Sokotra – Magiczna Wyspa


1600 USD + przeloty , CZAS: 10 DNI


14-03-2024 - 23-03-2024

To absolutnie wyjątkowa, niezwykle ciekawa wyspa. A w zasadzie mały archipelag czterech wysp, od kilkunastu lat znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazywana jest wyspą z innej planety – odizolowana, z fantastycznymi krajobrazami, pełna endemicznych, zadziwiających roślin. Od Rogu Afryki dzieli ją ponad 200 km, od Półwyspu Arabskiego prawie 400. Formalnie należy do Jemenu, jest tam jednak bezpiecznie, sielsko i przyjaźnie. Archipelag Sokotry jest pełen ciekawostek i niezwykłości. Mieszka tam ok. 60.000 osób, z których część posługuje się własnym dialektem – sokotri. Rdzenna ludność charakteryzuje się unikalnymi sekwencjami kodu DNA, które nie występują w innych częściach świata! Sokotra to niezwykłe miejsce do biwakowania, spacerów, wędrówek, obserwacji dzikiej przyrody i poznawania rodzimej kultury. Można tam podziwiać endemiczne rośliny o pięknych nazwach – róża pustyni, smocze drzewo, drzewo butelkowe i wiele, wiele innych! Wspaniałe krajobrazy zapierają dech w piersiach – są jaskinie (nawet kilkukilometrowe!), strome klify, wspaniałe rajskie plaże z białym piaskiem i turkusowym oceanem, cudowne rafy koralowe, a bogactwo podwodnej fauny i flory jest niezrównane. Dzięki pewnej niedostępności (spora odległość od lądu) jest tutaj niewielu turystów, więc można cieszyć się wyjątkowym spokojem i w pełni się zrelaksować.

Dzień 1 Przelot do Abu Dhabi

Wylot do Abu Dhabi z Polski. Nocleg w Abu Dhabi.

Dzień 2 PRZYLOT NA SOKOTRĘ. Magiczna plaża „Detwah lagoon”, Qalansiyah.

Przejazd do Qalansyia, drugiego co do wielkości miasta na wyspie. Po lunchu w Detwah, udamy się na spacer wzdłuż ogromnej, piaszczystej laguny Detwah, która słynie ze spektakularnych krajobrazów. Możemy tam bez trudu spotkać żółwie morskie, ogromne ośmiornice, ryby balonowe i wiele innych gatunków. Czeka nas piekny zachód słońca. Kolacja i nocleg w lagunie Detwah.

Dzień 3 Plaża Shoub, Laguna Detwah, Qalansiyah.

Rano, wraz z miejscowymi rybakami, popłyniemy łodzią na plażę Shoub. Po drodze będziemy wypatrywać delfinów, różnych gatunków ptaków morskich i obserwować wspaniałe formacje skalne. Czeka nas wspaniały relaks, dla chętnych jest też możliwość wędkowania. Potem jedziemy do laguny Detwah na obiad, a później, razem z lokalnym przewodnikiem, będziemy obserwować lokalną morską faunę: ryby płaszczki, kalmary, ośmiornice, ostrygi. Powrót na kemping przed zachodem słońca. Kolacja i nocleg w lagunie Detwah.

Dzień 5 Drzewa smocze, kanion Wadi Dirhur, wioska Diksam.

Po śniadaniu przejazd na płaskowyż Diksam, a następnie do Rokeb Fermahin. Obszar ten jest najbardziej znany z endemicznych drzew „smoczej krwi” i jest domem dla koczowniczego ludu Beduinów. Zatrzymamy się na zdjęcia w punkcie widokowym Shebahon, obiad zjemy w wiosce Diksam, a następnie czeka nas przejazd do Lasu Fermahin (lasu drzew smoczej krwi), zatrzymamy się także na spacer w kanionie Wadi Dirhur. Będzie niezapomniana wędrówka po tym niezwykłym lesie oraz spotkanie z pasterzami. Kolacja w lokalnej wiosce.

Dzień 4 Jaskinia Dagub i relaks na plaży Omaq (Ocean Indyjski).

Po śniadaniu przejazd w kierunku południowego wybrzeża do Nuged. Zwiedzanie jaskini Dagub, sprzed której rozciąga się widok na wioski leżące poniżej. Następnie czeka nas spacer i kąpiele na piaszczystej plaży Omaq. Potem obiad i relaks w cieniu palm. Popołudniu przejazd do Hayf i ​​Zahaq, gdzie znajdują się duże wydmy. Spektakl wspaniałego zachodu słońca i powrót do Omaq. Nocleg na plaży.

Dzień 6 Kanion Kelesehan z naturalnym basenem i wodospadami.

Po śniadaniu jedziemy na płaskowyż Momi, aby odwiedzić niesamowite miejsce słynące z naturalnych basenów ze słodką wodą i kaskad, zwanych naturalnymi basenami Kelesehan. Po pływaniu przejazd do osady z palmami (Qaria Oasis) na lunch. Dalej jedziemy do Arher – okolica jest otoczona gigantycznymi wydmami. Kolacja i nocleg w Arher.

Dzień 7 Arher Wydmy i jaskinie.

Wczesna pobudka nad ranem – wspinamy się na wydmy, aby obejrzeć fantastyczny w tym miejscu wschód słońca. Po śniadaniu udajemy się na wędrówkę do jaskini Hoq (4 godziny w obie strony). Jaskinia słynie z niepowtarzalnego, naturalnego piękna. Po lunchu wracamy na plażę Arher, a po drodze odwiedzimy Ras Erisal, miejsce styku Morza Arabskiego i Oceanu Indyjskiego oraz zajrzymy do lokalnej wioski. Kolacja i nocleg na plaży Arher.

Dzień 8 Homhil – naturalny ogród botaniczny

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Homhil (naturalny ogród botaniczny z basenem). Park słynie z „drzew smoczej krwi”. Drzewa te występują wyłącznie na Sokotrze, można tu również znaleźć przepiękne drzewa butelkowe. Po około godzinie marszu dotrzemy do krystalicznie czystego basenu z widokiem na całą północną część wyspy, a następnie wrócimy do Qaria Palm Oasis. Po obiedzie przejazd do morskiego obszaru chronionego Dihamri, gdzie będziemy snorklować obserwując niezliczone gatunki ryb i podziwiać piękno rafy koralowej. Następnie przejazd na plażę Delisha na kolację i nocleg.

Dzień 9 Powrót – Abu Dhabi.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Abu Dhabi. Nocleg w Abu Dhabi.

Dzień 10 Powrót do Polski.

Mapy brak... chwilowo

14-03-2024 - 23-03-2024

1600 USD + przeloty

Czas: 10 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: - Cały transport naziemny, zgodnie z planem podróży (4WD) - Pełne wyżywienie i woda butelkowana - Wszystkie wymagane zezwolenia - Dokumenty wsparcia wizowego, opłaty wizowe - Lokalny przewodnik mówiący po angielsku - Zakwaterowanie na terenie całego kraju w namiotach - Sprzęt kempingowy - ostatni nocleg w Hotelu - Lokalny przewodnik po obszarze chronionym Homhil - Rejs łodzią do Shoub (delfiny) - Przewodnik po jaskini Hoq - Lokalny przewodnik po lesie Farmhin - Wszystkie opłaty za wstępy i kempingi na obszarach chronionych
Cena nie zawiera: - Biletów lotniczych / podróż do i z Socotry: lot do Abu Dhabi z Polski około 1500 - 2500 zł; lot z Abud Dhabi na Sokotrę około 912 USD - noclegów w Abud Dhabi (około 50 USD) - napiwków dla kierowców i przewodników - Sprzętu do snorkelingu (maska i płetwy) i nurkowania w Dihamri Lokalnego - pokaz lokalnego tańca

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: