Madagaskar – w krainie lemurów i baobabów


12950 zł + przelot, CZAS: 25 DNI


05-09-2024 - 29-09-2024

Długo o nim myśleliśmy, kusił nas ogromnie, aż wreszcie się udało, a teraz RUSZAMY TAM PO RAZ KOLEJNY! To niezwykła wyprawa do krainy ze snów i marzeń. Egzotyka, niepowtarzalna przyroda, ocean i niesamowici ludzie. Wspaniałe baobaby, cudowne rezerwaty i przepiękne parki narodowe, klimatyczne wioski, lokalne targowiska, azjatycko-afrykański mix, który potrafi zauroczyć.

Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą świata, często nazywaną “ósmym kontynentem”. Populację ma mniejszą, niż Polska, jest jednym z najbiedniejszych krajów świata, ale z obłędnie bogatą fauną i florą, z czego znakomita większość to endemity. Z ciekawostek – żyje tam najwięcej lemurów, sześć (z ośmiu na świecie!) gatunków baobabów to endemity, a wanilia jest najlepsza na świecie! Natomiast w XVIII w. królem wyspy został Polak, a jeszcze 100 lat temu marzyła nam się tam kolonia… Zapraszamy Was na miesięczną wyprawę do tej niezwykłej krainy – program jest bogaty i obfituje w to, co omtrampingowe tygrysy lubią najbardziej. Będziemy przedzierać się przez gąszcz lasu deszczowego i podglądać lemury. Odwiedzimy rezerwaty i parki narodowe, które zachwycają pięknem i nieprzebranymi skarbami. Przespacerujemy się słynną Aleją Baobabów, zaliczymy kilkudniowy spływ autentyczną malgaską łodzią i odbędziemy fantastyczne trekkingi przez piękne góry. Zajrzymy na lokalne targowiska i będziemy spacerować po klimatycznych miasteczkach i wioskach. Zwiedzimy Antananarivo – tętniącą życiem stolicę – no i solidnie zrelaksujemy się na białych plażach wybrzeża Oceanu Indyjskiego, gdzie woda jest jedną wielką turkusową przestrzenią!
Śpimy w w hotelach lub bungalowach, a także w namiotach – podczas spływu i trekkingu. Podróżujemy samochodami terenowymi oraz minibusem. I przez prawie miesiąc podziwiamy, fotografujemy, przeżywamy i chłoniemy ten wspaniały świat!

=================================================================

1 DZIEŃ przelot do Antananarywy

Przelot do Antananarywy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Odpoczynek. Nocleg w stolicy

2 DZIEŃ Antsirabe i wioski

Wyruszamy na południe. Jedziemy przez wyżynną część wyspy. Geologicznie rejony te powstały na skutek działalności wulkanicznej. Pod drodze zatrzymujemy się w malgaskich wioskach ludności Merina, zobaczymy też lokalną fabrykę aluminium. Na noc zatrzymujemy się w Antsirabe.

3 DZIEŃ Antsirabe, do Miandrivazo

Poranne zwiedzanie miasta, na którym bardzo silny wpływ miały lata franacuskiej kolonizacji.
Zobaczymy katedrę, słynny Hotel de Thermes, dworzec kolejowy i francuskie wille. Przespacerujemy się też ulicą Pułaskiego. Po spacerze jedziemy na zachód wyspy. Opuszczamy tereny ludu Merina i wjeżdżamy na terytorium Sakalawów
Jadąc pośród czerwonych pól i przez wioski malowniczo położone u podnóża gór, dojeżdżamy na noc do miasta Miandrivazo.

4 – 5 DZIEŃ Łódź na rzece Tsiribihina

Rano kwaterujmy się na łódź i zaczynamy nasz trzydniowy spływ rzeką Tsiribihiną. Po drodze zatrzymujemy się w wioskach Sakalawów. Czekają nas kąpiele w wodospadach, relaks i odpoczynek. Drugiego dnia, w krajobrazie zaczynają pojawiać się olbrzymie baobaby. Dwie noce spędzimy w namiotach, na brzegu olbrzymiej rzeki.

6 DZIEŃ Rzeka Tsiribihina

W południe dopływamy do stolicy rejonu Sakalawów Belo sur Tsiribihina. Po obiedzie wyruszamy wyboistą drogą, na północ, do Bekopaki, niedaleko Parku Narodowego Tsingi. (100 km). Nocleg w Bekopaka.

7 DZIEŃ Rzeka Tsiribihina

Rano jedziemy do Parku Narodowego Tsingi i zaczynamy naszą ekscytującą przygodę w tzw. Wielkich Tsingach. Czeka nas wędrówka i wspinaczka przez labirynt fantastycznych formacji skalnych. Wspinamy się na wysokie stożki, zatrzymujemy w punktach widokowych, przechodzimy przez wiszące mosty. Po południu odwiedzimy labirynt skalny małych Tsingi. Nocleg w Bekopaka.

8 DZIEŃ Aleja Baobabów

Ruszamy na południe. Po przekroczeniu rzeki jedziemy dalej na południe w okolice Morondavy. Po drodze odwiedzimy stanowiska z olbrzymimi baobabami. Na zachód słońca docieramy do słynnej Alei Baobabów. Spacerujemy pośród majestatycznych, wielowiekowych baobabów (Adansonia grandidieri). Na nocleg jedziemy do Morondavy.

9-12 DZIEŃ Wybrzeże

Jedziemy przez dzikie bezdroża zachodniego wybrzeża Madagaskaru. Odpoczywamy na malowniczych plażach z turkusową wodą. Odwiedzamy kolejne stanowiska olbrzymich baobabów. Tym razem oglądamy olbrzymie baobaby o butelkowych kształtach – Adansonia za oraz inne. Zaglądając do niejednej wioski rybackiej, czwartego dnia peregrynacji wybrzeża docieramy do utwardzonych dróg. Odpoczywamy i śpimy w Ifaty, klimatycznej wiosce rybackiej.

13-14 DZIEŃ Odpoczynek – Ifaty

Odpoczynek na plażach, fakultatywne wycieczki: snorkeling, pływanie tradycyjnym rybackimi łodziami, masaże. Do jedzenia pyszne owoce morza

15 DZIEŃ Z Toliary do Parku Narodowego Isalo

Krótka wizyta w stolicy południa Toliarze, dyżym porcie nad Kanałam Mozambickim. Jedziemy przez tereny ludności Mahafaly. Przy drogach często można zobaczyć olbrzymie grobowce. Wieczorem dojeżdżamy do Parku Narodowego Isalo. Zachód słońca pośród malowniczych formacji skalnych. Nocleg w Ranohira.

16 DZIEŃ Park Narodowy Isalo

Dziś czeka nas całodniowy trekking pośród malowniczych gór, fantazyjnych formacji skalnych i wąwozów Parku Narodowego Isalo.
Będzie tez możliwość wykąpania się w naturalnych basenach wodnych pośród skał. Zobaczymy różne rodzaje lemurów takie jak biała sifaka, lemury Katta, lemury brązowe.

17 DZIEŃ Tsaranoro – Andringitra

Jedziemy dalej przez góry Andringitry . Dojeżdżamy do masywu Tsaranoro, utworzonego przez trzy majestatyczne, prawie pionowe, granitowe ściany. Z lokalnymi górami wiąże się bardzo dużo legend i wierzeń. Na nocleg zatrzymujemy się u podnóża olbrzymich skał Tsaranoro.

18 DZIEŃ Trekkingi

Dziś dzień przeznaczony na trekkingi i eksplorowanie okolicznych gór i dolin. Jedna z opcji to wejście na skałę Kameleon, skąd rozciągają się fantastyczne widoki na masyw Tsaranoro i okolice. Nocleg pod Tsaranoro.

19 – 20 DZIEŃ

Jedziemy w stronę Parku Narodowego Andasibe. Czekają nas liczne postoje m.in. na krótkie zwiedzanie Fianarantsoa i innych miejscowości. Nocleg w Antsaribe. Wieczorem drugiego dnia dojeżdżamy na nocleg do Parku Narodowego Andasibe.

21 DZIEŃ Andasibe Park Narodowy

Czeka nas cały dzień w Parku Narodowym Andasibe i otaczających go rezerwatach.
Park Narodowy jest siedliskiem dziewięciu odmian lemurów, w tym największego, niezwykłego, indri, Będziemy mieć okazję podziwiać wiele wspaniałych okazów flory oraz przedstawicieli fauny zamieszkujących górskie lasy. Po południu odwiedzimy park Vakona i wyspę lemurów.

22 DZIEŃ Do Antananarywy

Dzisiaj jedziemy do stolicy. Wieczorem czeka nas spacer po mieście i relaks.

23 DZIEŃ Stolica

Całodzienne zwiedzanie Antananarywy oraz starej stolicy Analamangi.
Odwiedzimy m.in. górne miasto, pałac prezydencki, katedrę, przespacerujemy się wśród willowej zabudowy miasta. Odpoczynek, zakupy. Nocleg w stolicy.

24-25 DZIEŃ Powrót
Powrót do Polski z przesiadkami.

Mapy brak... chwilowo

05-09-2024 - 29-09-2024

12950 zł + przelot

Czas: 25 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: - transport na całej trasie: wraz z opłatami, wszystkie przejazdy na miejscu (auta terenowe w pierwszej części wyprawy, aż do Toliary, minibus od Toliary do końca wyprawy) oraz łodzie podczas spływu - hotele bądź bungalowy w mniejszych miejscowościach, za wyjątkiem spływu Tsiribihina, gdzie namioty zapewnione są na miejscu (2 noclegi) - obowiązkowych przewodników lokalnych; oraz ochroniarzy np. przy spływie rzeką - wyżywienie podczas spływu na rzece Tsiribihina - opiekę polskiego licencjonowanego pilota - bilety wstępów do parków narodowych i rezerwatów przyrody - ubezpieczenie KL i NNW do kwoty 40 000 Euro
Cena nie zawiera: - przelot w obie strony, - koszty wyżywienia (z wyj. spływu na rzece Tsiribihina) ok. 15 EUR/dziennie - wydatki natury osobistej - napiwki dla przewodników lokalnych (ok. 50 EUR). i kierowców - ew. dodatkowe zajęcia fakultatywne (ceny do ustalenia na miejscu) - wstępów w stolicy - około 20 USD

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: