Nikaragua: Ometepe - wyspa tajemnic i nieziemskie wulkany
29-06-2020
Bliżej świata, Relacje z wypraw

Jednym z najmniej turystycznych krajów Ameryki Środkowych jest Nikaragua. Paradoksalnie podczas wyprawy to właśnie ona podbiła nasze serca, najpierw witając nas ciszą i spokojem, a potem stopniowo odsłaniając swoje wspaniałe dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. »

Przez Himalaje LIFE | odcinek 4 | Buddyjskie królestwo Mustang
18-06-2020
Spotkania Online

Czwarty odcinek programu podróżniczego 'Przez Himalaje LIFE' poświęcony jest buddyjskiemu królestwu Mustang. Wynikające z naturalnych warunków geograficznych trudności w dostępie sprawiały, że z biegiem czasu powstało wiele mitów i legend o królestwie i wydarzających się tam cudach.  »

Bhutanu się nie zwiedza, tylko się go doświadcza | Relacje z podróży
09-06-2020
Bliżej świata, Relacje z wypraw

Śmiech to antidotum na wszystko. Bhutańczycy śmieją się często i gęsto.  Niewymuszenie, spontanicznie i z głębi trzewi. Nic Cię tak nie przywróci do pionu, jak solidna dawka bhutańskiego śmiechu podlana kropelką rubasznej ironii.  »

Indyjskie Himalaje | Głos bogów i pieśń szamanów
25-05-2020
Bliżej świata, Relacje z wypraw

Za tą bramą spotkasz bogów Himalajów i usłyszysz pieśń szamanów. To tam obecne są echa starożytnych bóstw irańskich, które w innych regionach Azji nie przetrwały. Bóstwa te, pradawne istoty adorowane są pod postacią idoli, które niosą pomoc i pocieszenie dla wyznawców. »

Arizona, Utah, południowa Kalifornia | Om Tramping Online | odc. 6
18-05-2020
Spotkania Online

Arizona, Utah, południowa Kalifornia - parki narodowe USA to temat przewodni kolejnego odcinka naszych czwartkowych spotkań online. Widzimy się już 26 maja o godz. 20.00 i lecimy tam, gdzie przyroda wyciska łzy nawet u największych twardzieli :)  »

Przez Himalaje LIFE | Odcinek drugi: Himaćal Pradeś
14-05-2020
Spotkania Online

Drugi odcinek podróżniczego programu "Przez Himalaje LIFE" już 26 maja. Tym razem będzie o Himaćal Pradesh. Poznasz świat duchów, tajemniczych religii i spektakularnych gór. »

Przez Himalaje LIFE | Odcinek pierwszy: Pieszo przez Himalaje
13-05-2020
Spotkania Online

Podróżniku! Ruszamy z nowym programem podróżniczym online "Przez Himalaje LIFE". To wspólna inicjatywa najlepszego klubu podróżniczego w Polsce i Om Tramping Klubu. Pięć odcinków transmitowanych co 2 tygodnie na żywo, każdy o Himalajach, ale z różnych perspektyw. »

W drodze do Zanskaru - stary klasztor w Himalajach
Buddyjskie flagi modlitewne | Między żywiołami
13-05-2020
Bliżej świata

Podróżniku, na pewno znasz tybetańskie flagi modlitewne. Kojarzone są z buddyzmem, ale ich historia jest znacznie starsza i sięga rdzennej tradycji duchowej Tybetu, jaką jest Bon (Bön). Co znaczą kolory flag, jakie jest ich przeznaczenie i gdzie je zobaczysz? »

Ekwador - dziewczyna - om tramping klub
Wirtualna podróż przez Ekwador i Galapagos z Tomkiem Tułakiem
04-05-2020
Spotkania Online

Om Tramping Online to cykl bezpłatnych spotkań online na żywo w czwartki o 19.00. To już nasze piąte spotkanie! I tym razem z Tomkiem Tułakiem udasz się w wirtualną podróż przez Ekwador i Galapagos. Zapisy via newsletter. »

Dallol – nagoretszy rejon pustyni Danakilskiej, polozony w depresji okolo 100 metrow pod poziomem morza
Pustynia Danakilska | Zakątki nie z tej ziemi
29-04-2020
Relacje z wypraw

Pustynia Danakilska to jeden z najbardziej aktywnych sejsmicznie i wulkanicznie terenów na świecie. Krajobraz tworzą niezmierzone pola lawy i soli, stożki wulkanów i wrzące źródła siarki. Kiedyś było tu dno morza, a badacze uważają, że za kilka milionów lat na skutek obniżania się terenu morze z powrotem upomni się o danakilską ziemię.  »

Buddyzm tybetański | Co o nim wiesz?
27-04-2020
Bliżej świata

Podróżniku, co wiesz o buddyzmie tybetańskim? Dziś Tomek Tułak w ramach naszego cyklu: co kraj, to obyczaj, zabiera Cię w podróż do Tybetu. Jak sam mówi: poznawanie buddyjskiego świata to niekończąca się przygoda jego życia, a buddyzm z którym się zetknął pokazał mu, że to religia, kultura i światopogląd w jednym »