Tramping Nepal

TRAMPING NEPAL

 Om Tramping Klub zaprasza na wyprawę do Nepalu 

Jeszcze pół wieku temu Nepal był zamknięty dla wszystkich zwiedzających. W ostatnich dekadach zamienił się w mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę. Na północy kraju znajdują się Himalaje – najwyższe góry świata Himalaje. Środkowy Nepal to niższe góry zamieszkałe przez ludy pochodzenia tybetańskiego i indyjskiego, a na południu znajduje się płaska i gorąca kraina – Terai. Nepal to prawdziwy tygiel religii, kultur i narodów, które nauczyły się żyć ze sobą w zgodzie, wzajemnie się uzupełniając.

Tramping Nepal to jedna z naszych kultowych już wypraw do serca Azji. Kraj zaczniemy eksplorować od Doliny Kathmandu i zlokalizowanych tam starożytnych miast pełnych klimatycznych zaułków, wielopiętrowych świątyń buddyjskich czy poświeconych hinduistycznych bóstwom. Są wśród nich żywe inkarnacje idoli – jak choćby Kumari, wcielenie bogini Taledźu. W programie wyprawy także trekkingi i spotkania z przyrodą. Z położonego nad doliną Nagarkot, przy dobrej pogodzie, zobaczymy wspaniałą panoramę Wysokich Himalajów. Po raftingu na rzece Trisuli pojedziemy do Chitwan, gdzie udamy się na bezkrwawe safari. Ze spokojnej Pokhary wyruszymy na trekking w Himalaje. Od nas zależy – czy polecimy daleko w doliny górskie pod samym Tybetem, czy powędrujemy na bliższe Poon Hill (3210m n.p.m.). Będzie również możliwość spędzenia czasu w wioskach u podnóża Himalajów przypominających przepiękne skanseny.

Podróżujemy w małych grupach, a pilot to znawca regionu. Tramping Nepal to program 16-dniowy, który można przedłużyć o pobyt w Bhutanie (informacje TU). Słowem – najpierw wizyta u Kumari, a następnie spotkanie z bhutańskim smokiem.