SZWAJCARIA – na alpejskich szlakach


4500 zł, CZAS: 9 DNI


28-08-2021 - 05-09-2021 - ZAPISY TRWAJĄ, DOŁĄCZ DO NAS!

WYPRAWA DO SZWAJCARII – NA ALPEJSKICH SZLAKACH

 

Choć Szwajcaria jest jedynym z najmniejszych państw europejskich, na pewno zaskoczy Cię różnorodnością kulturową i geograficzną. Kraj graniczy z 5. państwami, których wpływy w lokalnych kuchniach, tradycjach i życiu codziennym odczuwalne są na każdym kroku. Dość wspomnieć, że obowiązują aż cztery języki urzędowe: niemiecki, francuski, włoski i romansz. Usłyszysz je, bo będziesz w samym centrum tego barwnego tygla kultur!

Na terenie 7,5 razy mniejszym od Polski znajdziesz całe spektrum rozmaitości przyrodniczych – lodowce, zielone doliny z kwiecistymi łąkami, jeziora i krystaliczne rzeki, w których można zażywać kąpieli do woli. Brak dostępu do morza rekompensują tereny górskie, zajmujące 60% obszaru i tworzone przez Alpy, Wyżynę Szwajcarską i góry Jura. Dziewicza natura i rześkie powietrze pozwolą Ci w pełni cieszyć się tym pięknem.

Krajobraz Szwajcarii tworzą też urodziwe miasteczka, eleganckie kurorty, kamienne spokojne osady, i dla odmiany, ruchliwy Zurich. Doświadczysz tego, bo nasza wyprawa do Szwajcarii i to obejmuje. W dzień intensywnie eksplorujesz, a wieczorami relaks i, kto wie, może wspólne jodłowanie ;-).

Wyprawa do Szwajcarii to 10-dniowy tramping pod znakiem spotkań z fenomenalną naturą, kulturą i fuzją smaków. Podróżujemy komfortowym minibusem w małym i zgranym gronie. Z tej trasy wycisnęliśmy wszystko co najlepsze, więc bądź gotów na autentyczną przygodę!

 

1 DZIEŃ: przejazd

Wcześnie rano wyjazd z Wrocławia do Szwajcarii w okolice miejscowości Maienfeld, która słynie z postaci Heidi – bohaterki powieści dla dzieci autorstwa Johanny Spyri. Książka powstała w 1880 roku i doczekała się wielu ekranizacji na całym świecie. Nocleg w okolicach Maienfeld.

2 DZIEŃ: do Lugano

Rano ruszamy dalej na południe do miejscowości Lugano. Po drodze mijamy piękne winnice, jedziemy przez Thusis, podążając przez jakiś czas trasą Bernina Express – słynnego pociągu panoramicznego, którego trasa biegnie przez tereny wpisane na listę UNESCO. Dalej przejedziemy przez przełęcz Św. Gotarda, położoną na wysokości ponad dwóch tysięcy metrów. Po południu docieramy do Lugano – największego miasta włoskojęzycznego kantonu Ticino, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Zwiedzanie urokliwej starówki. Nocleg w okolicach Lugano.

3 DZIEŃ: Monte Bre, Monte Boglia, Lugano

Przejazd na Monte Bre i piesza wycieczka na Monte Boglia, skąd rozciąga się wspaniały widok na jezioro Lugano i okoliczne łańcuchy górskie. Powrót do Lugano. Wieczorem odpoczynek w mieście. Nocleg w okolicach Lugano.

4 DZIEŃ: jezioro Vogorno

Udajemy się nad jezioro Vogorno, a następnie spacer w górę doliny zaliczanej do najpiękniejszych w regionie. Zwiedzamy malownicze wioski, oglądamy kaskady spadającej po skałach wody i kamienne mostki m.in. Ponte dei Salti. Krótkie spacery na przemian z przejazdami busem. Nocleg w okolicach Lugano.

5 DZIEŃ: przełęcze Gotarda, Furka i Grimsel

Opuszczamy okolice Lugano i udajemy się na północ. Przejeżdżamy przez przełęcz Św. Gotarda, a następnie przełęcz Furka i dojeżdżamy do Rhonegletsher, gdzie bierze swój początek rzeka Ren. Przejazd na przełęcz Grimsel (2165 m n.pm.) skąd udajemy się na spacer z widokiem na rozpościerające się u naszych stóp jeziora wysokogórskie. Dla chętnych wejście na szczyt Sidelhorn (2764 m n.p.m.). Nocleg w okolicach Brig.

6 DZIEŃ: lodowiec Aletsch

Całodzienna wycieczka piesza z widokami na lodowiec Aletsch, największy lodowiec w Europie. Przejazd kolejką linową (ok. 20-52 CHF, w zależności od stacji na której wysiadamy), a następnie kilkugodzinny spacer trawersem aż pod samą morenę boczną lodowca. Nocleg w okolicach Brig.

7 DZIEŃ: tama Grande Dixence, Montreux, Interlaken

Udajemy się do Grande Dixence, najwyższej tamy na świecie typu grawitacyjnego, mierzącej prawie 300 m i położonej na wysokości ponad 2000 metrów. Następnie jedziemy dalej nad jezioro Genewskie, gdzie zwiedzamy miasteczko Montreux. Miasteczko uważane za jeden z najważniejszych kurortów „Riviery Szwajcarskiej”, jest położone w osłoniętej zatoce jeziora, z widokiem na pokryte śniegiem Alpy. Dalej ruszamy do Interlaken, a następnie do doliny Lauterbrunnen. Nocleg w okolicy.

8 DZIEŃ: Interlaken trekking

Wycieczka pociągiem do Wengen (ok. 15 CHF), skąd idziemy na szczyt Mannlichen lub na przełęcz Kleine Scheidegg, pięknie położoną między szczytami Eiger i Lauberhorn. To bardziej wymagający dzień z podejściem od 800 do 1100 m. Dla mniej aktywnych wycieczka busem do Grindewald (bazy górskich wycieczek), skąd również rozpościerają się wspaniałe widoki na Eiger North Face. Nocleg w okolicy.

9 DZIEŃ: Zurich, Shaffhausen

Rano przejazd do Zurichu i zwiedzanie największego miasta Szwajcarii. Dalej jedziemy do Shaffhausen, gdzie podziwiamy wodospad Rheinfall – największy pod względem przepływu wodospad w Europie. Nocleg w okolicach Shaffhausen.

10 DZIEŃ: powrót

Wcześnie rano wyjazd z Shaffhausen. Przejazd do Polski (cały dzień).

Mapy brak... chwilowo

28-08-2021 - 05-09-2021

4500 zł

Czas: 9 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: transport prywatnym busem z kierowcą na całej trasie, noclegi, ubezpieczenie KL 40.000 EUR i NNW 20.000 PLN, koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy, opiekę pilota, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera: kosztów wyżywienia (ok. 20-30 CHF dziennie), biletów wstępu, napiwków

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: