AMERYKA POŁUDNIOWA OM TRAMPING KLUB

Ameryka Południowa to kontynent niezwykle zróżnicowany – od gorących i suchych krain po ośnieżone szczyty Andów. Im bliżej równika, tym pogoda staje się bardziej jednorodna. Często ranki są pogodne i słoneczne, a wieczory pochmurne i deszczowe. Tereny te są bajeczne przyrodniczo: od niezdobytych andyjskich szczytów, po dzikie dżungle Amazonii. Żyje tu wiele egzotycznych gatunków zwierząt: anakondy, kapibary, piranie, a w górach lamy, wikunie i kondory. Ameryka Południowa to ponadto ciekawa mieszanka etniczna: rodowici Indianie, potomkowie hiszpańskich kolonizatorów i afrykańskich niewolników. Nasze trampingi to okazja do poznania tych wszystkich miejsc od kuchni. Zapraszamy.

CHILE, ARGENTYNA, PARAGWAJ, URUGWAJ – Aconcagua, Atacama, Wodospady Iguazu podróżujemy od Atlantyku do Oceanu Spokojnego, przez kolorowe Andy, argentyńskie równiny, pustynię Atacama, dżungle i kolorowe latynoskie miasta. Przeczytaj artykuł o pustyni mgielnej czytaj całość>>>

PATAGONIA, PODRÓŻ PRZEZ ZIEMIĘ OGNISTĄ  miliony kilometrów kwadratowych, gdzie: góry, wulkany, jeziora oraz piaszczyste i lodowe pustynie. To odległa Ziemia Ognista, oblewana przez dwa oceany: Spokojny i Atlantycki oraz najsłynniejsze Parki Narodowe Ameryki Południowej: Torres del Paine i Los Glaciares.

PANAMA, KOSTARYKA, NIKARAGUA – wulkany, subtropikalna dżungla, stepy, mnóstwo rajskich plaż i cudownych wysepek. A szczegóły? 24-dniowy tramping obejmuje m.in. pobyt na San Blas wśród Indian Kuna, noclegi na świętej wyspie Ometepe, kostarykańskie parki narodowe i masę innych emocjonujących wydarzeń.

EKWADOR I KOLUMBIA + Galapagos – tramping do krajów wiecznego lata, gdzie pory roku ludzie wymyślają sami. Podróż przez rozległe Andy u podnóża olbrzymich wulkanów, przekroczenie równika, spacery po „śpiewającej” dżungli, relaks na karaibskich plażach, a dla chętnych Galapagos. Więcej o królestwie dzikich zwierząt znajdziesz czytaj całość>>>

Zapraszamy na nasze wyprawy do Ameryki Południowej!
Kto pyta, nie błądzi – kontakt do nas: info@omtramping.pl //  0 604 880 120