POLSKA aktywnie z Arturem Skrzyszowskim


3300 zł, CZAS: 12 DNI


23-09-2020 - 04-10-2020 - zapisy trwają, dołącz do nas!

Artur Skrzyszowski zaprasza na wyjątkowy tramping po Polsce południowej – oryginalnie i niesztampowo. Zabierze Was w dwunastodniową podróż przez Polskę Południową od Sudetów po Bieszczady.

W programie lot balonem nad Tatrami, jazda konna w Bieszczadach, spływ kajakowy w Sudetach, a także odwiedziny Skalnego Miasta w Czechach. Zobaczymy także zamki ze Szlaku Orlich Gniazd. Przemierzymy na rowerach tereny Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla spragnionych wrażeń będzie możliwość eksploracji jaskini i wspinaczki skalnej. Będziemy także wędrować przez bieszczadzkie połoniny. Naszą wyprawę zakończymy w winnicy Sandomierskiej, gdzie będziemy kosztować najlepszych win produkowanych w Polsce.

1 DZIEŃ: Świdnica, góry Sowie, góry Stołowe

Spotykamy się o 8.00 rano we Wrocławiu. Ruszamy w stronę Sudetów. Pierwszy przystanek to wyjątkowy na skalę światową protestancki Kościół Pokoju w Świdnicy (lista UNESCO, wstęp 12 zł). Dalej udamy się odkrywać tajemnice kompleksu Riese zbudowanego przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej na terenie Gór Sowich. Zwiedzimy Podziemne Miasto Osówka (wstęp 29 zł). Po południu dotrzemy do Gór Stołowych (wstęp do parku 12 zł). Zachód słońca będziemy obserwować z najwyższego szczytu jakim jest Szczeliniec Wielki. Nocleg w schronisku w otoczeniu Gór Stołowych.

2 DZIEŃ: Błędne Skały, czeskie Skalne Miasto

Wcześnie rano wyruszymy by zobaczyć piękne formacje skalne w Błędnych Skałach wewnątrz Parku Narodowego Gór Stołowych. Następnie udamy się do Czech aby zanurzyć się w bajkowym Skalnym Mieście (ok. 20 zł). Czeka nas wycieczka piesza (5-7 godzin) podczas której zobaczymy skarby przyrody oraz Gotycką Bramę, która była miejscem kręcenia filmu „Opowieści z Narnii”.

3 DZIEŃ: spływ po Nysie Kłodzkiej

Udamy się na spływ rzeką o charakterze górskim (koszt spływu 50 zł). Nysa Kłodzka przepływająca przez Przełom Bardzki uznawana jest za cud Sudetów. Spływ będzie odbywał się w kajakach lub pontonach. Po południu opuszczamy Sudety i kierujemy się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Noc spędzimy w drewnianym domu w Podlesicach, często odwiedzanym przez podróżników.

4 DZIEŃ: szlakiem Orlich Gniazd

Cały dzień przeznaczymy na przemierzenie Szlaku Orlich Gniazd. W tej wapiennej krainie odwiedzimy zamki w Mirowie, Bobolicach, Morsku, Ogrodzieńcu (wstęp 21 zł) i Pieskowej Skale (wstęp 18 zł). Po drodze będziemy mieć również okazję podziwiać jedyną w Polsce pustynię – Pustynię Błędowską. Nocleg w okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego.

5 DZIEŃ: Ojcowski Park Narodowy

Będziemy poruszać się na rowerach malowniczymi trasami w Ojcowskim Parku Narodowym (wstęp do parku 10 zł) i okolicznych Dolinach: Będkowskiej, Sąspowskiej i Prądnika (wycieczka rowerowa ok. 50 zł). Zobaczymy takie miejsca jak: Maczuga Herkulesa, Kaplica na wodzie, Brama Będkowska, Brama Krakowska. Dla spragnionych wrażeń możliwość wspinaczki skalnej (ok. 100 zł). Po południu ruszymy w stronę Tatr (wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego 12 zł). Nocleg w podhalańskim domu.

6 DZIEŃ: lot balonem, trekking

W zależności od pogody wzniesiemy się o świcie balonem by poszybować wysoko ponad górskie szczyty (cena lotu ok. 515 zł przy 7 osobach). Czeka nas niesamowita panorama Tatr widziana z całkiem innej perspektywy. Drugą część dnia spędzimy na tatrzańskim szlaku podczas kilkugodzinnego trekkingu. Nocleg w górskim schronisku.

7 DZIEŃ: eksploracja jaskini

Zajmiemy się eksploracją jaskini. Będzie z nami doświadczony przewodnik jaskiniowy. Dostaniemy kombinezon, kask i czołówkę (ok. 150 zł). Czeka nas nie lada przygoda polegająca na przeciskaniu się przez skalne korytarze i tunele zalane wodą. Po południu schodzimy na niziny i ruszamy na wschód w Bieszczady (wstęp parku narodowego 7 zł). Późnym wieczorem dotrzemy do hotelu przy stadninie koni. Nocleg.

8 DZIEŃ: rajd konny w Bieszczadach

Rozpoczniemy naszą dwudniową przygodę w siodle. Najpierw przeszkolenie z podstaw techniki jazdy i siodłanie koni. Wyruszymy w rajd przez lasy, góry i rzeki. Wieczorem rozbijemy obóz, rozsiodłamy konie i rozpalimy ogień by przygotować kolację. Nocleg w namiotach wśród bieszczadzkiej dziczy.

9 DZIEŃ: rajd konny w Bieszczadach

Kontynuujemy nasz konny rajd przemierzając piękne Bieszczady. Po południu po zejściu z koni pojedziemy do miejscowości Muczne. Nocleg w klimatycznym domu.

10 DZIEŃ: torfowiska, trekking po połoninach, jezioro Solińskie

Zaczniemy wcześnie rano by o świcie móc obserwować zjawisko podnoszących się mgieł znad torfowisk. Te bagienne ekosystemy są bardzo cenne ze względu na występującą faunę i florę. Następnie udamy się do Zagrody żubrów, gdzie będziemy mogli obserwować te olbrzymie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po południu wyruszymy na pieszą wycieczkę po bieszczadzkich połoninach (5-7 godzin). Z gór zjedziemy następnie nad malownicze Jezioro Solińskie. Nocleg w domku nad jeziorem.

11 DZIEŃ: zapora Solina, wyżyna sandomierska

Zwiedzimy Zaporę Solina (wstęp 18 zł). To jedna z największych elektrowni wodnych w Polsce. Następnie pożegnamy się z Bieszczadami i ruszymy w stronę Wyżyny Sandomierskiej. Po drodze możliwość odwiedzenia zamku w Krasiczynie. Po południu zwiedzimy piękne miasto Sandomierz i otaczające go wąwozy lessowe m.in. Wąwóz Królowej Jadwigi, którego strome ściany dochodzą do 10m wysokości. Wieczór spędzimy na degustacji wina, bo sandomierskie wina uznawane są za najlepsze w Polsce. Nocleg w okolicach Winnicy Sandomierskiej.

12 DZIEŃ: powrót

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Wrocławia. Możliwość transportu przez inne miasta polski jak: Kraków, Katowice lub Kielce, Łódź. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

 

*W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych realizacja specjalistycznych aktywności jak: lot balonem, rajd konny, wspinaczka może mieć miejsce w innej zmienionej formie lub nawet zostać odwołana. Przebieg wyjazdu, jego trasa i atrakcje mogą ulec zmianie na skutek trudnych do przewidzenia efektów pandemii, zasad funkcjonowania obiektów noclegowych i atrakcji oraz ich dostępności. W sytuacji kiedy wyjazd z powodu wyżej wymienionych czynników nie będzie mógł się odbyć, całość wpłaconej kwoty będzie zwrócona.

 

GRUPA
Grupa od 7 do 8 osób.

Do udziału w wyprawie niezbędny jest ważny dowód osobisty.

JAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Bagaż główny, który zostawiamy w samochodzie: najlepiej spakować się w plecak lub walizkę. Nie potrzebujemy wielu rzeczy :)

Bagaż podręczny, który zabieramy ze sobą: najlepiej zabrać mały plecak o pojemności ok. 25-35 litrów, wygodny do noszenia w górach. Przyda się też pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak.

JAK SIĘ UBRAĆ?

– obuwie: wygodne buty sportowe oraz buty trekkingowe oraz stuptuty
– polar, odzież termoaktywna
– czapka, rękawiczki
– kurtka przeciwdeszczowa
– kapelusz lub czapka z daszkiem do ochrony przed słońcem
– strój kąpielowy

CO NALEŻY ZABRAĆ?

– aparat fotograficzny
– śpiwór (potrzebny w trakcie noclegów pod namiotami)
– cienki ręcznik szybkoschnący
– chusteczki nawilżane, bardzo przydatne w podróży
– krem do opalana z filtrem
– nóż lub scyzoryk
– niezbędne środki higieniczne, najlepiej w małych opakowaniach

PIENIĄDZE

Zabieramy pieniądze na wyżywienie (ok. 50 zł dziennie) oraz na dodatkowe atrakcje i bilety wstępu (ceny podane w programie). Najlepiej zabrać trochę gotówki i kartę płatniczą.

ZDROWIE

Wyprawa wymaga ogólnej dobrej sprawności fizycznej.

Zalecamy zabrać następujące leki:
– przeciwbólowe
– przeciwalergiczne (jeśli ktoś potrzebuje)
– na zatrucia pokarmowe: nifuroksazyd, stoperan
– na chorobę lokomocyjną (jeśli ktoś potrzebuje)
– na przeziębienie: aspiryna, fervex, gripex itp.
– leki przyjmowane na stałe

Inne środki:
– plastry na odciski i skaleczenia, bandaż
– woda utleniona w żelu

JEDZENIE

Będziemy zatrzymywać się w restauracjach na trasie wyjazdu oraz u gospodarzy noclegów. W trakcie przejazdów i wycieczek należy zaopoatrzyc się w kanapki i energetyczne przekąski. W wielu miejscach będzie ankes kuchenny. Można zabrać kawę i herbatę, zupki błyskawiczne z makaronem lub „gorące kubki”, konserwę (asekuracyjnie).

TRANSPORT

Na całej trasie podróżujemy prywatnym 9-osobowym busem.

NOCLEGI

Noclegi w pensjonacie/agroturystyce w pokojach 2-3-4 osobowych. Szukamy miejsca z „fajnym klimatem”, gdzie wieczorem będziemy mogli wspólnie usiąść, rozpalić ognisko i spędzić miło czas. W planie także nocleg pod namiotami i w schronisku górskim (możliwy pokój wieloosobowy).

Mapy brak... chwilowo

23-09-2020 - 04-10-2020

3300 zł

Czas: 12 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: transport busem wynajętym dla grupy na całej trasie, noclegi, opiekę pilota-kierowcy, koszty organizacyjne, ubezpieczenie NNW (w tym sporty ekstremalne), 2-dniowy rajd konny w Bieszczadach (500 zł)
Cena nie zawiera: wyżywienia, dodatkowych atrakcji i biletów wstępu, których ceny podano w programie

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: