WIETNAM


6500 zł + przelot, CZAS: 16 DNI


26-10-2024 - 10-11-2024

Podróż do egzotycznego Wietnamu. Wietnam to kraj niezwykle zróżnicowany, który łączy tradycje i nowoczesność. Kraj ten oprócz rdzennej ludności Khin (Wietnamczycy) zamieszkują liczne grupy etniczne należące do 53 narodowości. Południkowe położenie geograficzne powoduje, że występują to różne strefy klimatyczne: od suchych lasów monsunowych po las tropikalny na południu kraju.

Zwiedzanie zaczniemy od spacerów po gwarnym Ha-Noi, zwiedzając jego zabytki. Następne trzy dni spędzimy w słynnej zatoce Halong, pływając wśród olbrzymich, wapiennych ostańców, kąpiąc się na malowniczych plażach i smakując lokalne owoce morza. Na północy odwiedzimy górzysty rejon Sa-Pa zamieszkały przez plemiona górskie. Tutaj będziemy spacerować po pięknej górzystej okolicy wśród tarasów ryżowych. Potem pojedziemy do Wietnamu środkowego, gdzie zwiedzimy zabytki dawnej stolicy i okolic: Zakazane Miasto i grobowce królów dynastii Nguyen, pozostałości starego królestwa Cham – My Son, odpoczniemy też w spokojnym, urokliwym miasteczku Ho-Ian i na okolicznych plażach.

Na koniec udamy się do nowoczesnego Sajgonu, którego zakątki będziemy poznawać jeżdżąc na motorach. Zwiedzimy okolice Sajgonu m.in. Deltę Mekongu, Świątynię Kaodaistyczną i tunele Wietkongu.

1 DZIEŃ

Wylot z Warszawy do stolicy Wietnamu – Hanoi.

2 DZIEŃ – Hanoi

Poranny przylot do Hanoi. Pierwsze spotkanie z kuchnią wietnamską. Spacer po mieście. Zwiedzanie Hanoi – gwarnej i bardzo ruchliwej stolicy Wietnamu: mauzoleum Ho Chi Minha (Wujka Ho), Świątynia Literatury (kiedyś mieścił się tu słynny uniwersytet), Jezioro zwróconego miecza. Nocleg w Hanoi.

3 DZIEŃ – Halong

Przejazd nad Zatokę Halong (ok. 3 godz.). Rejs statkiem po zatoce wpisanej na listę UNESCO. Podczas rejsu po najpiękniejszej zatoce Wietnamu będziemy zwiedzać jaskinie i wioski na wodzie rozsiane miedzy tysiącami wysepek krasowych. Nocleg na łodzi.

4 DZIEŃ – Halong

Ciąg dalszy rejsu po zatoce Halong, zwiedzanie wiosek na wodzie, w których ludzie żyją od pokoleń nie schodząc na ląd. Rejs na wyspę Cat Ba. Zwiedzanie malowniczych okolic. Plażowanie. Odpoczynek. Na kolację pyszne owoce morza, z których słynie wyspa.

5 DZIEŃ – Halong

Dalszy rejs po zatoce Halong. Popołudniowy powrót do Hanoi. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Całonocny przejazd pociągiem sypialnym do Lao Cai.

6 DZIEŃ – Lao Cai

Przyjazd do Lao Cai wczesnym rankiem (około godziny 6 rano). Przejazd w góry do rejonu Sapa. Sapa to kolorowe góry o łagodnym klimacie, zamieszkałe przez wiele mniejszości etnicznych. Trekking do wioski Tavan zamieszkałej przez plemiona Rai. Nocleg w Sapa.

7 DZIEŃ – Sapa

Zwiedzanie Sapa i okolic: most Cau May, Srebrne Wodospady, wizyta na targu, gdzie sprzedają lokalni mieszkańcy w barwnych strojach. Trekking do wioski Ta Phin, którą zamieszkują plemiona H’Mong oraz Dao. Nocleg w Sapa.

8 DZIEŃ – Sapa

Spacer po malowniczych górach. Zobaczymy najwyższą górę Wietnamu – Phanasipan, położoną w pd.zach. części regionu Sapa. Popołudniowy przejazd do Lao Cai. Transfer na pociąg do Hanoi. Całonocny przejazd.

9 DZIEŃ – Hanoi, Hue

Poranny przyjazd do Hanoi. Wylot do Danang. Przejazd do starej stolicy Wietnamu Hue. Zwiedzanie Hue: zakazane miasto (ok. 3 USD), grobowce dynastii Nguyen (ok. 5 USD), pagoda Thien Mu. Zakwaterowanie i nocleg w Hue.

10 DZIEŃ – Hoi An

Przejazd do Hoi An. Rano zwiedzanie Hoi An, wypożyczamy rowery lub riksze i zwiedzamy spokojne, kolorowe Stare Miasto (wpisane na listę UNESCO). Po południu: przejazd nad morze południowo-chińskie (3 km), kąpiel i plażowanie. Na kolację pyszne owoce morza. Nocleg w Hoi An.

11 DZIEŃ – Hoi An

Wycieczka do ruin Czamow w My Son (ok. 10 USD). Plażowanie, odpoczynek, zakupy. Na kolację smaczne ryby i „białe róże”. Nocleg w Hoi An.

12 DZIEŃ – Sajgon

Wylot do Sajgonu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta: Chińska Świątynia Jadeitowego Cesarza. Dla chętnych wieczorne wyjście do „wodnego teatru”. Nocleg w Sajgonie.

13 DZIEŃ – Sajgon

Wycieczka pod granicę kambodżańską do głównej świątyni religii kaodaistycznej. Kaodaizm powstał w latach 30-tych XX w., łączy w sobie elementy wielu religii: chrześcijaństwa, buddyzmu, konfucjanizmu. Kościół ma swojego papieża i całą hierarchię. Weźmiemy udział w najważniejszym nabożeństwie, które gromadzi wielu ubranych w kolorowe stroje wyznawców. Odwiedzimy również tunele Vietkongu w Cu Chi – pozostałości po wojnie wietnamskiej. Do dzisiaj pozostało prawie 200 km tuneli. Dla chętnych możliwość przejścia fragmentem tunelu oraz strzelanie z karabinu (wycieczka ok. 10 USD). Nocleg w Sajgonie.

14 DZIEŃ – Sajgon

Relaksująca wycieczka do delty Mekongu (ok. 10 USD). Pływamy łodziami, czółnami, odwiedzamy plantacje owoców i fabrykę cukierków kokosowych. Spacer po centrum Sajgonu: katedra, Opera. Nocleg w Sajgonie.

15 DZIEŃ

Powrót do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Szczegóły dotyczące wyprawy są rozwinięciem ogólnych informacji dla uczestników wypraw w oparciu o specyfikę danego kraju.

 grupy

GRUPA

Grupa od 6 do 11 osób.

 dokumenty

W celu wyrobienia wizy wietnamskiej należy dostarczyć do biura, 20 dni przed terminem wyjazdu:
–   paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, z 2 wolnymi stronami
–   2 aktualne zdjęcie paszportowe

 jak-sie-spakowac

JAK SIĘ SPAKOWAĆ?

Bagaż główny: najlepiej spakować się w plecak o pojemności 70-80 litrów, dodatkowo zaopatrzony w pokrowiec żeby zabezpieczyć bagaż przed przemoczeniem lub zabrudzeniem (warunki transportu bagażu mogą być różne), waga plecaka nie powinna przekraczać 20 kg, a najlepiej jeśli będzie to ok. 12-15 kg (w drodze powrotnej bagaż z pewnością będzie cięższy)

Bagaż podręczny: najlepiej zabrać mały plecak o pojemności 25-35 litrów, przyda się też pokrowiec przeciwdeszczowy, waga bagażu podręcznego nie może przekraczać 5 kg.

 jak-sie-ubrac

JAK SIĘ UBRAĆ?

