KOSTARYKA – zielony raj


3000 zł + 1000 USD + przelot, CZAS: 15 DNI


13-02-2021 - 27-02-2021 - ZAPISY TRWAJĄ, DOŁĄCZ DO NAS!

Kolorowa, mała Kostaryka tworzy niezwykłą mozaikę kulturową i przyrodniczą. Podczas naszej wyprawy spotkamy się z bogatą przyrodą tego rejonu. Zobaczymy aktywne wulkany, subtropikalną dżunglę, lasy chmurowe, stepy i mnóstwo rajskich plaż. Na obszarze Kostaryki występuje ponad 500 tysięcy gatunków zwierząt, co stanowi prawie 4% wszystkich gatunków na świecie. Sprawia to, że Kostaryka jest jednym z krajów o najwyższej różnorodności biologicznej na świecie. Wreszcie Kostaryka to mozaika etniczna – tworzą ją potomkowie hiszpańskich kolonizatorów, afrykańskich niewolników oraz Indian. Nadal znajdziemy tutaj wielu rodzimych mieszkańców tego kraju.

Zaraz po przyjeździe i po zwiedzaniu stolicy Kostaryki, zobaczymy dwa wulkany: Poas (który tworzy jeden z największych kraterów na świecie) oraz Irazu (najwyższy aktywny wulkanu Kostaryki, z kaldery którego możemy zobaczyć dwa oceany).

Zieloną Kostarykę zaczniemy poznawać od południa kraju. Czeka nas wiele spotkań z fascynującą florą i fauną w Parku Narodowym Cahuita, rezerwacie Manzanillo i w okolicach Puerto Viejo. Zobaczymy leniwce, ostronosy, legwany, szopy, kolorowe subtropikalne żabki i wiele innych zwierząt. Odwiedzimy najsłynniejszy park narodowy Kostaryki – Tortuguero. Wykąpiemy się w gorących źródłach u podnóża wulkanu Arenal oraz przespacerujemy się mostami zawieszonymi wysoko pośród lasów chmurowych w parkach Arenal i Monte Verde. W wiecznie zielonych lasach chmurowych spotkamy się z całym bogactwem kostarykańskiej flory i fauny. Na koniec czeka nas odpoczynek i kąpiele na pięknych, malowniczych plażach położnych pośród zielonych zatoczek Parku Narodowego Manuel Antonio.

 

1 DZIEŃ: do San Jose

Wylot z Warszawy (lub innego europejskiego miasta, np. Berlina lub Pragi) do San Jose. Lot z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Nocleg w San Jose.

2 DZIEŃ: San Jose, wulkan Poas

Poranny wyjazd do kaldery wulkanu Poas (ok. 65 USD). Wulkan tworzy jeden z największych kraterów na świecie, jest również największym gejzerem na naszej planecie. Popołudniowe zwiedzanie San Jose. Spacer po kolonialnym centrum. Dla chętnych wizyta w muzeum złota lub muzeum kultury pekolumbijskiej. Nocleg w San Jose.

3 DZIEŃ: wulkan Irazu, Cartago, Puerto Viejo de Talamanca

Wcześnie rano wyjazd do kaldery wulkanu Irazu (3432 m n.p.m.) – najwyższego aktywnego wulkanu Kostaryki (ok. 15 USD). Czeka nas spacer po lesie mglistym i dżungli pomiędzy trzema różnymi kraterami, z widokiem na piękne laguny. Przy dobrej pogodzie będziemy mieć szansę zobaczyć z kaldery wulkanu dwa oceany. W drodze powrotnej zatrzymamy się na krótki spacer po Cartago – najstarszym mieście kraju i zarazem jego pierwszej stolicy. Ze względu na swoje położenie w strefie sejsmicznej miasto zostało dwukrotnie zniszczone przez trzęsienia ziemi i wybuch wulkanu Irazú (w 1841 i 1910 roku). Zobaczymy katedrę Naszej Matki Od Aniołów i ruiny kościołów. Przejazd do miejscowości Puero Viejo de Talamanca, po karaibskiej stronie, niedaleko granicy z Panamą. Nocleg w Puerto Viejo.

4 DZIEŃ: plaże, Cahuita

Relaks na plażach Kostaryki. Tutejsze plaże słyną z olbrzymich fal, które idealnie nadają się do surfowania. Chętni mogą wziąć pierwsze lekcje, a zaawansowani spróbować swoich sił surfując na falach. Resza spędza czas na rajskich plażach lub eksplorując ciekawą przyrodniczo okolicę. Odwiedzimy Park Narodowy Cahuita (ok. 15 USD). Przy odrobinie szczęścia zobaczymy leniwce, małpy kapucynki, szopy oraz różne gatunki węży. Nocleg w Puerto Viejo.

5 DZIEŃ: okolice Puerto Viejo

Rano udamy się na rowerach eksplorować tereny położone na południe od Puerto Viejo (ok. 10 USD). Odwiedzimy schronisko Jaguara, w którym przebywa wiele zwierząt potrzebujących pomocy (ok. 20 USD). Zobaczymy małe leniwce, rożne gatunki małp i inne zwierzęta. Dalej pojedziemy do Rezerwatu Manzanillo, gdzie udamy się na spacer. Po drodze będziemy zatrzymywać się na najpiękniejszych plażach Kostaryki: Punta Uva, Cocles czy Playa Grande. Nocleg w Puerto Viejo.

6-7 DZIEŃ: Park Narodowy Tortuguero

Poranny przejazd w stronę parku Tortuguero (wstęp ok. 15 USD). Przesiadamy się na łodzie i dalej płyniemy do wioski Tortuguero. Zakwaterowanie. Park Narodowy Tortuguero to jedna z największych atrakcji Kostaryki. Po południu i rano następnego dnia czas na fakultety:
– rejsy łodzią po kanałach (ok. 30 USD)
– spacery z przewodnikiem po lesie (ok. 30 USD)
– zjazd na tyrolce (canopy) ponad koronami drzew
Nocleg w wiosce Tortuguero. Po obiedzie drugiego dnia wyjazd w stronę miejscowości La Fortuna i wulkanu Arenal. Nocleg w La Fortuna.

8 DZIEŃ: wulkan Arenal

U podnóża wulkanu Arenal znajdują się piękne lasy deszczowe. Możliwość spaceru po wiszących mostach w lasach chmurowych (ok. 30-35 USD) oraz trekkingu z widokiem na wulkan (ok. 20-30 USD). Chętni skorzystają z kąpieli i relaksu w olbrzymich kompleksach spa (ok. 40-50 USD). Nocleg w La Fortuna.

9 DZIEŃ: Monte Verde

Wyjazd do Monte Verde. Płyniemy statkiem przez jezioro Arenal, z którego roztaczają się piękne widoki na wulkan Arenal. Dla chętnych nocna obserwacja zwierząt (ok. 25 USD). Nocleg w Monte Verde.

10 DZIEŃ: Monte Verde

Spacer po lasach chmurowych Parku Narodowego Monte Verde (ok. 35 USD). Niezwykle duża kondensacja pary wodnej sprawia wrażenie ciągle obecnej w lasach mgły lub raczej chmur zasnuwających korony drzew – stąd nazwa las chmurowy. W lesie odnotowano ponad trzy tysiące gatunków roślin, sto gatunków ssaków, ponad czterysta gatunków ptaków, sto dwadzieścia gatunków gadów i płazów. Insektów i motyli – tysiące. Chętni mogą skorzystać z przejażdżki tyrolkami ponad koronami drzew (ok. 50 USD). Popołudniowy przejazd do Parku Narodowego Manuel Antonio nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie niedaleko plaży.

11-12 DZIEŃ: Park Narodowym Manuel Antonio

Park słynie z pięknych plaż i dziewiczej dżungli pełnej różnych gatunków zwierząt i roślin. Jest domem dla ponad 100 gatunków ssaków i wielu gatunków ptaków, których odgłosy słychać prawie wszędzie. Jest jedynym miejscem w kraju, gdzie pierwotny las dochodzi bezpośrednio do wybrzeża. Czekają nas odpoczynek i kapiele na pięknych, malowniczych plażach, położnych pośród zielonych zatoczek. Chętni razem z przewodnikiem mogą udać się na eksplorację dżungli lub uczyć się surfingu. Nocleg.

13 DZIEŃ: San Jose

Przejazd do San Jose. Spacery po mieście, odpoczynek, pożegnanie z Kostaryką. Nocleg w San Jose.

14-15 DZIEŃ: powrót

Wylot do Warszawy (lub innego europejskiego miasta, np. Berlina lub Pragi). Lot z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Mapy brak... chwilowo

13-02-2021 - 27-02-2021

3000 zł + 1000 USD + przelot

Czas: 15 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: noclegi, ubezpieczenie KL 100.000 EUR i NNW 20.000 PLN, transport: prywatny bus, łódki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi), koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy, opiekę pilota, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera: biletu lotniczego do San Jose (wylot z Warszawy lub innego europejskiego miasta, np. Berlina lub Pragi, ok. 3000-3500 zł), wyżywienia (ok. 10-20 USD dziennie), biletów wstępu, zajęć fakultatywnych (ceny podane w programie wyprawy), napiwków

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: