Tramping Azja

TRAMPING AZJA

Podróże do Azji z Om Tramping Klub

Azja – największy kontynent świata i kolebka starożytnych cywilizacji. Niektóre z nich trwają niezmienione od tysięcy lat, po innych została imponująca architektura w postaci misternych zabytków. To tu właśnie narodził buddyzm, islam, hinduizm oraz niezliczone kulty i wierzenia, w tym tradycje bon.

Kulturowe zróżnicowanie Azji jest przeogromne. To Syberia, gdzie nadal można spotkać się z szamanami czy wywodzące się ze starożytnych wedyjskich kultur  Indie południowe. Celem naszych wypraw do Azji jest poznanie świata całkowicie różniącego się od tego, z którym obcujemy na codzień. Możemy przespacerować się wąską uliczką indyjskiego, tłocznego miasta i zasięgnąć porady uzdrowiciela zajmującego się czarami i magią. Możemy też poszukać wewnętrznego spokoju i mądrości w jednej ze świątyń lub zatroszczyć się o kondycję ciała i ducha w jednym z ośrodków jogi, pod okiem wybranego guru. Wreszcie, możemy spotkać się z królami wojowniczych plemion i wziąć udział w lokalnych ceremoniałach.

Z tym wszystkim koresponduje wspaniała przyroda. Zimna tundra, olbrzymie lasy tropikalne południa, albo tysiące wysp. Podczas naszych trampingów odwiedzamy równikową dżunglę, podróżujemy przez Himalaje i rozległą tajgę, poznajemy piękno pustynne Azji centralnej, a na koniec wypoczywamy na najpiękniejszych plażach świata.

Tramping Azja to nierzadko podróż w czasie i przestrzeni, spotkania z fascynującymi ludźmi i zabytkami, wschody słońca u stóp wulkanów, plemiona, o których dopiero niedawno świat usłyszał. Wreszcie, podczas naszych wypraw do Azji poznajemy uroki kontynentu od strony kulinarnej.

Zapraszamy na wyprawy do azji!