–  obuwie: wygodne, lekkie buty sportowe, rozchodzone sandały, klapki pod prysznic
–  polar, lekka kurtka sportowa i przeciwdeszczowa
– apaszka lub cienki szalik (może przydać się w transporcie, w pociągach i autobusach często zdarzają się przeciągi, może też działać ostra klimatyzacja),
–  kapelusz lub czapka z daszkiem do ochrony przed słońcem
– długie, cienkie spodnie i przewiewna bluzka z długim rękawem, najlepiej z bawełny (niezbędne do zwiedzania świątyń)

Najlepiej nie zabierać nowych, cennych ubrań, gdyż mogą one ulec zniszczeniu w trakcie podróży lub w praniu (w większości hoteli można tanio oddać rzeczy do prania).

co-bezwzglednie-nalezy-zabrac

CO NALEŻY ZABRAĆ?

–  aparat fotograficzny, mogą przydać się dodatkowe baterie do aparatu ze względu na częste awarie prądu
–  lekki śpiwór lub  najlepiej prześcieradło
– kubek najlepiej metalowy i grzałkę, przyda się do przygotowania w hotelu kawy lub herbaty
–  ręcznik plażowy
–  papier toaletowy (dostępny również na miejscu)
–  chusteczki nawilżane, bardzo przydatne w podróży
–  krem do opalana z wysokim faktorem (dużo czasu spędzamy na słońcu)
–  latarkę (może być czołówka)
–  można zabrać nóż lub scyzoryk
–  niezbędne środki higieniczne, najlepiej w małych opakowaniach
–  drobne upominki dla dzieci, np. długopisy, maskotki (lepiej nie zabierać słodyczy, w miejscach gdzie jest dużo turystów dzieci często chorują na próchnicę)

 pieniadze

PIENIĄDZE

Na wyprawę należy zabrać około 300 dolarów amerykańskich, przeznaczonych na jedzenie i bilety wstępów oraz dodatkowe pieniądze na udział w zajęciach fakultatywnych (szczegóły w programie wyprawy). Ceny biletów wstępu i zajęć fakultatywnych podawane są w przybliżeniu. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmieniające się ceny na miejscu.

Osoby spożywające alkohol powinny mięć świadomość, że może to podnieść ogólne koszty pobytu.

Przydadzą się również dodatkowe fundusze na zakup pamiątek z podróży. Koniecznie trzeba się targować (rzeczywista wartość towarów jest często dużo niższa niż pierwsza cena podawana przez sprzedawcę).

Dolary muszą być w bardzo dobrym stanie, nowe (duże głowy prezydentów na banknotach). Nie opłaca się zabierać niskich nominałów (1-10 $), gdyż przy wymianie na dongi mają one niższą wartość.

Bankomaty są dostępne rzadko, tylko w dużych miastach i nie zawsze działają.

 szczepienia-i-terminy

 ZDROWIE

Ryzyko zarażenia malarią niewielkie.

Szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane (żółtaczka A i B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny).

Wyprawa nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej.

Jakie leki mogą się przydać?
– środki przeciwbólowe
– antybiotyk o szerokim spektrum działania (unikać Doksycykliny, która nie działa na wiele tutejszych chorób)
– na zatrucia pokarmowe: nifuroksazyd, stoperan (często najlepsze są lokalne specyfiki), w celu uniknięcia niedyspozycji żołądkowych zaleca się umiar w korzystaniu z lokalnej diety
– witaminy, wapno na wzmocnienie
– leki na przeziębienia, które zdarzają się tu dość często, zazwyczaj są głównym chorobowym utrudnieniem (aspiryna, fervex, gripex itp.)
– leki przyjmowane na stałe (mogą być niedostępne na miejscu)

Inne środki:
– plastry na odciski i skaleczenia, bandaż
– woda utleniona w żelu
– środek przeciwko komarom, np. OFF, Mugga

 jedzenie

JEDZENIE

Kuchnia wietnamska jest pełna niespodzianek. Dla turystów to prawdziwa przygoda kulinarna, ekscytująca mieszanka nieznanych wcześniej smaków.

Dostępne są posiłki wegetariańskie i mięsne. Szczególnie popularne są owoce morza (krewetki, kalmary, kraby itp.) oraz ryby. Są przyrządzane na wiele sposobów. W restauracjach, ale również na ulicznych straganach, można dostać pyszne zupy pho, które przypominają polski rosół, bagietki z różnymi dodatkami i słodką, wietnamską kawę parzoną na wietnamski sposób.

Typowe wietnamskie posiłki składają się z ryżu, warzyw, różnego rodzaju sosów oraz dużej ilości egzotycznych przypraw. Warto spróbować pysznych wietnamskich sajgonek, które wyglądają i smakują zupełnie inaczej niż w Polsce. Wietnamczycy jedzą  praktycznie wszytko: żaby, ślimaki, węże itp.

W związku z inną florą bakteryjną trzeba korzystać z posiłków z umiarem, biorąc pod uwagę własne możliwości dostosowania się do nowych warunków żywieniowych. Najlepiej, przynajmniej na początku, ograniczyć się do posiłków gotowanych lub smażonych, a unikać np. surowych warzyw.

Dla osób ortodoksyjnie podchodzących do spraw żywienia tzn. sztywno przywiązanych do kuchni europejskiej mogą wystąpić pewne utrudnienia:
– trudno o mocną kawę bez cukru, podawana jest słodka o posmaku czekoladowym
– herbatę pije się głównie zieloną,
– pieczywo jest dostępne jedynie w wersji bagietek,
– jedzenie bywa czasami ostro przyprawione

Można zabrać kawę i herbatę, zupki błyskawiczne z makaronem lub „gorące kubki”, konserwę (asekuracyjnie). Większość jedzenia można kupić na miejscu.

 transport

  TRANSPORT

– pociągi – do Sapa podróżujemy pociągami sypialnymi 2 klasy, w wagonach znajdują się niezamykane przedziały z rozkładanymi łóżkami, warto mieć własne prześcieradło, podróż takim pociągiem to ciekawe przeżycie, jest to najszybszy i najbardziej komfortowy sposób podróżowania

– autobusy, zazwyczaj z klimatyzacją
– taksówki, minibusy
– motoriksze lub riksze rowerowe
– łodzie
– komfortowa łódź mieszkalna podczas rejsu po Zatoce Halong

 noclegi

NOCLEGI

Zazwyczaj nocujemy w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją. Również podczas rejsu po Zatoce Halong. W górach ze względu na niższe temperatury w pokojach jest wiatrak. Standardy noclegów w hotelach zależą też od miejsca pobytu i dostępności bazy turystycznej, ale generalnie rzecz biorąc są to przyjemne, komfortowe hotele/guest housy.

Zdarza się, że pilot szuka hoteli na miejscu. W skrajnych sytuacjach może zdarzyć się, że grupa jest rozlokowana w dwóch hotelach.

 telefon-i-internet

 INTERNET, TELEFON

W dużych miastach są dostępne kafejki internetowe. W hotelach może być dostępne wi-fi.

Rozmowy do Polski to koszty 5-10 zł za minutę z telefonu polskiego. Można też kupić kartę sim. Minuta połączenia do Polski to ok. 2 – 3 złote.

 elektrycznosc

ELEKTRYCZNOŚĆ

Gniazdka elektryczne są podobne jak w Polsce, ale często zdarza, że ze względu na nieco inną budowę wtyczki z nich wypadają.

W Wietnamie zdarzają się czasem awarie prądu. W takich sytuacjach warto mieć ze sobą latarkę i zapasowe baterie.

 napiwki

 NAPIWKI

W restauracjach: drobne kwoty, ok. 10% wartości rachunku.

W transporcie: dla kierowców samochodów wynajętych dla grupy, przy dłuższych przejazdach.

 Zwiedzanie: drobne napiwki dla miejscowych przewodników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIETNAM
(Socjalistyczna Republika Wietnamu)
Stolica: Hanoi
Waluta: dong wietnamski (VND);
Język urzędowy: wietnamski
Inne języki: angielski, chiński (yue), francuski, rosyjski

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności do 12 miesięcy. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy, którą oferują biura podróży i agencje turystyczne. Możliwe to jest również w wyjątkowych losowych przypadkach (choroba, śmierć członka rodziny. Pozwolenie na pobyt wystawia Urząd Kontroli Ruchu Granicznego na przejściu granicznym. Może ono zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.

PRZEPISY CELNE
Ograniczenia celne nie odbiegają specjalnie od norm ogólnie przyjętych w innych krajach – nie podlegają ocleniu rzeczy przeznaczone do użytku osobistego w ilościach nie wskazujących na przeznaczenie handlowe. Przedmioty o większej wartości, a także gotówkę powyżej 3000 USD należy zgłosić w deklaracji celnej. Istnieje też specyficzna kontrola obejmująca przywożone i wywożone kasety wideo, magnetofonowe, płyty CD, a także książki i czasopisma. Nie wywołane w Wietnamie filmy (klisze fotograficzne) mogą być zakwestionowane przy wyjeździe. Przy przekraczaniu granicy Wietnamu trzeba wypełnić druk deklaracji celnej, którego kopię należy okazać podczas wyjazdu.

PRZEPISY PRAWNE
Kary za złamanie prawa są bardzo surowe. Za posiadanie czy rozprowadzanie narkotyków grozi nawet kara śmierci. (Dla przykładu za posiadanie  heroiny w ilościach : do  0,1 g  kara wieloletniego więzienia , 300 – 600 g kara dożywotniego wiezienia, ponad 600 g kara śmierci). Obowiązuje zakaz wywozu różnych dóbr kultury czy przedmiotów antycznych (ponad 100-letnich), należy więc przed zakupem upewnić się, czy dana rzecz nie znajduje się na liście towarów objętych takim zakazem.

MELDUNEK
Cudzoziemiec przebywający w Wietnamie musi dokonać meldunku na policji (obowiązek ten realizowany jest przez osobę lub instytucję kwaterującą).

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA.
Najnowsze dane epidemiologiczne mówią o ryzyku zarażenia dengą, wścieklizną oraz grypą typu A. W całym kraju szerzy się tzw. choroba rąk, stóp i ust, groźna zwłaszcza dla dzieci. WHO zaleca szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie (encefalitis), dendze i tężcowi. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. Ponadto dzieci powyżej 1 roku przybywające z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami muszą przedstawić świadectwa szczepień. Generalnie poziom opieki medycznej w Wietnamie zdecydowanie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) czynne są prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest na zdecydowanie wyższym poziomie, lecz koszt pobytu w nich jest bardzo wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 80 USD. W związku z tym zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty usług medycznych.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Cudzoziemcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których obowiązują ograniczenia ruchu turystycznego. W Wietnamie turysta może zamieszkać w hotelu lub pensjonacie – cena za nocleg w Hanoi zaczyna się od 15 USD. Podróżować można drogą lotniczą, koleją (podróż z Hanoi do Ho Chi Minh City zajmuje ok. 30 godzin) lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Można również wynająć samochód lub motocykl. W miastach panuje intensywny ruch uliczny (najliczniejsze są motocykle). Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa dlatego szczególną ostrożność należy zachować przy kierowaniu pojazdem lub przy przechodzeniu przez jezdnię.

BEZPIECZEŃSTWO
Wietnam jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Nie odnotowuje się tu ataków terrorystycznych czy zbrojnych napaści. W Hanoi i Ho Chi Minh City oprócz kradzieży kieszonkowych, które są plagą centrów handlowych i kradzieży „na wyrwę” przez motocyklistów, przypadki innych przestępstw pospolitych należą do rzadkości. Zagrożeniem może być chaotyczny i intensywny ruch pojazdów jednośladowych dla osób korzystających z takiego środka transportu oraz dla pieszych.

ŚWIĘTA
Dni wolne od pracy to: 1 stycznia, 30 kwietnia – Dzień Wyzwolenia Sajgonu, 1 maja – Święto Pracy, 2 września – Święto Narodowe. Nowy Rok Księżycowy Tet obchodzony jest w styczniu lub lutym; czas wolny od pracy rozpoczyna się w ostatnim dniu starego roku i trwa przez kolejne trzy dni księżycowego Nowego Roku.
W okresie świąt noworocznych nieczynnych jest większość sklepów, punktów usługowych i restauracji.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Różnica czasu między Wietnamem a Polską to + 6 godzin w czasie zimowym, + 5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).
Dotychczas nie wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy upewnić się u swojego operatora czy połączenie będzie możliwe na terenie SRW. Telefon na kartę może być użyty w Wietnamie po wykupieniu karty miejscowego operatora. W takiej sytuacji połączenia z Polską realizowane są bez przeszkód. Minimalna opłata 100 tys. VND wystarcza na ok. 40 minut rozmów lokalnych.
Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest w bankach, hotelach i na lotniskach.
Godziny pracy urzędów państwowych: od 8.00 do 17.00, z godzinną przerwą w przedziale czasowym od 11.00 do 14.00.
W małych miejscowościach mogą wystąpić problemy z zaopatrzeniem w artykuły spożywcze i środki higieniczne. Sklepy czynne są przeważnie do godz. 20.00. W większości z nich cena podlega negocjacji.
W miejscach atrakcyjnych turystycznie jest dużo hoteli, a ich standard jest zróżnicowany. Ceny wahają się od 10 do 300 USD i więcej za dobę.
Należy uważać na posiłki w ulicznych jadłodajniach (wątpliwości budzą warunki sanitarno-higieniczne).
Koszt przejazdu z lotniska Noi Bai do centrum Hanoi nie powinien przekroczyć równowartości 15 USD. Popularnym sposobem poruszania się po miastach jest jazda na motocyklu z miejscowym kierowcą. Koszt przejazdu w granicach Hanoi nie powinien przekroczyć 50 tys. VND, jednak cenę zawsze należy uzgodnić przed jazdą.
Najlepsza pora na zwiedzanie Wietnamu to jesień i wiosna. Latem temperatura przekracza 40 st. C. Uciążliwości związane z upałem dodatkowo są potęgowane przez wysoką wilgotność. Szczyt pory deszczowej przypada w sierpniu. W okresie tym jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi, które w rejonach górskich są bardzo niebezpieczne. Zimą temperatura spada do ok. 10 st. C, występują również częste opady deszczu.
W Wietnamie działa bardzo duża liczba wyspecjalizowanych biur podróży i agencji turystycznych, które z łatwością dopasowują swoją ofertę do wymagań klienta, lecz standard tych usług może być zróżnicowany i niekoniecznie zależny od ceny.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu
Ambasador: Roman Iwaszkiewicz (język konsula polski, angielski, wietnamski)
Wietnam, Hanoi, 3 Chua Mot Cot,
Tel.: +84438452027 Tel. dyżurny: +84988017475
hanoi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Mapy brak... chwilowo

Wietnam to kraj niezwykle różnorodny: nowoczesne, gwarne miasta, biedna prowincja, plaże, góry, liczne plemiona, owoce morza, cuda przyrody…

 

26-10-2024 - 10-11-2024

6500 zł + przelot

Czas: 16 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: przelot Hue-Hanoi, trzydniowy rejs po Zatoce Halong z wyżywieniem i noclegiem na łodzi, ubezpieczenie KL i NNW, transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi), noclegi, koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy, opiekę pilota, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera: przelotu Warszawa-Hanoi-Warszawa (ok. 4000 zł), wizy wietnamskiej, kosztów wyżywienia (ok. 12 USD dziennie), zajęć fakultatywnych (ceny podane w programie wyprawy), biletów wstępu (ok. 70-80 USD), napiwków

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: