Kazimierz Dolny i okolice


200 zł, CZAS: 1 DNI


23-01-2021 - 23-01-2021 - ZAPISY TRWAJĄ, DOŁĄCZ DO NAS!

Kazimierz Dolny i okolice: Puławy, Janowiec, Wąwóz Korzeniowy, Kazimierz Dolny – jednodniowa intensywna mikrowyprawa w małym gronie. Realizowana w ramach naszej akcji „Poznaj Polskę”.

 

Wcześnie rano wyjazd z Warszawy.

PUŁAWY

Krótki spacer po Puławach. Puławy przez wieki były ważnym centrum kultury, którego ogniskiem był Pałac Czartoryskich. Odwiedzimy kompleks pałacowo-parkowy położony w pobliżu skarpy wiślanej. Zobaczymy z zewnątrz okazały Pałac Czartoryskich, Dom Gotycki i Świątynię Sybilli. W 1801 roku Izabela Czartoryska założyła tutaj pierwsze w Polsce muzeum.

JANOWIEC ZAMEK

Odwiedzimy, położony na wysokiej skarpie wiślanej, renesansowy zamek Janowiec, zbudowany na początku XVI wieku. Ufortyfikowany zamek ma bardzo burzliwą historię. Miał kilku właścicieli, był zniszczony przez Szwedów i wiele razy odbudowywany i rekonstruowany.

WĄWÓZ KORZENIOWY

Krótki spacer po krętym, malowniczym wąwozie koło Kazimierza, z silnie rozwiniętą siecią odsłoniętych korzeni i pni starych drzew.

KAZIMIERZ DOLNY

Zwiedzanie urokliwego Kazimierza Dolnego. Zobaczymy: ruiny zamku, kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, renesansowe kamienice: św. Mikołaja, Krzysztofa, Przybyłów, Celejowską, wejdziemy na górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się panorama na miasto i Wisłę. Warto nadmienić, że Kazimierz Dolny uchodzi za mekkę artystów.

Wieczorem powrót do Warszawy.

 

*Jeżeli w terminie wyprawy zwiedzanie niektórych atrakcji wymienionych w programie będzie niemożliwe w związku z pandemią, Biuro zapewni inne możliwe do realizacji atrakcje w okolicy.

 

GRUPA
Grupa od 3 do 6 osób.

Na wyprawę zabieramy ważny dowód osobisty.

JAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Zabieramy tylko bagaż podręczny. Najlepiej zabrać mały plecak o pojemności ok. 25 litrów, przyda się też pokrowiec przeciwdeszczowy.

JAK SIĘ UBRAĆ?

– obuwie: wygodne buty (najlepiej nieprzemakalne)
– ciepły polar
– bielizna termiczna
– ciepła kurtka, najlepiej również przeciwdeszczowa
– czapka, szalik, rękawiczki
– peleryna przeciwdeszczowa (jeśli nie mamy kurtki przeciwdeszczowej) lub parasol

CO NALEŻY ZABRAĆ?

– OBOWIĄZKOWO: maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji rąk
– aparat fotograficzny
– chusteczki nawilżane, najlepiej antybakteryjne

PIENIĄDZE

Zabieramy trochę gotówki i kartę płatniczą na nieprzewidziane wydatki.

ZDROWIE
Wyprawa nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej.
Zabieramy podstawowe leki, które mogą przydać się podczas wycieczki.

JEDZENIE

Zabieramy kanapki lub inne przysmaki na cały dzień. Podczas podróży zapewniamy gorącą kawę lub herbatę (dysponujemy sprzętem do gotowania, więc będziemy mogli napić się ciepłego napoju na łonie przyrody).

TRANSPORT

Podróżujemy samochodami osobowymi – w samochodzie 3 osoby + kierowca (w małym gronie bezpieczniej). W zależności od liczby uczestników jedziemy jednym lub dwoma samochodami.

Mapy brak... chwilowo

23-01-2021 - 23-01-2021

200 zł

Czas: 1 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: transport, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: wyżywienia, biletów wstępu

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: