Nadwiślańskie Miasta – weekend nad Wisłą


400 zł, CZAS: 2 DNI


09-01-2021 - 10-01-2021 - 6 wolnych miejsc

Nadwiślańskie Miasta – intensywny weekend ze zwiedzaniem i klimatycznym noclegiem na trasie. Ważne! Promocyjna cena na pierwszą edycję. Mikro-wyprawa realizowana w ramach naszej autorskiej akcji „Poznaj Polskę”.

Wyjazd „Nadwiślańskie miasta” realizujemy w ramach akcji „Poznaj Polskę”. Nasza autorska podróżnicza akcja okazała się tegorocznym hitem! Sporo już razem odkryliśmy, ale wciąż jeszcze dużo przed nami. Teraz zapraszamy Cię w kolejną wspólną podróż – na wędrówkę szlakiem najpiękniejszych starych nadwiślańskich miast.

Weekend nad Wisłą spędzisz aktywnie. Na eksplorowanie regionu mamy dwa pełne dni, w trakcie których czeka Cię poznawanie historycznego i legendarnego dziedzictwa odwiedzanych miejsc, odkrywanie smaków oraz perełek przyrody. Odwiedzisz z nami m.in. Góry Pieprzowe.
Czy wiesz, że to najstarsze polskie góry?

Zabierzemy Cię Sandomierza, gdzie siedem malowniczych wzgórz, zabytek na zabytku i fantastyczne legendy. Do Kazimierza Dolnego – przepięknej mekki artystów. A wiesz, że we wszystkich rankingach na najpiękniejszą polską starówkę ta kazimierska zawsze jest w czołówce?  Zabierzemy Cię do Puław na spotkanie z historią rodu Czartoryskich i do Baranowa Sandomierskiego, bo tam wznosi się „Mały Wawel”. Skąd taka nazwa? Zobaczysz, to się przekonasz :)

Weekend nad Wisłą spędzisz w kameralnym gronie i w wygodzie. Jak zawsze zadbamy o przyjacielską atmosferę i Twój komfort w podróży. Będzie intensywnie, ale nie zmęczysz się. Odprężysz się, poznasz fajnych ludzi i dobrze spędzisz czas. Przed zimą naładujesz akumulatory :)

Nasze wyprawy słyną z przyjacielskiej atmosfery i unikatowych doświadczeń. Realizujemy wyłącznie autorskie programy. Uprawiamy odpowiedzialną turystykę i dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, jak podróżujemy w czasach koronawirusa: covid a podróże TU>>

*To wyjazd klubowy, czyli wyprawa do miejsca, gdzie udajemy się z grupą po raz pierwszy, chociaż większość z odwiedzanych miejsc bardzo dobrze znamy. Może się jednak zdarzyć, że również pilot odwiedza niektóre miejsca imprezy pierwszy raz. Wyjazdy „klubowe” zawsze wiążą się z większą spontanicznością i przygodą, a niekiedy z koniecznością zmian w programie.

 

1 DZIEŃ: Puławy, Janowiec, Koprzywnica, Baranów Sandomierski, Sandomierz

PUŁAWY

Krótki spacer po Puławach. Puławy przez wieki były ważnym centrum kultury, którego ogniskiem był Pałac Czartoryskich. Odwiedzimy kompleks pałacowo-parkowy położony w pobliżu skarpy wiślanej. Zobaczymy z zewnątrz okazały Pałac Czartoryskich, Dom Gotycki, Świątynię Sybilli. W roku 1801 Izabela Czartoryska założyła tutaj pierwsze w Polsce muzeum.

JANOWIEC ZAMEK

Odwiedzimy, położony na wysokiej skarpie wiślanej renesansowy zamek Janowiec, zbudowany na początku XVI wieku. Ufortyfikowany zamek ma bardzo burzliwą historię. Miał kilku właścicieli, był zniszczony przez Szwedów i wiele razy odbudowywany i rekonstruowany.

KOPRZYWNICA

Opactwo w dolinie Koprzywianki założono na początku XIII wieku i przez wieki było jednym z niewielu cysterskich klasztorów na terenie Polski. Dziś możemy zobaczyć sporą część dawnej zabudowy: Kościół Najświętszej Marii Panny i Św. Floriana, fragmenty klasztoru i dom przeora.

BARANÓW SANDOMIERSKI

Baranów Sandomierski to jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Renesansowy zamek położony na skarpie wiślanej określano mianem „Małego Wawelu”. Budowlę otacza francuski park pełen zacisznych alejek. Czeka nas spacer po parku i zwiedzanie bogato zdobionych wnętrz zamku.

Przejazd do Sandomierza. Wieczorny spacer po starówce. Nocleg w Sandomierzu lub w okolicy.

 

2 DZIEŃ: Sandomierz, Wąwóz Królowej Jadwigi, Rezerwat Góry Pieprzowe, Wąwóz Korzeniowy, Kazimierz Dolny

SANDOMIERZ

Zwiedzanie pełnego zabytków Sandomierza o niezwykle bogatej historii. Zobaczymy m.in.:
– Bramę Opatowską – gotycką bramę wjazdową, jedyną ocalałą spośród czterech bram sandomierskich, z tarasem widokowym na wysokości 33 metrów,
– rynek z zabytkowym Ratuszem,
– kościół Świętego Ducha,
– zabytkowe kamienice: Oleśnickich, Dom pod Ciżemką i inne,
– Dom Długosza z XV wieku,
– Collegium Gastomianum – dawne kolegium jezuickie,
– Bazylikę katedralną Narodzenia Najświętszej Marii Panny – główną światynię Sandomierza,
– pozostałości zamku królewskiego,
– kościół Św. Jakuba.

WĄWÓZ KRÓLOWEJ JADWIGI

Spacer przez niezwykle malowniczy, około półkilometrowy, wąwóz lessowy w południowo-zachodniej części Sandomierza. Wysokość wąwozu to prawie 10 metrów.

REZERWAT GÓRY PIEPRZOWE

Spacer po pagórkach zbudowanych z brunatnoszarych łupków powstałych jako osady w morzu kambryjskim ok. 500 mln lat temu. Czyni to Góry Pieprzowe najstarszymi górami w Polsce. Różnica wysokości między płaskim i podmokłym korytem Wisły a krawędzią pasma wynosi 40–60 m.

WĄWÓZ KORZENIOWY

Krótki spacer po krętym, malowniczym wąwozie koło Kazimierza, z silnie rozwiniętą siecią odsłoniętych korzeni i pni starych drzew.

KAZIMIERZ DOLNY

Zwiedzanie urokliwego Kazimierza Dolnego. Zobaczymy: ruiny zamku, kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, renesansowe kamienice: św. Mikołaja, Krzysztofa, Przybyłów, Celejowską, wejdziemy na górę Trzech Krzyży skąd rozciąga się panorama na miasto i Wisłę
Przed wyjazdem do Warszawy zjemy obiadokolację w jednej z lokalnych restauracji. Wieczorem powrót do Warszawy.

 

GRUPA
Grupa od 3 do 10 osób.

DOKUMENTY
Na wyprawę zabieramy ważny dowód osobisty.

JAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Bagaż główny, który zostawiamy w samochodzie: najlepiej spakować się w mały plecak lub walizkę. Nie potrzebujemy wielu rzeczy :)
Bagaż podręczny, który zabieramy ze sobą na zwiedzanie: najlepiej zabrać mały plecak o pojemności ok. 25 litrów, przyda się też pokrowiec przeciwdeszczowy.

JAK SIĘ UBRAĆ?

– obuwie: wygodne buty sportowe
– ciepły polar
– ciepła kurtka, najlepiej również przeciwdeszczowa
– czapka, szalik, rękawiczki (jeśli będzie zimno)
– peleryna przeciwdeszczowa (jeśli nie mamy kurtki przeciwdeszczowej) lub parasol

CO NALEŻY ZABRAĆ?

– OBOWIĄZKOWO: maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji rąk
– aparat fotograficzny
– cienki ręcznik szybkoschnący
– chusteczki nawilżane, najlepiej antybakteryjne
– niezbędne środki higieniczne, najlepiej w małych opakowaniach

PIENIĄDZE

Zabieramy pieniądze na wyżywienie (ok. 50 zł dziennie) oraz na zakup biletów wstępu (ceny podane w programie). Najlepiej zabrać trochę gotówki i kartę płatniczą.

ZDROWIE

Wyprawa nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej.

Zalecamy zabrać następujące leki:
– przeciwbólowe
– przeciwalergiczne (jeśli ktoś potrzebuje)
– na zatrucia pokarmowe: nifuroksazyd, stoperan
– na chorobę lokomocyjną (jeśli ktoś potrzebuje)
– na przeziębienie: aspiryna, fervex, gripex itp.
– leki przyjmowane na stałe
– plastry na odciski i skaleczenia

JEDZENIE

Na pierwszy dzień podróży zabieramy kanapki lub inne przysmaki. Szczegóły odnośnie wyżywienia będą podane tydzień przed wyjazdem. W zależności od miejsca noclegu może być możliwość zamówienia jedzenia u gospodarzy lub dostęp do kuchni. Można zabrać kawę i herbatę, zupki błyskawiczne z makaronem lub „gorące kubki”, konserwę itp.

TRANSPORT

Na całej trasie podróżujemy: samochodem osobowym (w samochodzie 3 osoby + kierowca) lub minibusem (7 osób + kierowca), w zależności od liczby uczestników.


NOCLEGI

Nocleg w pensjonacie/agroturystyce w pokojach 2,3-osobowych. Szukamy miejsca z “fajnym klimatem”, gdzie wieczorem będziemy mogli wspólnie usiąść, rozpalić ognisko i spędzić miło czas.

 

Mapy brak... chwilowo

09-01-2021 - 10-01-2021

400 zł

Czas: 2 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: transport, noclegi, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: wyżywienia, biletów wstępu

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: