Tramping Indie

Podróż po niezwykłych Indiach

Indie to kraj pełen kontrastów, rozmaitych kultur i niezwykłej przyrody. Można go poznawać przez długie lata, a i tak nadal będzie nas zaskakiwać. Indyjskie ulice tętnią życiem, są pełne kolorów, ludzi, zapachów i wydarzeń. Pierwszy dzień podróży i kontakt z otoczeniem sprawia, że serce bije mocniej. Czeka nas wiele wrażeń wystarczy, że damy się zachwycić i pochłonąć tej rozmaitości. Przygotowaliśmy szereg trampingów, które pozwalają poznawać różne części tego subkontynentu w zależności od zainteresowań.

1. Indie: od Waranasi do Bombaju – to tramping dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają ten niezwykły kraj. Jego założeniem jest poznanie zróżnicowanej indyjskiej rzeczywistości: od spokojnej indyjskiej wsi po olbrzymie metropolie. Na koniec czeka nas wypoczynek na plażach Goa.

2. Radżastan – spokojna podróż po pełnym kolorów rejonie Indii, zamieszkałym przez dzielne ludy radżpuckie i liczne mało znane plemiona pustyni. Radżastan to kolorowe miasta, olbrzymie forty, spokojne pustynne wioski.

3. Indie Wschodnie (+ Andamany) – to równie ciekawa część Indii, znacznie mniej turystyczna, co daje dużo satysfakcji miłośnikom orientalnych klimatów, a równie bogata we wszelkie atrakcje. Odwiedzimy również Himalaje – Sikkim. Wielkim atutem tego trampingu jest podróż do mało znanego Bangladeszu, gdzie spotkamy się z ciepłym przyjęciem jego mieszkańców i poznamy inne oblicze Azji. Na koniec chętnych czeka wypoczynek na przepięknych Andamanach.

4. Indie Wschodnie: wśród plemion Indii – Mizoram, Manipur, Nagaland, Assam, Arunachal Pradesh – to tramping dla miłośników nieznanej Azji. Stany wschodnie pod względem kulturowym przypominają bardziej Indochiny niż resztę Indii. Zamieszkują je plemiona pochodzenie Tybetańskiego, które odwiedzimy podróżując przez Himalaje oraz wiele plemion pochodzenia birmańskiego, zamieszkujących subtropikalne dżungle.

5 i 6. Dla miłośników gór przygotowaliśmy dwa programy po Himalajach: Ladakh i Kaszmir
oraz Himalaje: od źródeł Gangesu po buddyjskie klasztory Spiti. Trampingi te pozwolą nam poznać niezwykły świat zaginionych pośród gór kultur oraz piękno samych Himalajów.

7. W 2015 realizować będziemy też tramping do Indii Południowych.

Zapraszamy na tramping po Indiach