrą masażystów i lekarzy. Zabiegi odbywają się indywidualnie, w oddzielnych salach, zwykle na specjalnym łóżku w pozycji leżącej. Na nagie ciało (poza bielizną) nakładane są i wmasowywane oleje oraz zioła, czasem mleko kokosowe czy inne naturalne medykamenty. Atmosfera sprzyja relaksacji i odprężeniu.

Zabiegi trwają od godziny do dwóch godzin. Po niektórych zabiegach dodatkowo stosuje się saunę parową, dzięki której skóra lepiej wchłania zastosowane podczas zabiegu oleje. Wszystkie stosowane podczas zabiegów naturalne preparaty są pochodzenia roślinnego i mają właściwości lecznicze. Łącznie w ośrodku wykonuje się 23 rodzaje masażów i zabiegów terapeutycznych, które leczą rozmaite dolegliwości.

Zastosowane masaże i zabiegi pomagają usunąć toksyny z organizmu, poprawiają cyrkulację krwi, działają przeciwbólowo w obszarach kręgosłupa oraz stawów, poprawiają kondycję skóry, działają kojąco na system nerwowy, poprawiają koncentrację i pamięć, korzystnie wpływają na nastrój, siły witalne oraz przeciwdziałają stresowi i bezsenności.
Oprócz zabiegów leczniczych można skorzystać z zabiegów dbających o naszą urodę, które pielęgnują skórę twarzy, oczy, włosy działając przeciwstarzeniowo i witalnie.

W ośrodku Ayursoul, a także w wielu centrach jogi usytuowanych nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, odbywa się codziennie praktyka jogi. Ma ona formę ćwiczeń nastawionych na obserwację ciała, oddechu i umysłu w asanach (pozycjach jogi). Takie ćwiczeni sprzyjają pozbywaniu się toksyn z organizmu, regulują pracę narządów wewnętrznych, poprawiają elastyczność, a także działają korzystnie na układ nerwowy. Sesje Jogi razem z masażami ajurwedyjskimi kompleksowo działają na poprawę zdrowia i urody. Więcej informacji na temat ośrodka na stronie: http://www.ayursoulindia.com/

Joga Twarzy metodą YOGATTRACTIVE

Metoda ta pozwala dzięki ćwiczeniom i masażom pozostać piękną w każdym wieku. Poprawia kondycję i gęstość skóry, a także przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Metoda ta została opracowana na podstawie obserwacji rytuałów pielęgnacyjnych kobiet mieszkających głównie w Azji, a następnie przebadana pod kątem naukowym w Instytucie w Cambridge.

Metoda opiera się na synergii dwóch masaży i ćwiczeń. Pierwszy masaż ma na celu rozgrzanie skóry, poprawienie jej ukrwienia, a zarazem odżywienia. Dzięki niemu docieramy również głęboko pod skórę (akupresura), gdzie wytwarzają się naturalne ceramidy.

Ćwiczenia dotyczą wszystkich partii twarzy i szyi. Działają przeciwzmarszczkowo w obszarze czoła, oczu i ust, przeciwdziałają opadaniu tkanki skórnej, tworzeniu się worków pod oczami, bruzdek wokół ust oraz tzw. „chomiczków”. Ujędrniają policzki i skórę oraz poprawiają owal twarzy. Masaż końcowy liftingująco-relaksacyjny ma na celu odprowadzenie toksyn z organizmu oraz relaksację. Sesja Jogi Twarzy odbywa się grupowo. Każda z uczestniczek wykonuje samodzielnie na sobie wszystkie masaże i ćwiczenia. Więcej o metodzie Yogattractive na stronie: http://yogattractive.com/

Dodatkowe zdjęcia i ciekawostki z regionu Kerala: http://www.everystep.pl/2017/04/kerala-nakarm-swoja-dusze-cialo/

Szczegóły dotyczące wyprawy są rozwinięciem ogólnych informacji dla uczestników wypraw w oparciu o specyfikę danego kraju.

grupyGRUPA
Grupa od 6 do 10 osób.

dokumentyDo udziału w wyprawie niezbędne będzie uzyskanie wizy indyjskiej. W celu uzyskania e-wizy indyjskiej należy wypełnić internetowy wniosek wizowy na stronie https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html. Biuro przekazuje instrukcję wypełniania wniosku i udziela wszelkiej pomocy w procesie aplikowania o wizę. Do uzyskania e-wizy niezbędny będzie paszport (i jego skan) ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyprawy z 2 wolnymi stronami oraz aktualne zdjęcie paszportowe (w wersji elektronicznej).

jak-sie-spakowacJAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Bagaż główny: najlepiej spakować się w plecak o pojemności 70-80 litrów, dodatkowo zaopatrzony w pokrowiec, żeby zabezpieczyć bagaż przed przemoczeniem lub zabrudzeniem (warunki transportu bagażu zwłaszcza w górach mogą być różne), waga plecaka nie powinna przekraczać 20 kg, a najlepiej jeśli będzie to ok. 12-15 kg (w drodze powrotnej bagaż z pewnością będzie cięższy).

Bagaż podręczny: najlepiej zabrać mały plecak o pojemności 25-35 litrów, przyda się też pokrowiec przeciwdeszczowy, waga bagażu podręcznego nie może przekraczać 5 kg.

jak-sie-ubracJAK SIĘ UBRAĆ?

Temperatury w trakcie wyprawy będą raczej wysokie. Mogą zdarzyć się chłodniejsze noce i poranki.
– obuwie: wygodne, lekkie buty sportowe, rozchodzone sandały, klapki pod prysznic
– polar, lekka kurtka sportowa
– apaszka lub cienki szalik (może przydać się w transporcie, w pociągach i autobusach często zdarzają się przeciągi)
– kapelusz lub czapka z daszkiem do ochrony przed słońcem
– długie, cienkie spodnie i przewiewna bluzka z długim rękawem, najlepiej z bawełny (niezbędne do zwiedzania świątyń)
– strój do ćwiczeń jogi (t-shirt oraz krótkie spodenki lub legginsy)
– strój kąpielowy

Najlepiej nie zabierać nowych, cennych ubrań, gdyż mogą one ulec zniszczeniu w trakcie podróży lub w praniu (w większości hoteli można tanio oddać rzeczy do prania).

co-bezwzglednie-nalezy-zabracCO NALEŻY ZABRAĆ?

– aparat fotograficzny, mogą przydać się dodatkowe baterie do aparatu ze względu na częste awarie prądu
– lekki śpiwór lub prześcieradło
– kubek najlepiej metalowy i grzałkę, przyda się do przygotowania w hotelu kawy lub herbaty
– ręcznik, świetnie sprawdzają się ręczniki z mikrofibry, zajmują mało miejsca, są lekkie i szybkoschnące
– papier toaletowy (dostępny również na miejscu)
– chusteczki nawilżane, bardzo przydatne w podróży
– krem do opalana z wysokim faktorem (dużo czasu spędzamy na słońcu)
– małą kłódkę i łańcuch do zabezpieczenia bagażu w trakcie transportu (można kupić na miejscu)
– latarkę (może być czołówka) i świeczkę, ze względu na awarie prądu
– nóż lub scyzoryk
– niezbędne środki higieniczne, najlepiej w małych opakowaniach
– zatyczki do uszu (dla osób, które mają problemy z zasypianiem np. w pociągach)
– drobne upominki dla dzieci, np. długopisy, maskotki (lepiej nie zabierać słodyczy, w miejscach gdzie jest dużo turystów dzieci często chorują na próchnicę)

pieniadzePIENIĄDZE

Na wyprawę należy zabrać 300-400 dolarów amerykańskich, przeznaczonych na jedzenie i bilety wstępów oraz dodatkowe pieniądze na udział w zajęciach fakultatywnych (szczegóły w programie wyprawy). Ceny biletów wstępu i zajęć fakultatywnych podawane są w przybliżeniu. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmieniające się ceny na miejscu.

Przydadzą się również dodatkowe fundusze na zakup pamiątek z podróży. Koniecznie trzeba się targować (rzeczywista wartość towarów jest często dużo niższa niż pierwsza cena podawana przez sprzedawcę).

Dolary muszą być w bardzo dobrym stanie, nowe (duże głowy prezydentów na banknotach). Nie opłaca się zabierać niskich nominałów (1-10 $), gdyż przy wymianie na rupie indyjskie mają one niższą wartość.

Bankomaty są dostępne rzadko, tylko w dużych miastach i nie zawsze działają.

zdrowieZDROWIE

Profilaktyka antymalaryczna: ryzyko zarażenia malarią niewielkie.

Szczepienia nie są obowiązkowe lecz zalecane (żółtaczka A i B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny).

Wyprawa nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej.

Jakie leki mogą się przydać?
– środki przeciwbólowe
– antybiotyk o szerokim spektrum działania (unikać Doksycykliny, która nie działa na wiele tutejszych chorób)
– na zatrucia pokarmowe: nifuroksazyd, węgiel spożywczy,w celu uniknięcia niedyspozycji żołądkowych zaleca się umiar w korzystaniu z lokalnej diety
– witaminy, wapno na wzmocnienie
– leki na przeziębienia, które zdarzają się tu dość często, zazwyczaj są głównym chorobowym utrudnieniem (aspiryna, fervex, gripex itp.)
– leki przyjmowane na stałe (mogą być niedostępne na miejscu)
Inne środki:
– plastry na odciski i skaleczenia, bandaż
– woda utleniona w żelu
– środek przeciwko komarom, np. OFF, Mugga

jedzenieJEDZENIE

Kuchnia indyjska jest pełna niespodzianek. Dla turystów to prawdziwa przygoda kulinarna, ekscytująca mieszanka nieznanych wcześniej smaków.

Najłatwiej dostępne są posiłki wegetariańskie (to istny raj dla wegetarian), jednak w wielu miejscach nie brakuje również mięsa, zwłaszcza w restauracjach muzułmańskich. Typowe indyjskie posiłki składają się z ryżu, warzyw, przeróżnych sosów (np. dal – sos z grochu, fasoli lub soczewicy), sera panir – przygotowywanego z mleka krowiego, indyjskich placków takich jak ciapati czy nan i dużej ilości egzotycznych przypraw.

W związku z inną florą bakteryjną trzeba korzystać z posiłków z umiarem, biorąc pod uwagę własne możliwości dostosowania się do nowych warunków żywieniowych. Najlepiej, przynajmniej na początku, ograniczyć się posiłków gotowanych lub smażonych, a unikać np. surowych warzyw.

Dla osób ortodoksyjnie podchodzących do spraw żywienia tzn. sztywno przywiązanych do kuchni europejskiej mogą wystąpić pewne utrudnienia:
– trudno o mocną kawę bez cukru
– herbatę również pije się z dużą ilością cukru, mlekiem i przyprawami
– chleb jest dostępny jedynie w wersji chleba tostowego
– jedzenie bywa czasami ostro przyprawione

Warto zabrać kawę i herbatę, zupki błyskawiczne z makaronem lub „gorące kubki”, konserwę (asekuracyjnie). Większość jedzenia można kupić na miejscu.

transportTRANSPORT

Pociągi –wagonach znajdują się niezamykane przedziały z rozkładanymi łóżkami, umieszczonymi na trzech poziomach (po 6 w każdym boksie składanych na dzień). Bagaże dla „świętego spokoju” można przypiąć za pomocą kłódki i łańcucha do specjalnych uchwytów pod łóżkami. Podróż takim pociągiem to niezwykłe przeżycie, czasem bywa głośno (pojawiają się np. hałaśliwi sprzedawcy herbaty). Indyjskie pociągi mają też tendencje do opóźnień, trzeba więc nieraz wykazać się cierpliwością. Pomimo tego, jest to najszybszy i najbardziej komfortowy sposób podróżowania.

Inne środki transportu:
– autobusy, często bez klimatyzacji
– taksówki
– motoriksze lub riksze rowerowe
– prom

noclegiNOCLEGI

Zazwyczaj nocujemy w pokojach dwuosobowych z łazienkami, bez klimatyzacji ale  wyposażonych w wiatrak. Standardy noclegów w hotelach indyjskich odbiegają od standardów europejskich, zależą też od miejsca pobytu i dostępności bazy turystycznej. Często europejskie poczucie czystości nie znajduje przełożenia na warunki indyjskie, dlatego  warto zabrać własny śpiwór lub prześcieradło. Często zdarzają się również awarie prądu i wody.

W Indiach standardowym pokoju dwuosobowym jest jedno duże łóżko, ale nie brakuje w nim miejsca ;-). Pilot często szuka hoteli na miejscu, w związku z brakiem możliwości wcześniejszej ich rezerwacji na odległość. W skrajnych sytuacjach  może zdarzyć się, że grupa jest rozlokowana w dwóch hotelach.

telefon-i-internetINTERNET, TELEFON

W dużych miastach są dostępne kafejki internetowe, jednak często ze starym sprzętem i wolnym łączem internetowym. Sporadycznie w hotelach może być dostępne wi-fi.

Rozmowy do Polski to koszty 5-10 zł za minutę z telefonu polskiego. Można też korzystać z lokalnych budek telefonicznych/telefonów, oznaczonych symbolem ISD (koszt połączenia na telefon stacjonarny to około 60 groszy za minutę, na telefon komórkowy ok. 1,20 zł za minutę.

elektrycznoscELEKTRYCZNOŚĆ

Gniazdka elektryczne są podobne jak w Polsce, ale często zdarza, że ze względu na nieco inną budowę wtyczki z nich wypadają.
W Indiach częste są awarie prądu. Zdarza się, że prąd jest dostępny tylko przez kilka godzin na dobę. W takich sytuacjach warto mieć ze sobą latarkę i zapasowe baterie.

napiwkiNAPIWKI

W restauracjach: drobne kwoty, ok. 10% wartości rachunku. W transporcie: dla kierowców samochodów wynajętych dla grupy, przy dłuższych przejazdach. Zwiedzanie: dla miejscowych przewodników.

Mapy brak... chwilowo

Zdjęcia Ewa Kucińska i Ayursoul

20-02-2021 - 06-03-2021

5300 zł + 300 USD + przelot

Czas: 15 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: przeloty wewnętrzne Bombaj-Kochin, Kochin-Bombaj, noclegi, transport na trasie wycieczki: autobusy, riksze, pociągi, prom, taksówki (poza fakultatywnymi), ubezpieczenie KL 45.000 EUR i NNW 20.000 PLN, koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy, opiekę pilota, dodatkowo: 7 dwugodzinnych zabiegów ajurwedyjskich prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę centrum Ayursoul, 5 sesji (po 75 min.) Jogi Twarzy metodą Yogattractive prowadzonych przez certyfikowaną terapeutkę Jogi Twarzy Ewę Kucińską, 7 sesji Jogi Klasycznej prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę ośrodka Ayursoul lub ośrodek Yoga & HEALING, wykład na temat medycyny ajurwedyjskiej (tłumaczony przez pilota na język polski)
Cena nie zawiera: przelotu Warszawa-Bombaj-Warszawa (ok. 2000-2500 PLN), wizy indyjskiej (e-viza we własnym zakresie - koszt ok. 25 USD, pomagamy w uzyskaniu e-vizy), kosztów wyżywienia (ok. 10-15 USD dziennie), biletów wstępów, zajęć fakultatywnych (ceny określono w programie wyprawy), napiwków

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: