TAJLANDIA


5500 zł + przelot , CZAS: 16 DNI


22-01-2022 - 06-02-2022

 

1 DZIEŃ: przelot

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Bangkoku, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2 DZIEŃ: Bangkok

Przylot do Bangkoku. Dzień poświęcony na kwarantannę w wyznaczonym hotelu i obowiązkowy test na Covid-19.

3 DZIEŃ: Bangkok

Zakwaterowanie w dzielnicy turystycznej, w okolicach gwarnej i kolorowej Khao San Road. Spacer ulicami Bangkoku. Odpoczynek. Na kolację pyszne tajskie jedzenie: pad thai lub curry. Nocleg w Bangkoku.

4 DZIEŃ: Bangkok

Zwiedzanie Bangkoku: kompleks świątynny Wat Phra Kaew – to tutaj znajduję się Szmaragdowy Budda, najważniejszy w Tajlandii, ubrany w strój przyozdobiony tysiącami diamentów; stupa z prochami Buddy, biblioteka oraz Pałac Królewski; kolorowa Wat Po – Świątynia Leżącego Buddy – Budda ma 43 metry długości i 15 metrów wysokości. Popłyniemy łodzią do Wat Arun – Świątyni Świtu, najstarszej w Bangkoku. Nocleg w Bangkoku.

5 DZIEŃ: Kanchanaburi

Wcześnie rano wyjazd na Damnoen Saduak – pływający targ, gdzie zobaczymy jak wygląda tradycyjne azjatyckie targowisko. Potem przejazd do Kanchanaburi – miasteczka leżącego nad rzeką Kwai. Zakwaterowanie w bungalowach nad rzeką. Spacer lub wycieczka rowerowa po okolicy. Zobaczymy m.in. słynny most na rzece Kwai. Nocleg w Kanchanaburi.

6 DZIEŃ: Kanchanaburi

Całodniowa wycieczka, podczas której odbędziemy przejażdżkę na słoniach w wiosce Karenów, spłyniemy na bambusowej tratwie oraz wykąpiemy się w pięknych, zatopionych w tropikalnej roślinności wodospadach Erewan. Na zakończenie przejedziemy słynną trasą kolejową w stronę mostu na rzece Kwai. Przejazd na nocleg do Ayuthaya.

7 DZIEŃ: Ayuthaya

Zwiedzanie starożytnej stolicy Tajlandii – Ayuthaya (ok. 10 USD). Dziś w tym miejscu znajduje się rozległy park archeologiczny, a w nim dobrze zachowane ruiny kilkunastu świątyń buddyjskich z XIV wieku. Ze względu na spore odległości pomiędzy poszczególnymi świątyniami, po okolicy najwygodniej jest się poruszać na rowerze. Wieczorem całonocny przejazd autobusem na północ Tajlandii, do dawnej tajskiej stolicy – spokojnego Chiang Mai. Miasto przez kilka wieków było bardzo ważnym ośrodkiem kulturalno-religijnym.

8 DZIEŃ: Chiang Mai

Zwiedzanie Chiang Mai i okolic. Najważniejsze świątynie: Wat Chedi Luang – niegdyś stała tu olbrzymia 84-metrowa stupa, pozostałości nadal robią wielkie wrażenie; Wat Phra Singh; Wat Jed Yod. Wycieczka do królewskiego sanktuarium Wat Phra That Doi Sutep, położonego pośród lasów, na wysokości 1000 m n.p.m, 14 km od miasta, na szczyt prowadzi 290 stopni (ok. 5-10 USD). Nocleg w Chiang Mai.

9 DZIEŃ: Chiang Mai

Wycieczka w góry Tanen Tong Dan w malownicze okolice najwyższego szczytu Tajlandii – Doi Inthanon (2595 m n.p.m.). Odwiedzimy okoliczne miasteczka i wioski półkoczowniczych plemion, zobaczymy egzotyczną przyrodę i liczne wodospady. Powrót na nocleg do Chiang Mai.

10 DZIEŃ: Chiang Mai, Krabi

Poranny odpoczynek. Dla chętnych safari na słoniach lub inne lokalne atrakcje. Wylot na południe Tajlandii do Krabi. Nocleg.

11-14 DZIEŃ: plaże Tajlandii

Transfer do Railay. Zakwaterowanie w bungalowach. Odpoczynek na plażach. Położone wśród wysokich, wapiennych skał plaże Railay należą do jednych z najciekawszych na świecie.
Do wyboru fakultatywne wycieczki:
– zatoka Phang Nga – jeden z największych przyrodniczych cudów Azji południowo-wschodniej – wizyta w muzułmańskiej wiosce na palach Ko Panyi, odwiedziny na wyspie Jamesa Bonda (ok. 30 USD)
– wizyta na kilku wyspach, pełnych formacji skalnych o nietypowych kształtach i bajecznych raf koralowych, połączona z pływaniem z maską i rurką (ok. 10 USD)
– nurkowanie (2 zejścia pod wodę, ok. 100 USD)
– trekking po dżungli, pływanie kajakiem
– kursy wspinaczki (3 dni, ok. 300 USD), okoliczne skały to najlepsze miejsce do nauki wspinaczki w klimacie subtropikalnym, a nauczyciele są jednymi z najlepszych na świecie.

15 DZIEŃ: Bangkok

Powrót do Bangkoku.  Ostatnie zakupy. Odpoczynek. Nocleg w Bangkoku.

16 DZIEŃ: powrót

Przelot z Bangkoku do Warszawy, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Mapy brak... chwilowo

 

22-01-2022 - 06-02-2022

5500 zł + przelot

Czas: 16 dni

Zarejestruj się
Cena zawiera: przelot Chang Mai - Krabi, ubezpieczenie KL i NNW, noclegi, transport: autobusy, minibusy, motoriksze, taksówki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi) koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy, opiekę pilota, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera: biletu Warszawa - Bangkok – Warszawa (ok. 2500 zł), kosztów wyżywienia (ok. 10 USD dziennie), zajęć fakultatywnych: (ceny podane w programie wyprawy), biletów wstępu, napiwków, obowiązkowego testu na Covid przed wylotem

Zgłoszenie do wyprawy:

termin:

Twoje dane: